Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Foarte superficiali si neprofesionisti,acestea sunt cele mai frumoase cuvinte care sa descrie firma DEPANERO SRL in sine si modul in care abordeaza rezolvarea problemelor.
Mi-am trimis laptopul in service acesta incadrandu-se in garantie,la intoarcere nu numai ca acesta prezenta aceeasi defectiune dar avea si carcasa crapata in zona unui surub .In fisa de service,scrie ca produsul a fost adus la ei cu carcasa crapata si lipsa surub ,lucru total neadevarat,produsul a fost ambalat in stare perfecta in ambalaj original cu toate masurile de protectie pentru transport luate.
Bineinteles ca dupa ce am vazut reviewurile firmei,am facut poze produsului inainte ca acesta sa fie preluat de curier.Din pacate am ajuns sa ma folosesc de aceste poze pentru a face sesizari cu privire la aceasta problema.
Luati-va masuri de siguranta sau evitati orice contact cu DEPANERO SRL.
Am dat un telefon Samsung S4 in service, ei au scos folia de protectie pe motiv sa o „pastrez” iar acum imi apare o indentatie stanga sus unde in mod normal ar fi fost folia de protectie. Garantie extra plus cu „5 zile” de rezolvare a venit dupa 3 saptamani inapoi. Sfatul meu este sa faceti fotografii de inalte rezolutie inainte sa predati telefonul daca aveti garantie la ei si sa evitati complet. Frauda pe fata, vedem ce zice ANPC.
Un lant de smecheri, de capuse intre cumparator si echipa de instalatori a unui AC cumparat in urma cu 11 zile, impreuna cu serviciul de instalare in 5 zile lucratoare, de la Emag. Nici dupa 11 zile nu au venit sa il instaleze, nici macar un telefon sa isi ceara scuze pentru intarziere. Niste escroci care pacalesc cumparatori cu tot felul de oferte. Reprezentantul Emag zice ca daca nu imi convine imi da banii inapoi dupa atatea zile de intarziere. Daca il montez cu altcineva cica pierd garantia.
Singura mea experienta pozitiva cu un service de pana acum. Au rezolvat intr-o saptamana (la volumul de produse pe care le primesc, nu ma asteptam). Am avut probleme cu hard disk-ul la laptop si mi l-au inlocuit. L-am primit asa cum l-am adus, fara urme, fara zgarieturi, ba chiar l-au si sters de praf. Mi-a placut ca l-au impachetat intr-un ambalaj special, pentru protectie. O prietena a avut si ea probleme cu laptopul si s-au ocupat de el super, ba chiar i l-au adus si acasa. Eu nu am avut incredere, pentru ca am citit review-urile si din cauza experientelor cu alte service-uri. Din pacate, oamenii multumiti nu prea scriu review-uri.
Am dus o imprimanta xerox 3020 cu mentiunea ca dupa cateva pagini listate se blocheaza si se aprinde beculetul ce indica eroare . Raspunsul a fost ca imprimanta functioneaza in parametri normali deci e nevoie de refuz reparatie.
Ajunsa acasa am intampinat aceeasi eroare, ba mai mult , se afiseaza mesajul ” Fuser unit failure #10-200″
Timp pierdut inutil.
Daca citeam ‘review’ urile castigam timp pretios .
Stele sunt date pentru baietii de la receptie, politicosi si amabil.
Service-ul nu merita nimic
Cel mai incompetent service. De ce naiba au trecut astia de e-mag la ei nu pot sa imi dau seama. Am un laptop la ei la care au inlocuit doar unitatea optica. Ieri am vorbit cu ei la telefon si mau chemat sa il ridic numai ca sa ajung acolo si sa imi zica ca e inca in teste, Cica ar fi reparat de vreo trei zile si il tin in „teste”. Ce or testa ei timp de 3 zile numai ei stiu. Sper sa il pot duce la ASUS direct daa mai e vreo problema data viitoare.
chiar am încercat sa evit încă un review prost dar băieții de la Depanero au insistat pe acest lucru.
Mda…Si eu am acum un OnePlus One cu ecranul spart si am sunat la ei sa ii intreb daca pot trimite niste poze sa mi se dea o cotatie pentru ca sunt din BV. Ca sa vezi mi s-a spus ca da, si sa trimit un mail la ei cu pozele. Zis si facut, dar am primit raspuns ca nu se poate.. trebuie trimis la ei luat 150 ron pe diagnostic (adica constatare: ECRAN SPART, LIPSA BUTON POWER ON, RAMA STRAMBA.. supper diagnostic!)
de ce am impresia ca romanii sunt incapabili sa:
-> minta clientul la tel
-> sa isi tina promosiunea fata de client
-> sa organizeze un business care merge, nu unde dreapta nu stie ce face stanga…
Am luat legatura cu respectivii pt un tel sony defect dar in garantie, cumparat de la emag si au acceptat sa il preia chiar daca nu sunt service autorizat sony. Am primit confirmarea ca o sa il trimita la sony pentru service autorizat. Dupa ce au umblat in el, la sfarsit imi zic ca am pierdut garantia si ca ar trebui sa platesc o suma de bani egala cu valoarea telefonului pt al repara diagnosticarea fiind facuta de ei. NU RECOMAND DEPANERO. TOTAL NEPROFESIONISTI
Service de 2 bani!!! Am trimis un laptop asus comandat de la pcgarage pentru ca frigea foarte tare numai daca vizualizam un clip pe youtube si unitatea optica era defecta. Au trecut cele 15 zile, iar a 16-a zi am sunat si am cerut negatia de service apoi am sunat zi de zi pana in a 20-a zi cand mi s-a spus ca laptopul a fost reparat si va fi trimis catre mine.
Dupa ce am cumparat un samsung s6 edge+ , a aparut o problema dupa 5 zile de functionare si anume ca se auzea foarte urat din difuzor si ca ecranul se stingea. Eu prost…am decis sa sun la depanero. Mi-au explicat cateva chestii si am fost de acord sa mi-l ridice curierul. Dupa 12 zile de stat in service , primisem mesaj de la curier ca produsul este le drum. Cand deschid cutia , telefonul nu mai avea ecran , nici difuzor si nici butoane laterale. Asta este bataie de joc ! Ce-i de acolo se prefaceau ca nu s-a intamplat iar eu am mai si platit degeaba. Sunteti de tot rahatul.