Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Cricketzel
    acum 5 ani

    Incompetenti , am trimis un monitor in garantie prin emag la ei , eu mi-am ars mana cu el si ei imi spun ca monitorul nu are nici o problema. Am primit fisa de la monitor astazi, in ea este mentionata ca monitorul prezinta urme de uzura (zgarieturi si impuritati). Vreau sa zic ca monitorul a fost folosit sub 2 ore ca imi era frica ca se topeste , l-am ambalat cu mare grija inapoi si l-am trimis in garantie . Imi spuneti si mie de unde prezinta urmele alea ? Tehnicieni care in loc sa repare strica. Sincer nu recomand nimanui. Am tot sunat la service sa incerc sa le explic cum se produce problema, dar din pacate probabil nici nu au Display Ports pe placa video sau nici macar nu stiu ce e aia , pentru ca in fisa de returnare la accesorii nici nu mentioneaza cablul display port , pe care problema mea se intampla. Astazi sau maine imi ajunge produsul inapoi, o sa pun si poze sa vedem acele urme de uzura care de la mine clar nu erau si sa vedem daca macar imi vine cu cablu display port inapoi. Apropo pentru cultura voastra e un monitor de 240 hz si se testeaza pe cablu display port si eventual placa video nvidia pentru ca este un monitor G-SYNC , nu-l testati ca niste idioti pe un echipament care nu e capabil de ce am scris mai sus. O zi frumoasa.

    Un mic edit: am uitat sa mentionez , nu te lasa sa vorbesti cu tehnicienii, vorbesti cu un nepriceput de la suport care transmite mai departe. Pentru diagnosticare , mi se pare corect sa poti discuta cu tehnicianul care se ocupa mai ales in cazul in care el nu poate reproduce problema. Nu sa vorbesti cu cineva de la call center care nu are cunostiintele necesare.

    Edit 2 : A ajuns astazi , nu are zgarieturi intradevar , dar ecranul arata de parca tehnicianul manca shaorma in timp ce incerca sa-l verifice. Tot la fel pot praji cartofi pe el, este defect.

    Iar cutia credca au jucat cei de la curierat fotbal cu ea are crapaturi , e neagra de praf. E un monitor in ea totusi. In fine . Aceasta a fost frumoasa mea experienta cu depanero , never again ! Iar pentru reply-ul de mai jos am sunat de 3 ori la dumneavoastra sa va explic ce si cum. Va rog frumos nu va mai prefaceti de parca am avea o solutie ca daca aveam o gaseam in conversatiile telefonice care le-am purtat degeaba.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, ! Nu ne place sa te stim suparat, scopul nostru va fi mereu acela de a oferi cele mai bune servicii clientilor nostri. Vrei sa gasim impreuna o rezolvare a problemei? Asteptam detalii pe adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Petre C.
    acum 5 ani

    O surpriza foarte placuta profesionalismul celor de la Depanero. In decurs de 6 zile, mi s-a preluat (gratuit) telefonul defect de la Lugoj, a fost adus si reparat la Bucuresti, apoi returnat (gratuit) la Lugoj. Chiar daca telefonul era in garantie, iar costul reparatiei nu a intrat in discutie, rapiditatea si eficienta interventiei, informatiile permnanente (prin sms, e-mail). despre fazele de receptie-evalaure-reparare-expediere ma determina sa acord nota maxima acestor profesionisti, pentru care respectul fata de client este probat prin fapte. Nu in ultimul rand, Radu, cel care a gestionat toata situatia, merita toata stima pentru atentia, rabdarea,eficienta si politetea dovedite.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Petre! Suntem incantati atunci cand clientii se declara multumiti de serviciile prestate. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Marian S.
    acum 5 ani

    Am tot citit comentarii negative, dar interacțiunea mea cu Depanero a fost una de succes. Produsul a fost un TV sony luat de la Emag ce s-a defectat, fiind încă în garanție. Imediat după week-end curierul a ridicat produsul, iar fix într-o săptămână a venit înapoi reparat (schimbat placă bază). În concluzie totul s-a desfășurat fără probleme și profesional.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Marian! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Adrian L.
    acum 5 ani

    Din păcate nu pot da mai puțin de 1 stea. Experienta mea cu acest vid, ca nu-l pot numi service este una neplăcută. Am dus Xbox one x în service ca se tot bloca. Răspunsul lor după 2 săptămâni de reținere a produsului a fost ca defectul nu se manifesta. Am trimis videoclipuri dar degeaba. Le-am cerut să-mi arate cum a fost testat și nimic. Asta se întâmplă în primele 6 luni de la achiziție. Am luat produsul de la ei și am decis să-l desfac. Am înlocuit pasta termoconductoare și totul a fost ok. Acești „profesionalisti” sunt în cârdășie cu emag-ul și interesul lor de remediere a garanțiilor este zero. Sunt ținuți în spate de emag pentru ca ăștia din urma sa mai zică pas la niște garanții. Adio EMAG! Adio DEPANERO.

  • F M.
    acum 5 ani

    La 2 luni dupa expirarea garantiei unei statii de calcat, aceasta nu a mai functionat. Am trimis produsul la Depanero si mi s-a comunicat ca placa electronica este arsa, talpa si generatorul de aburi trebuie schimbate, total reparatie 780 ron, in conditiile in care statia costa 850 Ron. Am platit taxa de constatare 70 ron si am dus produsul la alt service. Cost reparatie – 75 ron, schimbata o componenta de pe placa electronica. Produslui functioneaza perfect. Neprofesionalism, lipsa de competenta, orientare catre client zero! Nu recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Intelegem nemultumirea pe care o exprimi si nu dorim sa lasam lucrurile asa. Ne-ar placea sa verificam cazul semnalat de tine si sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Radu B.
    acum 5 ani

    Se pare ca a intrat frica in ei…
    Căști luate de 22 de luni, se auzeau slab, se rupsese pielea de deasupra buretelului. Și am trimis în service cu curier gratis iar in 5 zile avea deja răspunsul și bani înapoi pe cont. Nu se mai puteau repara și cu bani primiți mi-am luat modelul nou.
    Mentiunez ca era garanție pe produs emag.
    Recomand cu încredere dacă o vor tine tot asa.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Radu! Scopul nostru este multumirea clientilor, iar faptul ca tu esti multumit de serviciile oferite, ne face fericiti. O zi placuta!
  • Ionut A.
    acum 5 ani

    De trei luni mă tot chinui cu ei să îmi repare un laptop f scump, care a mers doar două luni. Inițial au schimbat ssd-ul, apoi au spus că este o problema software și au insistat să plătesc o reinstalare de Windows. După două zile de la ieșirea din service iar s-a blocat și au spus că am schimbat eu Windows-ul pe care îl instalaseră. Acum e treia oară în service pentru verificări și teste. Am făcut plângere și aștept rezolvare de la Anpc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alin S.
    acum 5 ani

    Dupa ce am dus in service o consola x-box1 in cutie originala la reparat la mai bine de o luna cand sa-l ridic au vrut sa mi-l inapoieza intr-o cutie de carton de biscuiti. Evident ca am cerut sa-mi fie inapoiat in cutia originala cu care l-am predat, refuzand sa-l ridic!
    Dupa 8 zile sunt sunat sa fiu informat ca cutia (probabil) a fost aruncata, dar este irelevant din punctul lor de vedere atata timp cat produsul a fost remediat.
    Asadar daca nu puteti sa-mi inapoiati produsul achizitionat care inca se afla in garantie asa cum v-a fost predat atunci sunteti buni de plata.
    Urmeaza opc si in final instanta!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alin! Intelegem ca esti suparat si nu dorim sa lasam lucrurile asa. Ne-ar placea sa verificam cazul semnalat de tine si sa putem reveni cu un raspuns punctual. Iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Victor D.
    acum 5 ani

    Au proceduri clare și sunt foarte eficienți. Mi-au reparat aspiratorul in mai puțin de 48 ore, apoi mi l-au livrat gratuit acasă.
    M-au contactat și telefonic sa îmi explice defecțiunea și ce ar trebui sa fac pt a preveni defecțiuni in viitor.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Victor! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Iskander K.
    acum 5 ani

    dupa ce mi-am reparat laptop-ul dupa garantie la voi, am ramas cu mai multe probleme, decat au fost la inceput. laptop-ul a fost reasamblat oribil, cabluri neatasate, webcam-ul nu mai e detectat, laptop-ul nu se mai inchide cand ii este inchisa clapa. tot ce vi s-a cerut, e sa schimbati ecranul. de 2 bani. tipic romaneste

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iskander ! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta

Recenziile sunt închise.