Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Cristian C.
    acum 5 ani

    Problema suplimentara- DUPA REPARATIE Depanero trimite un email unde doresc feedback – daca apesi 10 – recomandare maxima te trimite si catre review pe google – daca nu te trimite catre un formular….. parca as mai scadea o steluta :)))

    Doua interactiuni cu acest service.

    Prima in 2015 cand telefonul xiaomi cumparat de la emag a fost trimi s prin intermediul depanero la quick service. DEZASTRU TOTAL – REFUZ GARANTIE – am deteriorat telefonul schimband simul? – telefon nou- doua luni – sigilat -etc.

    ULTIMA acum o saptamana – alt telefon Xiaomi – acumulator defect dupa cateva luni – reparatie – interactionare si executie exemplara.

    Ori au imbunatatit ceva ori cum iti este norocul – nu pot sa fiu sigur inca…..

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Cristian! Formularul are scopul de a putea cunoaste problema pe care clientul a intampinat-o in tot procesul de interactiune cu service ul, astfel incat ca putem verifica si sa gasim o solutie asupra situatiei intampinate. Scopul nostru este acela de a oferi permanent servicii imbunatatite clientilor nostri si orice feedback este important pentru noi. Iti multumim pentru review si iti dorim o zi placuta!
  • Cris M.
    acum 5 ani

    Foarte prompti in rezolvarea problemei. Curierul a preluat comanda in aceeasi zi in care am facut sesizarea telefonica.
    Am fost instiintata mereu despre starea reparatiei, prin SMS sau email-uri.
    Au acces direct la comenzile facute la Emag, incat nici nu au trebuit trimise factura si certificatul de garantie.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristina! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Alexandru N.
    acum 5 ani

    Am avut nevoie de repararea unui TV de 60cm. Am facut o solicitare online pentru reparare si produsul a fost luat / adus de curier de la / la usa casei si reparat de DEPANERO. Dupa diagnosticare mi s-a comunicat pretul si daca doresc repararea produsului. Sunt multumit atat de pret cat si de serviciile oferite.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Feedback-ul oferit ne bucura si iti multumim pentru acesta. Iti dorim toate cele bune!
  • Marlena B.
    acum 5 ani

    Comunicare anevoioasa, nesolutionarea problemei! Odata constatat ca produsul nu mai poate fi reparat, acestia il dau la casat si arunca bonul conform spuselor celor de la call center. Nu pot recupera contravaloarea sau inlocuirea produsului aflat in garantie, pe motiv ca nu am produsul si bonul, negatia primita de la service nefiind concludenta. NEPROFESIONALISM !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice inconvenient intampinat. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Aurel M.
    acum 5 ani

    Am avut o experienta pozitiva cu cei de la service Depanero, pentru o problema cu un laptop Lenovo in garantie. Au transmis prompt stadiul lucrarii, a durat putin mai mult de o saptamana, pentru ca a trebuit comandata placa de baza. La receptia laptopului reparat am avut, insa, surpriza neplacuta sa constat ca este blocat cu un Bitlock key, fara sa fiu avertizat in vreun fel, nici de Depanero, nici de cei de la eMag prin care s-au derulat lucrurile. A durat cateva ore, cu apeluri insistente la cei de la service, pentru ajutor, dar in cele din urma m-am descurcat tot singur. De aste doar 4 stele!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Aurel! Suntem bucurosi ca ai avut o experienta placuta in interactiunea cu noi. Service ul nu seteaza niciun fel de parole pe dispozitivele clientilor. Pentru verificari punctuale si transmitere de detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Ioana B.
    acum 5 ani

    Buna ziua. Am cumpărat un laptop (Acer) prin mai de pe Emag, în urma unei defecțiuni tehnice( se bloca la deschiderea lui) l-am adus la reparat, dupa ce ca echipa Depanero a lungit procesul, când l-am ridicat totul a parut în regulă, până am început sa-l folosesc și am observat că bateria nu mai functioneaza la parametrii optimi(ca înainte), tind sa cred ca mi-au schimbat bateria. Sunt foarte dezamăgită de această experiență și am sa fac o plângere la Protecția Consumatorilor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ioana!Toate parerile clientilor sunt importante pentru noi si ne dorim sa iti putem oferi un raspuns referitor la cele semnalate de tine. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ion D.
    acum 5 ani

    Am achizitionat, prin Emag, un aparat de curatat cu presiune care, dupa un an de zile s-a defectat. Fiind in garantie am completat online fisa de service, disponibila pe Emag, iar a doua zi a venit curierul sa ridice coletul. Dupa doua zile de la ridicare am fost anuntat de catre Depanero ca produsul a fost reparat si îl voi primi prin curier. L-am primit, totul este ok. Personal sunt multumit atat de promtitudinea pentru rezolvarea situatiei cât si de felul in care am fost tinut la curent cu privire la statusul produsului. Felicitari!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ion! Iti multumim pentru apreciere. La cat mai multe experiente placute impreuna! O zi frumoasa!
  • Tactul
    acum 5 ani

    Pe scurt. Produs în garanție defect, completat formularul online, contactat telefonic în același zi de un reprezentant Depanero, stabilit detaliile predării produsului, predat la curier produsul în ziua convenita, înștiințat despre întrarea și identificarea problemelor prin e-mail și sms, comunicare returnării produsului, primit produsul. Total 4 zile. Este adevărat ca în cazul meu a fost vorba despre o inlocuire în garanție a produsului la magazin. Fapt petrecut în același zi, dar cu un pic de bâlci pentru ca angajata magazinului dorea sa testeze aparatul ignorând hârtia eliberata de Depanero.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru recenzia oferita si suntem fericiti ca situatia a fost solutionata pozitiv. Iti dorim o zi placuta!
  • Lucian C.
    acum 5 ani

    Un gust amar! Pe scurt, am luat un fierastrau cu acumulator Einhell pe 15 martie 2020 de pe Emag. In urma unei probleme, mi-a fost schimbat cu altul nou dar cu un acumulator mai mic, de 2,5 ah, primul a fost de 3 ah.Am sunat de multe ori la Depanero zicandu-le sa-mi schimbe acumulatorul sau sa achizitionez un altul de 5,2ah, cu rugamintea sa-mi faca o reducere la cel de 5,2 ah cat era diferenta dintre unul de 2,5 la 3 ah. dupa insistente am primit unul de 5,2 ah redus ca pret , dar doar cu 3 luni garantie. Nu mai inteleg nimic, in loc sa se dea peste cap sa rezolve o problema care ei au creat-o fac orice doar sa pice ei in picioare sau dau cu o mana si iau cu doua. Astept un raspuns si bineinteles rezolvarea situatiei. Multumesc !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Lucian! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu dorim sa lasam lucrurile asa. Ne este de ajutor numarul fisei de service, astfel incat sa putem identifica situatia semnalata de tine si sa o putem verifica. Te rugam sa ne transmiti aceste detalii la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Eduard B.
    acum 5 ani

    Am trimis un laptop la garanție la Depanero achizitionat de pe eMag de Black Friday, mă așteptam să fie foarte aglomerat în service, curierul să întarzie. Dar nu, curierul a venit să ridice laptopul în aceeași zi cand am sunat la Depanero. Domnul cu care am vorbit a fost foarte amabil. Cât a stat laptopul în service, am primit update prin mail, sms și apel telefonic cu fiecare stadiu în care s-a aflat reparația. A fost nevoie de o altă placă de bază, au comandat-o. Peste câteva zile mi-au transmis că a ajuns la ei, au instalat-o și urmează să facă ultimele teste, chiar au instalat windows să se asigure că totul funcționează. Mi-au transmis că laptopul este reparat. Ziua următoare curierul mi l-a adus. Fără nici o zgârietura, toate componentele la locul lor, funcționează bine acum. Citisem comentarii negative despre Depanero, experiența mea a fost contrară. Un grup de profesioniști.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Eduard! Ne bucuram pentru feedback ul transmis si pentru faptul ca ti-am fost de ajutor in solutionarea problemei. Iti dorim o zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.