Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Anca A.
    acum 5 ani

    Am achizitionat instalare aer conditionat cu kit complet. Mi-au instalat aerul conditionat la 80 cm de peretele lateral – exterior, lasand la vedere 50 cm cablu. Eu stiam ca se instaleaza la o distanta cat mai aproape de peretele exterior. Am fost revoltata ca nu m-au informat inainte de a face instalarea in acest mod (instalarea a fost realizata intr-un bloc care inca nu e dat in folosinta), cu atat mai mult cu cat am vorbit cu instalatorul in timpul lucrarii – nu mi-a semnalat ca ar fi o problema de montaj.
    Cand mi-a trimis fotografia cu instalarea finalizata, l-am sunat si mi-a spus ca ma costa alte 200 lei daca vreau sa schimb pozitia aerului conditionat. Am facut reclamatie la firma si am primit acelasi raspuns.
    Concluzie: cost instalare aer conditionat corect = 411 lei + 200 (corectie instalare sau jecmaneala intentionata) + revaruire perete.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Stefania! Intelegem nemultumirea pe care o exprimi si ne-ar placea sa putem verifica acest caz, astfel incat sa aducem clarificari. Ne poti oferi, te rog, mai multe detalii (nume, numar comanda instalare) pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro?
  • Bogdan C.
    acum 5 ani

    O bataie de joc
    Am trimis un laptop in service pentru ca mi s-a desfacut o tasta, de 2 ori, aceeasi problema, o tasta se tot desprindea.
    A doua oara ce fac baietii, imi scot laptop ul din garantie si imi cer pe reparatie 330 ron…
    Si cand ii sun imi arunca specificatii dupa contract in fata, ca defectul mei nu tine de ei, ca e vina mea. Precizez ca laptop ul nu a avut nici cea mai mica urma de impact, fiind folosit exclusiv in regim office.
    Am cautat singur butonul pentru laptop si ghici ce 50 ron cu tot cu transport.
    Va sfatuiesc sa stati departe de aceasta companie si de firmele care au legatura cu ea, cam greu ca emag ul lucreaza doar cu ei, dar na, mai sunt si alte optiuni.
    Pentru cei de la Depanero, stiu ca nu va intereseaza de noi, dar oricum, sa va fie rusine

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Remus H.
    acum 5 ani

    Daca aveti produse in garantie mai bine incercati sa le reparati dumneavoastra personal decat sa trimiteti produsele la aceasta companie. Pentru butonul RT al unui controller xbox one care s-a stricat la 8 luni dupa achizitionare, echipa depanero, care avea o sarcina simpla, a decis sa imi retina controllerul cu scuza ca acesta nu poate fi reparat. Garantia controllerului era de 2 ani, am preferat sa il trimit la reparat in garantie, dar daca stiam de dinainte ceea ce era sa se intample, nu trimiteam controllerul aici. Am incercat sa dau de cineva cu care sa pot discuta telefonic, dupa o saptamana de asteptat (inainte sa primesc raspunsul), dar nu am vorbit decat cu robotul. Pacat ca nu pot sa dau un rating mai mic.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciiile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Gab
    acum 5 ani

    In primul rand, am trimis laptopul la ei in service prin garantia de la eMAG. Laptopului nu ii functionau unele taste, se misca greut si scotea un sunet ciudat de la hard disk. Am asteptat o saptamana pana sa se apuce de laptopul meu, ca intr-un final sa imi zica faptul ca laptopul nu are nimic, tastele merg perfect, nu scoate absolut nici un sunet de la hard disk si ca de fapt, problema ar fi software-ul. Ca fapt divers, fix inainte sa il trimit am reinstalat windowsul pe acel laptop, special sa vad daca o sa se ia de acest lucru. Patetic, din punctul meu de vedere, parca vad ca laptopul o sa imi vina inapoi si efectiv nu o sa mearga iar tastatura, ca tastatura aia nu se repara singura. Astia nu merita sa repare ASUS, sa repare doar firme din alea fantoma, facute pe vapor. Toate ca toate, dar ce e si mai tare, domnul de acolo s-a oferit el sa imi puna windows 10 (asta daca am eu licienta de windows 10) la incredibilul pret de doar 150 de lei. WOW, 150 de lei pe un Windows 10. Niste hoti mai pe scurt, nu se merita sa lucrati cu ei, nu stiu cum eMAG-ul se poate injosi atat de tare incat sa isi pateze numele cu astia de la Depanero. Pana si service-ul din colt repara laptopurile mai bine decat astia. Aveti grija.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Nu ne place sa te stim suparat, scopul nostru va fi mereu acela de a oferi cele mai bune servicii clientilor nostri. Vrei sa gasim impreuna o rezolvare a problemei? Asteptam detalii cu privire la numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport_depanero@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • ovidiu G.
    acum 5 ani

    Vad destul de multe recenzii slabe, dar experienta mea a fost una foarte buna. Dupa ce am incercat sa repar un Smart TV Samsung la 2 „service-uri” locale am decis sa apelez la Depanero. Am descris online defectul, mi s-a raspuns imediat pe mail cu o diagnoza probabila si un pret estimativ. Dupa acceptul conditiilor a doua zi a sosit curierul si la o saptamana am fost anuntat ca defectul initial (sursa) a fost confirmat si piesa inlocuita. In 2 zile am primit televizorul in conditii de funtionare perfecte. Abordarea mi s-a parut una profesionala si voi mai apela si in viitor in caz de nevoie.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare Ovidiu! Iti multumim pentru feedback-ul transmis, suntem fericiti sa stim ca ai avut o experienta placuta in interactiunea avuta cu service-ul. Iti transmitem toate cele bune!
  • Delia-Alina T.
    acum 5 ani

    Buna ziua,
    Ma numesc Oțet Delia-Alina si nu recomand nimanui Depanero, garantia este inutila deoarece nu include aproape nimic. Iar cei de la Urgent Cargus, firma de transport cu care lucreaza au grija sa ajunga produsele cat mai deteriorate. Eu am trimis un produs în stare bună si am primit unul deteriorat si fara a i se rezolva problema pentru care a trimis în service. Deci dupa aceasta experienta cu Depanero nu numai ca nu a fost reparat dar a si fost trimis deteriorat într-un colț, fiind vorba despre un laptop.
    Mentionez ca la momentul trimiterii în service a produsului eu nu am primit informații referitoare la modul de ambalatre a lui si l-am ambalat cat de bine am putut.
    Cum spuneam, NU RECOMAND!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Delia! Ne pare rau pentru situatia pe care ai intampinat-o. Conform verificarilor efectuate, departamentul abilitat a receptionat o sesizare oficiala prinvind acest caz, revenindu-se cu un raspuns oficial, detaliat. Pentru orice alte informatii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Sergiu M.
    acum 5 ani

    Foarte dezamagitor! Desi sunt, se zice, service autorizat Asus, am dus un laptop la reparatie banala (inlocuire ecran si tastatura) pe 47 de zile, si ei inca nici pana astazi n-au primit piesele de schimb. 47 de zile!!! Le comanda de pe aliexpress cu livrare gratuita??
    L.E. În sfârșit l-au reparat exact înainte să treacă cele 60 de zile, ca să constat că au stricat unul din difuzoare în proces. Încă câteva săptămâni în care laptop-ul a fost la ei, cel puțin au avut decența să nu insiste să le plătesc pentru reparația acestui defect cauzat de ei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Sergiu! Intelegem ca este nemultumit de acest termen mare de asteptare. Din pacate, service ul nu stabileste termenele de sosire a pieselor, acestea fiind oferite si stabilite de catre producatori/ furnizori. pentru mai multe detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Roxana P.
    acum 5 ani

    Desi interactiunea mea cu ei a fost prin garantia emag si mi-au reparat produsul in termenul legal, mi se pare neprofesional modul cum descriu in fisa de reparatie starea initiala a produsului – fara cosimtamantul clientului au libertatea de a scrie orice in acea constatare.

    Mi-au scris ca produsul trimis in service este zgariat si utilizat desi nu l-am folosit decat o singura data iar a doua oara am constatat defectul. In plus, daca ei prin reparatie zgarie produsul nu vor recunoaste pentru ca in constarea initiala deja au mentionat ca este „zgariat”.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alex! Ne pare rau pentru faptul ca esti suparat pe noi. Ne-ar placea sa verificam in amanunt situatia semnalata si sa putem reveni cu clarificari. Pentur detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Cosmin M.
    acum 5 ani

    Mi-au inlocuit carcasa telefonului Samsung S 9 + cu una taioasa la margini si colturi, ascutita, nicidecum cum era, scriind pe fisa ca avea zgarieturi (zgarieturile nu intra la garantie!!!), si dupa aproape 2 luni de tinut in service, mi l-au trimis de fiecare data la fel, cu mici mizerii pe la camera in plus. Produsul a fost trimis pt ca nu mergea speakerul doar! Atat! Nu s-a cerut schimbarea carcasei originale, si mai ales pt un criteriu ce nici macar nu face parte din cele ale garantiei! Carcasa telefonului era foarte buna, nu am cerut nicidecum sa mi-o schimbe cu alta ce te taie la degete.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Shirro M! Ne pare rau ca esti nemultumit de interactiunea avuta cu noi si de reparatia efectuata. Ne-ar fi de ajutor mai multe detalii, astfel incat sa putem verifica si sa putem oferi clarificari. iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Florin A.
    acum 5 ani

    Am dus la ei un laptop aproape nou ( mai putin de 3 sapt de la achizitie ) cu o dunga verticala pe display. Mi-au schimbat display-ul intru-un timp rezonabil, dar nu inteleg de ce s-au trezit ei sa imi faca update la bios, pe motiv ca asa le impune producatorul. Dupa ce am plecat de la ei, am sunat la producator, iar reprezentatii producatorului bineintels ca mi-au infirmat prostiile/balivernele celor de la Depanero si a punctat ca nu exista asa ceva, orice modificare software se face in service daca considera necesar cel care repara produsul. Bineinteles ca laptopul acuma merge ca…raspunde greu la comenzi, la deschiderea aplicatiilor am delay si mi-au facut varza sincronizarea intre touch pad si dysplay. Mentionez ca pana sa il duc in service laptopul functiona ireprosabil, mai putin acea dunga de pe display.
    Daca las un laptop in service pentru display, ce pana mea cautati voi la bios??

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Iti intelegem nemultumirea, iar in acest sens, te rugam sa ne ajuti cu transmiterea fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. Este necesar sa verificam punctual cazul semnalat de tine si sa putem reveni cu detalii. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.