Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Muica L.
    acum 5 ani

    Ce ti se spune la magazin ca acopera garantia cand achizitionezi produsul sunt basme. Daca esti inspirat sa citesti atent garantia vei afla ca de fapt…aproape nimic din ce ar putea pati produsul nu acopera.
    Pe langa faptul ca daca il trimiti in service il arunca intr-o parte si in alta apoi ti se spune ca a fost soc mecanic…nu acopera garantia.
    Am trimis o trotineta electrica pentru pana si m-am trezit si cu aripa fata rupta de ei. Costul de reparație ar fi fost 330 lei…pentru doua lipituri…in masura in care trotineta noua a fost 1700.
    Evitați depanero.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • NUKEPROOF
    acum 5 ani

    Am trimis o tastatura de gaming asus rog cu valoare de 1500 de lei cumpărată de B.F. la pretul de 500 de lei ,am trimis produsul la garantie dupa o perioada de 1 an jumătate ,pt un de defect minor la un scrool rotita de reglare a sunetului care putea fi remediata de mine acasa , am ales sa o trimit in service pt a nu pierde garantia la produs , neputând fi reparată ma suna un angajat depanero să-mi spuna ca mi-au virat bani in cont ca tastatura nu a putut fi reparată eu nu am fost deacord cu decizia luată de ei ca doresc produsul înapoi ca pot repara eu defectul ei imi spun ca nu se mai poate sa imi restituie produsul ce ar trebui sa fac ,acum imi vreau produsul înapoi sper sa reusesc

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Stefan! Intelegem nemultumirea pe care o exprimi si ne dorim sa clarificam aceasta situatie. Te rugam sa revii cu numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Corneliu S.
    acum 5 ani

    Servicii de toata jena. Fac orice ca sa anuleze garantiile si sa te taxeze.
    Laptop Dell fara nici o urma de lovituri pe carcasa sau ecran, ei refuza garantia pe motiv ca este displayul spart.
    Ok, accept plata displayului deoarece avem nevoie de laptop, iar acum stupoare, daca era caz de garantie se rezolva in 5 zile caci are garantie extinsa, daca platesc o groaza de bani dureaza aproape 40 de zile sa vina piesa. Nu este aceasi piesa? Nu vine din acelasi loc?

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Corneliu! Intelegem ca esti nemultumit si ne-ar placea sa iti oferim clarificari in privinta cazului semnalat de tine. Asteptam numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Florin O.
    acum 5 ani

    Niste pierde-timp-incurca-lume.

    Sunt listati pe site-ul samsung.ro ca fiind depanatori autorizati Samsung.
    Le-am trimis o pereche de casti Samsung GalaxyBuds. A venit curier, a luat produs, au trecut 6 zile, a venit curier, a adus produs. Yay! Bucurie…
    Cand probez castile, erau nereparate…Blocaj mental…
    Dau telefon, „ce s-a intamplat mai, baieti…?”
    Pai sa stiti ca noi nu suntem autorizati sa reparam produsul asta.
    Pai cum asa? V-am luat de pe site-ul Samsung…
    Da, asa e, reparam Samsung in general, dar nu produsul asta.
    Pai bine-bine, o fi ca voi, desi e de mare mirare…da’ in cazul asta ce-a fost cu povestea cu „da, le reparam, spuneti-ne ce serial number au, asteptati sa trimitem curierul la dvs”. De ce nu mi-ati fi zis din prima si pierduram 6 zile de pomana plus doi curieri pe drum…?

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Poate ca de data aceasta nu a fost asa cum ne-am propus, iar mai multe detalii ar ajuta sa indreptam situatia, ca pe viitor sa facem lucrurile mai bine pentru tine. Ne ajuti, te rog, cu numarul fisei de service? Adresa de e-mail de contact este clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Gabriel S.
    acum 5 ani

    Am trimis la reparat un aspirator.
    S a intors cu acelasi defect.
    Chipurile mi a schimbat o piesa…..care nu avea nici o legatura cu defectul.
    Ulterior am trimis inapoi aparatul….cu multe telefoane si explicatii despre defect..
    Ce credeti????
    Mi au trimis o alta rabla de aspirator in schimb…zic asta ca stiu ce fel intretineam eu aspiratorul…fiind unul fara fir.
    Concluzia…niste nesimtiti ca si politica a firmei …fara sa jignesc oamenii ce muncesc

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Gabriel! Intelegem cat esti de suparat si poate ca nu suntem partenerii ideali de conversatie, pe care vrei sa ii ai in acest moment, dar cu siguranta vrem sa verificam ce a generat aceasta situatie neplacuta, pentru a o remedia, iar pe viitor sa evitam astfel de probleme. Iti este comod sa ne oferi detaliile fisei de service in privat? Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Hristea A.
    acum 5 ani

    Din respect de sine, Depanero ar trebui sa renunte la activitatea pe care o presteaza. Am trimis un laptop ASUS i7, nou-nout, pentru identificarea problemelor tehnice. Nu numai ca au notat pe fisa tehnica faptul ca a fost utilizat in conditii improprii, ca este plin de zgaraieturi si impuritati, dar au si inlocuit bateria la fel de noua cu una veche, mizerabila si nefunctionala. La fel si cu incarcatorul. Precizez ca laptopul nu a fost utilizat nici macar 1/2 ora de la achizitie si pana in prezent deoarece nu s-a putut instala de catre specialisti sistemul de operare. MINCINOSI, lipsiti de onestitate si HOTI! Rusine! Reprezentantii ASUS, dupa descrierea nemultumirii in experienta cu DEPANERO, mi-au recomandat pentru contraexpertiza alta firma specializata. Sinteza ASUS, dupa contraexpertiza a fost: placa de baza, bateria si acumulatorul inlocuite. Deci, Depanero, nu repara, fura!!!! Reprezentantii Depanero, dupa cum se observa aici, au solicitat informatii privind nemultumirea avuta fata de serviciile prestate. Am descris nemultumirea prin e-mail, fara sa precizez actiunea ASUS. Mi-au raspuns din nou ca laptop-ul e in parametri tehnici doar sistemul de operare nu este instalat corect iar dansii nu se ocupa de software, desi in realitate acesta este in service cu placa de baza, baterie si acumulator schimbate..

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Anca! Intelegem ca esti suparata pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Robert I.
    acum 5 ani

    Probabil calificarea slaba a dus la servicii proaste. Cel putin in cazul meu.
    Laptop in garantie care s-a intors cu aceleasi probleme. Inainte sa il trimit am reinstalat windowsul (kit original de la Microsoft) si am filmat una din probleme stiind ca o sa am probleme cu ei. Cu toate astea mi-au sugerat sa reinstalez windowsul….
    Cred ca daca mergeam intr-o cofetarie, primeam acelasi sfat.
    Va incurajez sa apelati la protectia consumatorului. Sesizarea se face online si dureaza 3 min.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Andreea M.
    acum 5 ani

    Lipsa totala de seriozitate. Din cauza incidentelor cu Depanero, nu voi mai comanda nimic pe emag, este service-ul agreat de Emag din pacate. Am avut un blender Philips Avent, care s-a defectat la o luna de folosire, pur si simplu s-a oprit. Cei de la Depanero au refuzat sa il repare. Pretext? Nu a fost utilizat corespunzator. L-am achizitionat strict pt a gati la abur si a pasa mancarea bebelusului. Bataie de joc. Ulterior, am achizitionat un aspirator robot Viomi. Tot de pe emag. S-a defectat, de data aceasta Depanero l-a acceptat in service, l-a tinut o saptamana si l-a trimis stricat. Am mers din nou la emag, l-am predat, l-a receptionat din nou Depanero, l-a tinut o saptamana, l-a trimis stricat. A doua oara. Stricat. Cata bataie de joc, Depanero? Voi merge la un service autorizat Philips pt blender, pt o contraexpertiza, si voi face plangere la protectia consumatorului. Inteleg, s-a intamplat cu blenderul sa nu il primeasca pentru reparatie, dar cum sa trimiti de doua ori aspiratul robot stricat dupa ce il retii in service?!

    Buna seara, revin cu update, la recenzii observ ca se cer lamuriri pentru clarificare, la mailul de clarificare nu raspunde nimeni. Dupa ce aspiratorul robot a fost receptionat a treia data in service ( de trei ori ne-am pierdut timpul mergand la showroom Emag) primim mail cu Defect inexistent. Si il vor trimite din nou defect. Dupa atata timp in care nu l-am putut utiliza, il vom primi a treia data defect. De aceasta data vom face plangere la ANPC, ar fi trebuit de prima data de cand l-am primit defect, am fi economisit timp pretios.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea! Nu suntem impacati cu faptul ca nu esti multumita de interactiunea pe care ai avut-o cu noi. Ne-ar placea sa verificam cazul semnalat de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru mai multe detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Matei A.
    acum 5 ani

    Nu mai mergea incarcatorul de la smartwatch.
    La telefon mi s-a comunicat ca daca ma prezint personal la service cu ceasul + incarcatorul, se va constata problema si mi se va da alt incarcator inapoi pe loc, asta ca sa nu mai pierdem zile intregi cu livratori… zis si facut, am ajuns , dar acolo alta poveste. A trebuit sa las ceasul + incarcatorul in service ca sa imi trimita alt incarcator peste cateva zile.

    Oamenii mi-au rezolvat problema destul de repede si bine, sunt multumit de serviciu overall, dar nu este normal sa ti se zica una la telefon si alta la service.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Matei! Service-ul nu detine piese in stoc, fiind necesar sa plasam o comanda catre furnizor pentru piesele necesare. Ne pare rau pentru faptul ca a existat initial o situatie neclara, insa ne bucuram ca s-a solutionat in cele din urma. Pentru orice alte detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro.
  • Mihai P.
    acum 5 ani

    Am trimis pentru reparare in garantie un aspirator si s-au miscat mai repede decat era obligatia lor, aspiratorul fuctionand foarte bine. Le multumesc pe aceasta cale si pentru inlocuirea filtrelor. Un al doilea aspect, produsul reparat mi l-au trimis acasa evitand in aceasta perioada contactul cu persoane straine.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Mihai! Si noi iti multumim pentru apreciere si speram sa te bucuri cat mai mult timp de produs. O zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.