Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Ana M.
    acum 5 ani

    Am interactionat de 3 ori cu compania, prin Emag, mereu cu probleme. Primul produs s-a intors in aceeasi stare, apoi mi-au spus ca l-au inlocuit, cand de fapt seria era aceeasi, ulterior am rezolvat. Un aspirator care fluiera, am mentionat ca problema nu este de la filtre, cei din service au schimbat filtrele, produsul fluiera din nou, la 3 zile iesit din service, insa garantia a expirat si nu il mai pot repara decat pe banii mei. Va multumesc ca am irosit ultima sansa de a-mi repara produsul pe garantie.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ana Maria! Intelegem nemultumirea pe care o exprimi. Mai multe informatii ne sunt de ajutor pentru identificarea cazului semnalat si verificarea acestuia, astfel incat sa putem reveni cu o rezolutie. Adresa noastra de contact este: clientsupport@depanero.ro. Iti dorim toate cele bune!
  • Danut C.
    acum 5 ani

    Momentan totul a decurs conform normelor ,in sensul ca lumea a fost draguta si profesionista la receptia produsului in service.

    Revin cu comentarii!!!

    Produsul a fost preluat in service in data de 04.09.2019,iar in data de 05.09.2019 a fost demarat procesul de solutionare a acestuia.In data de 09.09.2019 mi-am dat acordul in legatura cu pretul piesei ce trebuie inlocuita.
    Data de livrare a piesei este cuprinsa intre 7-25 zile,dupa care aceasta(piesa) ar trebui inlocuita .

    Mai puneti cateva zile pentru inlocuire,pentru ca nu-i asa sunt foarte multe comenzi de onorat.

    Chiar sunt curios cat va dura reparatia.

    Pana acum,sincer, nimic de reprosat.

    Revin cu comentarii!!!

    Laptop-ul a fost reparat, singura problema este ca, tehnicianul care a făcut reparația, a uitat sa cupleze și camera.

    Între timp a venit pandemia și copilul a avut nevoie de laptop.
    Prin urmare asa am descoperit ca nu funcționează camera si a trebuit sa folosim o camera externa.

    Am descoperit târziu problema cu camera (3-4 luni), pentru ca în general copilul nu o folosea dacă nu era problema cu onlin-ul.

    Ar mai fi ceva probleme legate de factura, în sensul ca, în vremea pandemiei, factura trebuia trimisa pe mail în asa fel încât clientul sa plătească online, apoi sa ridice laptop-ul reparat de la service.
    A fost nevoie sa ma duc personal la sediu depanero, sa iau factura, sa o plătesc prin banca, apoi un nou drum la service, cu op-ul, urmat de ridicarea laptop-ului semireparat.

    Treaba asta cu factura, m a dus cu gândul către o societate de stat, după felul în care am fost tratat.

    Mai departe trageți voi concluziile!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Danut! Iti multumim pentru feed-back! Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Silvia A.
    acum 5 ani

    De evitat acest service!!!
    Am trimis un laptop prin curier conform serviciilor oferite atunci când cumperi un produs de la emag (emag ar trebuie sa isi schimbe serviciile pentru garantii in acest service).
    Raspunsul acestui service este ca trebuie reparat contra cost, sa imi schimbe piese de carcasa in conditiile in care nu functioneaza sistemul de operare.
    Ce garantie are atunci laptopul? Daca trebuie reparat contra cost dupa 6 luni de la cumpărare. Un laptop care a costat 4000 de lei și acum am primit un aviz de reparare de 1600 de lei.
    Recenziile pe care le are Depanero arată cât profesionalism exista in acest service!
    Sper sa rezolv cu Protectia Consumatorului.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Ioana P.
    acum 5 ani

    Mi-a fost refuzata reparatia in garantie, dupa constatarea produsului defect (casca bluethooth) pe motiv ca lipseste cealalta casca – ce a fost pierduta. Cele doua nu au nici o legatura una cu alta, casca trimisa in service a fost constata defecta in service. Am demarat procedurile de sesizare EMAG – vanzatorul produsului/ANPC. Comunicarea este sub orice critica. Nu mi s-a putut arata unde pe site-ul producatorului la garantii este mentionat acest lucru. Mi s-a raspuns ca daca la un televizor se pierde telecomanda, televizorul cu totul isi pierde garantia, un exemplu chiar absurd!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Dorim sa mentionam ca situatia semnalata a fost preluata, astfel incat vom reveni in scurt timp cu un raspuns final. O zi placuta!
  • Ramona
    acum 5 ani

    Nu cunosc experienta altora, am citit multe păreri negative. Dar in cazul meu a fost totul ok.
    Am avut un telefon Samsung s10 pentru înlocuire display. Am sunat la ei fiind în garanție și în 30 min a si venit curierul sa ia coletul.
    A durat o sapt diagnosticarea sa mi se spună ca nu se face pe baza garantiei si alte aproape 2 sapt reparația. Corect e mult 3 sapt, dar contează calitatea. Decat sa duc telefonul la un cine stie ce service și sa dureze 3-4 zile dar sa nu fie făcut bine, prefer si o luna de zile dar sa am garanția unui produs bine făcut!
    Recomand Depanero cu siguranță!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ramona! Iti multumim pentru recenzia oferita. Suntem bucurosi atunci cand clientii se declara multumiti de serviciile prestate. O zi frumoasa!
  • Stefana U.
    acum 5 ani

    Am fost in luna decembrie sa mi se repare laptopul, iar cand l-am ridicat am constatat ca in timpul reparatiei au fost stricate camera (s-a pus lipici sau ceva de genul acesta pe ea) si display-ul.
    Am luat legatura cu echipa pe e-mail si mi s-a spus sa revin in service, reparatia facuta fiind inca in garantie (3 luni). Insa, cand au facut diagnosticul au refuzat sa isi asume raspunderea pentru stricaciuni, punandu-ma sa achit 540 de lei.

    Mentionez ca prima reparatie a constat in inlocuirea carcasei superioare a laptopu-ului, acolo producandu-se si pagubele. Intrucat la cel de-al doilea diagnostic carcasa superioara NU prezenta urme de desfacere este logic ca ultimele persoane care au umblat acolo au produs si stricaciunile (adica echipa Depanero).

    Voi face sesizare la ANPC deoarece nu mi se pare in regula ca in momentul in care duc un laptop la reparat sa mi se returneze si mai stricat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Stefana! Intelegem ca esti suparata pe noi si nu ne dorim acest lucru. Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Dinita M.
    acum 5 ani

    Nu recomand! Lipsa totala de profesionalism.

    Mi s-a cerut un cost total de reparatie in valoare totala de 2250 de lei pentru un laptop care nou costa 2000 de lei.

    Am refuzat reparatia si l-am reparat in alta pare cu 400 de lei. Avea doar o piesa arsa pe placa de baza si anume: controllerul.

    Am platit 70 de lei diagnosticarea pentru a-mi spune, citez: „lichid patruns in interior” adica fix ce le-am spus eu ca a patit. Nici o informatie legata de integritatea pieselor. (ma asteptam ca daca tot am platit niste bani sa-mi spuna daca procesorul, hardul, placa video, monitorul, etc sunt inca bune). Ba mai mult mi-au cerut 200 de lei sa-mi salveze datele de pe hard, de pe hardul care nu avea nimic. Niste hoti ordinari!

    Bataie de joc totala. Evitati pe cat posibil acesta companie. Urmeaza sa le fac si reclamati pentru ca nu gasesc justificabil costul pentru diagnosticare.

    Eram la un pas sa arunc laptopul la gunoi, noroc ca am citit in review-uri cat de proaste sunt serviciile Depanero si am incercat sa-l repar la alt furnizor.

    Mentionez ca acum laptopul functioneaza excelent.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mircea! intelegem ca esti suparat pe noi si nu ne dorim sa lasam lucrurile asa. Ne-ar fi de ajutor numarul fisei de service, astfel incat sa putem verifica situatia semnalata de tine. Adresa noastra de contact este: clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Victor D.
    acum 5 ani

    Am lasat un laptop ASUS ROG Srix G – la service, au rezolvat problema dar mi l-au inapoiat cu alta problema. Si anume, banda de LED uri ce inconjoara laptopul era deconectata de placa de baza! Sa stau iar 2-3 saptamanai fara laptop? Este foarte neplacut sa duci un produs aproape nou cu o problema si sa il iei cu alta de la un service oficial ASUS si Emag.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Victor! Stim ca poate nu este momentul potrivit sa te rugam sa faci un pas in plus, insa mai multe detalii ne-ar ajuta sa verificam cazul sesizat de tine si sa gasim o solutie. Iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • Dorin S.
    acum 5 ani

    Am primit aparatul cu suportul periei bucatele și băgat în punga. Au testat aparatul în sediul lor și au trimis mopul efectiv cu pământ. Asa este cel care s-a ocupat de reparația robotului, mizerabil, alt cuvânt nu găsesc. Un om mizerabil care se pare ca și lucrează într-un loc asa cum este el. Treziți-vă, ce dați aia primiți…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dorin! Intelegem nemultumirea pe care o exprimi si nu dorim sa lasam lucrurile asa. Ne-ar placea sa verificam cazul semnalat de tine si sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Robert R.
    acum 5 ani

    Un service de toata mizeria, duc laptopu inca in garantie, un dell inspiron si le spun ca am probleme la display, ramai imagini in background pe display arse. Le-am mentionat ca fenomenul apare doar daca sta laptopul aprins mult si las in spate la ce lucrez fisierul respectiv fix, le-am trimis si poze. Dupa 2 zile ma suna si imi spune ca tehnicianul nu a gasit defectul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Robert! Ne pare rau pentru faptul ca ai avut o experienta neplacuta cu noi. Ne-ar placea sa verificam suplimentar acest caz si sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de email clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!

Recenziile sunt închise.