Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Didi 7.
    acum 5 ani

    Experienta mea a fost una superlativa. Imaginați-vă ca aveți o mașină de spălat Samsung și ca o greșeală de utilizare face ca garnitura de la oblò sa se distrugă. Încercați să o găsiți pe net, dar fără succes, experientele altora va bagă in sperieți deoarece prețul e cât jumătate din costul mașinii de spălat noi. Ce poți face?  Suni la Samsung, de la call center îți recomanda „prieteni de la ESD Service” și al celor de la Depanero. Sun la ESD întreb cât costa garnitura și îmi zic ca dacă cheltuiesc 1 mil jumate vine un tehnic acasă și îmi zice 😏😏😏🤔🤔. Zic: „Domnișoară știu ce are mașina, mama din greșeală a folosit-o incorect si o bucata din pătură s-a blocat în garnitura care cu centrifuga a distrus-o. Vreau sa știu cât ma costa, dacă ma costa 6-7 mil îmi cumpăr o mașină de spălat noua”. Raspuns la ei: „Nu va putem zice cât costa, dacă nu vine un tehnic și nu ii plătiți deplasarea și dacă nu va convine prețul mai plătiți o penalizare ca nu faceți reparația cu noi! ”  WTF sun la celalalt nr dat de call center Samsung la insistentele mele și dau de domnișoara Lili foarte amabilă și profesionala îmi deschide cererea ma suna după o ora și îmi zice prețul, accept. Vine tehnicul si într-o ora e gata, factura și garanție. Ce sa vrei mai mult de la viață? Nu înțeleg de ce lumea lasă numai recensiti negative, nu cred ca experienta mea a fost singulară, oricum am descoperit niște profesioniști, onești( zilele aste sunt greu de găsit) la care am sa mai apelez cu încredere.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Diana! Suntem foarte bucurosi ca totul a decurs conform asteptarilor tale si ca esti multumita in urma interactiunii avuta cu noi. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Alexandra L.
    acum 5 ani

    Foarte amabili cei din call center, foarte foarte rapida solutionarea (de pe o zi pe alta).Multumiri.
    Multumesc si firmei de curierat care a avut grija de colet si s.au miscat foarte rapid.

    Practic, exceptand weekendul, in 3-4 am avut laptopul din nou acasa, functional.

    A da, si profesionalism, deoarece am primit pe mail informări cu privire la toti pasii de evolutie a reparării.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandra! Si noi iti multumim pentru recenzia oferita. Ne bucuram ca situatia a fost solutionata rapid. O zi frumoasa!
  • Pintilie A.
    acum 5 ani

    3 laptopuri lenovo, toate 3 cu defect de fabricatie. Ultima experienta depanero – lenovo m-a dezamagit total. Un laptop mi l-a pus in brate dupa 4 saptamani de service sa ma descurc eu cu magazinul in conditiile in care magazinul are contract de transport cu depanero pentru retur, iar al doilea laptop dupa 3 saptamani a venit piesa necompatibila si va mai sta inca 3 saptamani pentru alta piesa. Lenovo Romania nu ofera negatie daca laptopul este achizitionat din alt stat UE in conditiile in care garantia este internationala. Dezamagit total!

  • nicolaiescurobert
    acum 5 ani

    Bună seara, am trimis un telefon mobil la reparație, fiind în garanție și in urma evaluării mi s-a comunicat că este nefolosit necorespunzător și scos din garanție. Am și eu o întrebare este chiar atât de greu de băgat la încărcat un telefon mobil? Defectul telefonului fiind mufă dezlipita din interior de încărcare telefon. În urma verificării nu mi s-a mai trimis nici acea mufă. Nu recomand această firmă de reparații. Lipsă de respect pentru clienți.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Robert! Situatia semnalata de tine ne-a starnit interesul. Stim ca poate nu este momentul potrivit sa te rugam sa faci un pas in plus si sa ne oferi detaliile fisei de service in privat, doar ca aceasta informatie ne ajuta sa verificam si sa revenim cu o solutie. Avem rugamintea de a ne ajuta cu transmiterea numarului fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro . O zi frumoasa!
  • Andrada A.
    acum 5 ani

    Daca as putea sa dau 0 sau mai putin de 0, asta as da pentru aceste servicii de toata jena. Am trimis un iphone 11 cu displayul stricat acum 10 zile la ei, verificandu-l si eu daca a atins apa prin miracol,e vorba despre acei buretei care sunt pusi acolo ca sa verifice tot omul apa din telefon. Buretetii, intacti. Mi-au aparut linii pe ecran. Mentionez ca telefonul mergea si asa impecabil, in sensul ca atunci cand nu mai facea figuri, touch-ul mergea perfect, camera la fel, difuzor la fel. Si daca ma suna cineva si era busit ecranul, tot mergea sa raspund la telefon. Ce sa vezi, 10 zile de sunat insistent ca sa aflu daca a ajuns ok si daca se incadreaza in garantie. Prima data mi-au zis ca telefonul a ajuns in Cehia (mersi, service autorizat pentru Romania, sunteti top rau). Zile de asteptare. Astazi sun iar. Surpriza: 22 DE MILIOANE CA SA IL REPARE CA BRUSC ERA DIN CAUZA MEA CA IL SCAPASEM IN OCEANUL PACIFIC!!!!!!!! Si cand aveau dragii de ei de gand sa ma anunte? Probabil never ever, ca telefonul deja era deschis de o zi jumate si nu i-a interesat pe mujisti sa sune sa spuna: femeie, tre` bani ca altfel pa!!! Mi-au cerut sa schimb cu tot cu placa de baza. Cum manca-v-as cu tot cu placa de baza daca mie telefonul IMI FUNCTIONA PERFECT IN AFARA DE DISPLAY, FACETI LA MISTO??? Nuuuu, ca ei au poze cand a fost descut. Ok, vreau pozele. Trec doua ore, sun iar. De poze ce se mai aude? Probabil stau prost cu tehnologia si trebuia sa ma duc la sediu sa le scoata la imprimanta. Ca luni pozele, ca sunt prea multe cereri. Evident, va suna lumea sa se planga de voi non-stop, you have to admit it. Si bineinteles, daca doresc sa il repar, mai dureaza ALTE 15 ZILE. Pai nu faceti voi ca service 15 zile din viata mea, nu stiu cum sa va zic. Cert e ca sunt genul de oameni care sunt in stare sa iti toarne apa in telefon numai ca sa iti ia banii (hihi, abia astept si pozele si sa testez ce vreau eu sa testez, ca sa va fac direct plangere penala pentru inselaciune, ca ANPC-ul doarme pe el, logic.) Nu recomand acest service, cat se poate de jalnici si super mult neprofesionalism. I mean, cine stie pe unde kilu meu ati dat bani ca sa va obtineti autorizatia ca voi faceti reclama la necaz, oricum. V-am pupat si sper sa ne vedem in instanta!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrada Anca! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Gabriel L.
    acum 5 ani

    Au trimis curierul sa preia produsul imediat ce i-am anuntat , m-a sunat un consilier pentru a discuta cu mine pe seama defectiunii sesizate, produsul a stat doar cateva zile in garantie dupa care l-am primit tot prin curier in stare de functionare . Ce pot sa zic mai mult ?! Este a doua oara cand am de-a face cu Depanero si de fiecare data serviciile au fost de punctaj maxim !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Gabriel! Feedback-ul tau ne bucura foarte mult, deoarece ne arata ca ne-am atins obiectivele de calitate a serviciilor prestate. Iti dorim toate cele bune!
  • Nelu P.
    acum 5 ani

    Salut ma numesc Nelu Parîng am trimis la reparat în garanție extinsa un telefon huawei mate 10 pro cu defect ;baterie umflata și probleme de sistem rămânea blocat pe imagine. Am dat o stea pentru promptitudine dar nemulțumit total de reparație sa schimbat bateria contra cost ok am înțeles ca bateria nu întra pe garanție am înțeles dar sa nu tina încărcată nici 10 ore cu telefonul închis asta o numesc o problema l-am trimis din nou la reparat menționând defectul și am primit răspuns ca acest defect nu exista. Acest telefon nu poate fi folosit mai mult de 2-3 ore cu baterie noua cum comfirma depanero. Nu recomand garanție cu firma Depanero.

  • Florentin B.
    acum 5 ani

    Am achiziționat de la emag un generator de curent de 5,5kw si dupa 3 saptamani s-a oprit brusc. Am completat formularul de service de la emag si in 2 zile a venit curierul si a ridicat produsul. După 3 zile am primit mail si telefon ca produsul nu se poate repara si sa le trimit un cont in care sa restituie contravaloarea produsului. Momentan foarte multumit, sper sa intre si banii repede

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florentin! Obiectivul nostru este sa oferim clientilor nostri servicii cat mai bune. Ne bucura recenzia ta pozitiva. Iti dorim o zi placuta!
  • Cristina S.
    acum 5 ani

    Mi-au spus ca dureaza intre 5 si 10 zile lucratoare sa puna un diagnostic laptopului. Au venit cu un diagnostic dupa 3 saptamani. Nu am lasat produsul la reparat. Cand l-am luat de la ei era mai stricat decat atunci cand l-am dus, adica ecranul nu se mai aprindea deloc. Nu recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristina! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Ne-ar placea sa verificam si sa putem detalia situatia. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Brainiac D.
    acum 5 ani

    Am dorit sa repar o plita defecta si mi s-a raspuns ca nu repara postgarantie (!), ca nu repara daca nu a fost cumparat din Romania (desi modelul exista si in Romania), un alt operator a insistat ca nu merita pentru ca mai bine imi iau alta de pretul reparatiei. Desi nu stia exact modelul plitei mele, care este mai buna ca multe. Cat de dobitoc sa fii? :)) Ori operatorii sunt prosti, ori li se spune sa minta cu tot felul de aberatii pentru ca in realitate nu au tehnicieni suficienti sau priceputi sau, sau…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient creat, insa consideram ca nu isi au locul cuvintele jignitoare. Noi iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, pentru a putea verifica situatia semnalata de tine si pentru a o clarifica. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.