Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • diana
    acum 5 ani

    Mi s-a defectat banda de alergare, in garantie la ei, dupa 10 luni de folosire. Am completat formularul pe site si am fost sunata imediat pentru a stabili cand poate veni un reprezentant depanero sa vada produsul/ problema. Dupa constatare (era ceva pe partea electrica), pt ca nu se gasea piesa ca sa imi repare banda mi-au trimis curierul sa ridice produsul (nu m-a costat nimic) si in 2 zile aveam banii inapoi in cont. Sunt foarte multumita de serviciile depanero. Ii recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Diana! Suntem incantati ca experienta ta cu noi a fost una placuta si ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptarilor tale. Echipa Depanero iti transmite ganduri bune!
  • Lulu C.
    acum 5 ani

    Am trimis un telefon in service cu o problema legata de difuzor. A venit curierul, iar aparatul a fost ambalat in prezenta lui, cu folie cu bule, cutie de carton. Precizez ca telefonul arata impecabil. Dupa cinci zile ma contacteaza o doamna sa spuna ca telefonul are displayul spart. Am insistat sa sa imi comunice in scris aceasta problema. Am primit emailul in care mi se trasmite costul de schimbare al displayului plus poza produsului. Se vede clar unde este spart, au incercat sa sa desfaca telefonul si au crapat displayul. Problema este ca eu am poze si filmulet cu filmarea din momentul ambalarii produsului, iar acum ei nu mai spun nimic legat de ce anume vor face cu telefonul.
    Astept si acum un raspuns de la ei. Total neprofesionisti.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru situatia intampinata. Colegii nostri au receptionat solicitarea pe e-mail si urmeaza sa revina cu detalii in acest caz. O zi placuta!
  • Andrei T.
    acum 5 ani

    Evitati daca nu aveti garantie. Am platit taxa de diagnosticare ca sa aflu ca reparatia unui monitor cumparat cu 700 ron de pe emag la oferta ma costa 1100 ron :-)) asadar recomandarea mea e sa evitati pomul laudat in acest caz Depanero care nu duc lipsa de clienti in urma colaborarii cu emag asa ca sar cu preturi foarte mari pt cei fara sau post garantie.

    Am trimis mail la adresa indicata, dar raspunsul este cel anticipat, tehnicianul nu vrea sa repare displayul (probabil un tranzistor trebuie inlocuit) ci vrea sa-l schimbe cu totul, ca e mai comod si profitabil pentru Depanero. 1015 lei e monitorul acum pe siteul Emag (fara nici o reducere uzuala) iar inlocuirea displayului propusa costa 1157.00 RON :-)) Ideea e simpla – sa fie cat mai rapid si comod pentru ei, indiferent de costurile pt client, client ce plateste oricum diagnosticarea deci nu scapa nejumulit chiar daca refuza „reparatia” la supra pret.

    Concluzie de bun simt: evitati Depanero daca nu aveti garantie valabila, altfel doar pierdeti timp si bani cel putin pt diagnosticare.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alex G.
    acum 5 ani

    Aspiratorul pe care l-am trimis in service figureaza cu status-ul „Reparatie in curs” de aproape 2 luni.
    In acest interval de timp am avut conversatii cu 4 persoane diferite din cadrul departamentului Serviciu Clienti – fie nu au putut sa imi spuna cat timp mai dureaza reparatia, fie mi-au spus ca asteapta piese de schimb pentru produsul trimis. Asta pe langa faptul ca nu au nici cea mai vaga idee cum ar trebui sa poarte o conversatie.
    In momentul de fata nu stiu daca imi voi primi produsul peste o saptamana sau peste un an.
    Este clar ca Depanero opereaza inca dupa practici desprinse din anii ’90 si singura optiune pe viitor este sa evit sa mai am de a face cu ei (și EMAG).

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Justin! ! Nu ne place sa te stim suparat, scopul nostru va fi mereu acela de a oferi cele mai bune servicii clientilor nostri. Vrei sa gasim impreuna o rezolvare a problemei? Asteptam detalii pe adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Flavius G.
    acum 5 ani

    Foarte bun serviciul. Am facut cerere online cu produsul defect. A doua zi a venit curierul si a preluat pachetul. Ziua următoare am primit mail ca produsul a ajuns in service. A treia zi produsul a fost inlocuit si expediat inapoi, fara costul de transport.
    Produsul in cauza este set de boxe 2.1 Logitech, unde unul din sateliti nu se mai auzea corespunzător.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Flavius Gorgan! Iti multumim pentru recenzia oferita, ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi frumoasa!
  • Mmm M.
    acum 5 ani

    Soundbar Samsung HWT-450 (defect: barait in subwoofer, distorsionare a sunetului), a fost de 2 ori la voi, prima data nu am primit niciun document, a doua oara „simptomul reclamat nu se manifesta”. In total 3 saptamani le-am pierdut degeaba, noroc ca am sunat la Samsung, unde mi s-a spus ca pentru remedierea acestui defect trebuie facut update de firmware 1038. Am sa merg cu el in alt service autorizat pentru remedierea acestui defect. Ati dat dovada de lipsa de profesionalism, puteati sa va documentati, sa intrebati la producator, care va explica ce este de facut.
    De asemenea, produsul nu prezinta nici „zgarieturi”, nici „impuritati”, cum ati precizat in fisa.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Ne pare rau pentru faptul ca esti suparat pe noi. Pentru detalierea situatiei si gasirea unei solutii, iti stam la dispozitie la adresa de email clientsupport@depanero.ro. Toate cele bune!
  • Cristina C.
    acum 5 ani

    Motivul pentru care evaluarea e de o steluta e datorita domnisoarei de la receptie care a fost foarte neprofesionala.
    In primul rand, a gresit de la nume, la numar de telefon, la adresa e-mail neputand sa fiu contactata pentru a avea vesti despre reparatie ceea ce nu mi se pare absolut deloc normal si acceptabil.
    In al doilea rand, atitudine foarte neplacuta si neprimitoare, de parca era un deranj si o greutate pentru ea realizarea sarcinilor care vin cu postul.
    In ultimul rand, 0 cunostinte despre informatica, daca nici marca HP nu a putut sa o distinga. Nu ma astept sa fie cunoscatoare in IT, dar o baza, parerea mea, tot trebuie sa ai, macar de a cunoaste diferite firme.

    Baietii de la IT au fost ok, mi-au dat explicatile necesare si s-au comportat adecvat.
    Aceasta evaluare nu este in totalitate impotriva servicilor firmei in sine, dar mi se pare un aspect destul de important de a avea angajati care au un grad minim de profesionalism pentru ca fiecare persoana reprezinta firma.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristina! Ne pare rau pentru situatia pe care ai intampinat-o. Obiectivul nostru este sa imbunatatim permanent serviciile oferite clientilor, iar in acest sens ne-ar fi de ajutor cateva detalii, referitoare la numarul fisei de service. Iti stam la dispozitia la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Violeta A.
    acum 5 ani

    EVITATI DEPANERO CAT PUTETI.
    MOTIVE ABERANTE PT A NU VA REPARA PRODUSELE CE SUNT IN GARANTIE,REPARARE DOAR CONTRA COST.
    Am trimis un aspirator care se afla inca in garantie,fiind achizitionat de la un magazin local,initial am crezut ca este o firma de colectare care defapt va duce produsul la cei de la samsung.
    Defectul specificat a fost ca in timpul aspirarii se opreste din functionare,l.am luat pe toate partile si cu filtru si fara filtru,am schimbat priza,nu mai facuse niciodata asa,am descoperit ca daca invart rotita de viteza acesta incerca sa functioneze ,dar fara succes.
    Azi ma suna sa.mi spuna ca defapt sunt filtre de vina ca sunt pline de praf,desi eu stiu cum functioneaza aspiratorul cand are filtrele imbaxite,ii scade puterea de tragere la cel putin jumate,si pentru a schimba filtru,curatare de praf si carcasa care era sparta intr-un loc,ceea ce eu n-am specificat ca si defect,pentru ca nu asta era problema principala,se percepe un cost de112 sau 120lei ,ceea ce am refuzat categorit,pe emag filtrele sunt 40 lei.
    Sper sa nu mai am de-aface vreodata la vreo garantie cu Dapanero.

    LE:
    dupa ce am trimis inapoi aspiratorul pt ca nu l.au reparat,spunandu.mi ca din cauza filtrelor se opreste in timpul aspirarii,s.a dovedit ca nu din cauza filtrelor se oprea ci din cauza unui contact prost la butonul de pornire,m.au sunat iarasi sa.mi spuna ca defapt nu face parte din garantie pt ca a fost supus loviturilor mecanice ca are si carcarcasa sparta si ma costa 199lei lei sa repare butonul,in conditiile in care un aspirator nou este 320lei,prima data cand l.am trimis la fel avea carcasa sparta ,dar nu cauza socurilor mecanice ci din cauza faptului ca am pus mereu teava de aspirare in locasul destinat ei….prima data nu a mai fost o problema acea carcass sparta,dar v.am refuzat japca pe fata si a doua oara ati gasit iar motiv sa nu reparati aspiratorul.j

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Violeta! Nu ne place sa stim ca esti suparata pe noi si ne-am dori sa putem discuta mai detaliat problema pe care ai intampinat-o. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Adrian U.
    acum 5 ani

    posibil sa exceleze in anumite domenii, posibil sa fie f buni in anumite situatii , dar de 14 zile , 4 mailuri, 2 discutii telefonice nu a fost trimis un curier ptr a ridica un produs in garantie ( si cadou ) . Mai mult am primit mai multe comenzi de la curierul ,,desemnat,, de retur, fara ca el sau colegii sai sa aibe o cerere de retur inregistrata. 14 zile!! nu ptr o solutie, ptr a trimite un colet.. DACA voi reusi evident ca va fi un timp .. interesant pana la solutionare.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adrian! Ne pare rau pentru neplacerile intampinate. Ne poti oferi, te rog, numarul fisei pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro ? Ne dorim sa verificam situatia de care te-ai lovit si sa o putem remedia cat mai rapid. O zi frumoasa!
  • Mihai C.
    acum 5 ani

    Expresor de cafea trimis în garantie deoarece nu mai scotea cafeaua deloc. Raspunsul lor a fost defect manifestat si mi-au trimis produsul inapoi dar cu mai multe defecte, display spart, carcasa fisurata. Lipsa de profesionalism , se pare ca aparatul meu a ajuns pe maine la un începător si a avut grija mare de aparat. Cu toate că am extra garantie si garatie extinsă și plătita in jur de vreo 500lei nu ajuta la nimic. Produsul trebuia sa fie gata în 5zile. Nici nu vreau sa ma gandesc ce este în interiorul aparatului dacă exteriorul este deja spart si fisurat. Am solicitat înlocuirea produsului si ma tot duc cu vorba, acuma se da vina pe cei de la servisul de unde l-au trimis ei la reparat. Sa le fie rusine. NU RECOMAND DELOC lipsa de profesionalism.
    Într-un final dupa aproape 3 saptamani sa decis înlocuirea produsului. Multumesc

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Mihai! Ne pare rau pentru situatia neplacuta de care te-ai lovit initial. Ne bucuram ca in cele din urma lucrurile s-au rezolvat. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.