Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Andreea L.
    acum 5 ani

    Nicio stea nu meritati! Am trimis produsul in service cu o clema usor deplasata, cost total 400 RON. Am cerut o justificare unde in certificatul de garantie apara ca acea clema nu face parte din garantie si daca o primeam plateam cu drag! Nu mi s-a raspuns la email-uri, s-a inchis tichetul cu status de „refuz reparatie”, mai nou cica a suferit si soc mecanic, au anulat garantia in conditii in care laptopul a stat inchis 3 luni si cand l-am deschis a plesnit acea clema!!! Am primit dupa 15 zile laptopul desfacut de ei, intr-o cu totul alta forma decat cea in care l-am trimis. In momentul in care a ajuns la voi in service nu avea absolut nimic din punct de vedere estetic, iar asa arata dupa interventia colegilor de la Depanero. Am avut placerea de a discuta cu minim 4 colege din call center, lipsa totala de profesionalism si nesimtire. Nu am primit niciun raspuns cand voi fi contactata, toata lumea trimite solicitari, dar nimeni nu face nimic! Am primit produsul intr-o stare de 10 ori mai precara decat cea pe care l-am transmis si mi se anuleaza si garantia! Sunt curioasa cum decurgeau lucrurile daca mai bagam 200 RON in buzunar la Emag pentru garantia extinsa. Nu recomand nimanui, nu cumparati de la Emag ca aici ajung produsele!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andreea! Nu suntem impacati cu gandul ca esti suparata pe noi. Vrem sa verificam situatia expusa in review ul transmis. Ne poti transmite numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, iti stam la dispozitie cu placere si ne dorim sa gasim o solutie in acest caz. O zi placuta!
  • paula V.
    acum 5 ani

    Acum 2 ani am trimis un expressor automat de cafea la reparat sistemul erogator… ma suna sa mi spună ca reparatia costa 1000 lei…a fost soc când eu l am luat la second hand la pret de 450 lei….bineînțeles ca nu am acceptat și mi sa returnat înapoi plătind curierul. Sincer nu l am mai desfăcut. Acum 1 saptamana am găsit sa l repar … reparatia ma costat 270 lei..si domnul care l a reparat mi a spus ca atunci când a deschis cutia a găsit rezervorul de apa era spart. șuruburi lipsa…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Paula! Intelegem ca esti nemultumita si ne pare rau pentru acest lucru. Iti stam la dispozitie, cu placere, pentru a discuta cazul, punctual. Adresa noastra de contact este: clientsupport_depanero@depanero.ro. O zi placuta!
  • Raluca
    acum 5 ani

    Evitati Depanero!

    Din pacate am interactionat cu Depanero din cauza garantiei laptopului achizitionat de la un magazin online, care este oferita prin Depanero. Sau mai bine spus ar fi trebuit sa fie oferita, pentru ca mi-au refuzat reparatia carcasei care s-a desprins de monitor pe motiv ca nu face obiectul garantiei ( asta dupa ce cu ceva luni inainte s-au desprins suruburi din carcasa de pe spatele laptopului ceea ce a dus la o presiunea suplimentara pusa pe balamalele laptopului, culminand cu desprinderea carcasei de pe monitor ). Faptul ca suruburile s-au desprins si au cazut singure a facut obiectul garantiei si mi-au trimis suruburi ca sa le inlocuiesc pe cele cazute insa problema care a derivat din desprinderea suruburilor pentru ei nu mai face obiectul garantiei.

    Am refuzat sa platesc suma pe care mi-au cerut-o pentru reparatie cu atat mai mult cu cat termenul de reparatie pe care il ofereau era de 1-60 de zile!!! Nu puteau nici macar sa garanteze termenul de 15 zile calendaristice mentionat in certificatul de garantie!

    Ca sa fie si mai ”placuta” experienta cu ei, mi-au trimis inapoi laptopul cu carcasa dezlipita de monitor si camera video defecta ( inainte de a-l trimite la ei camera video functiona ). Atasez fotografii cu laptopul asa cum mi l-a trimis Depanero inapoi: intr-o stare in care nu putea fi utilizat si mai defect decat l-am trimis

    Din fericire serviciul de customer care al magazinului online este mult peste Depanero si mi-a spus sa repar laptopul la un service autorizat si imi vor deconta ei contravaloarea reparatiei.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau ca nu ai fost multumit de serviciile oferite. Ne dorim sa verificam cazul semnalat de tine, astfel incat sa putem reveni cu detalii. Iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alex C.
    acum 6 ani

    Am lăsat acum 2-3 luni de zile un telefonul la voi in service pentru reparație având garanția extinsă emag, ce trebuia sa fie gata in maxim 5 zile lucrătoare si dupa 2 saptamani in care am stat fără telefon când am venit sa l ridic din service era zgariata foarte rau ecranul de către voi. Am lăsat telefonul pentru al repara iarăși din cauza greșelii voastre, deci undeva la 2 saptamani jumatate după lungi insistențe cu telefoane date la voi si la emag. Am închis ochii!!! Desi nu trebuia pentru ca eu am plătit o groaza de bani pe garanția aia extinsă și aparent este degeaba.

    Totusi adevarata problema începe ieri la 2-3 luni după tot ce v am spus eu mai sus. Primesc un telefon de la voi in care imi spuneti ca dupa tot ce ați făcut eu am sa va datorez bani. Cum este posibil ca dupa atata timp sa incep brusc sa primesc telefoane si mailuri ca trebuie sa va achit nu stiu ce. Apropo, facem o mica paranteza, încercând să aflu ce se intampla mi se spune că imi va închide apelul. APRECIEZ. Mi se comunică ca voi fi contactat de catre un superior sa lămurim situația. Incă nu m a sunat nimeni, doar eu va sun de câteva zile încoace.

    ORICUM trecem peste acest roman scris din dorința de a nu fi luat de prost. Din cate am inteles eu de la colegi dumneavoastră produsele din service nu se pot ridica decat daca sunt ACHITATE! Astfel in momentul in care va voi achita serviciul am deosebita placere de a mi ridica si produsul de la voi pentru care doriti sa va plătesc.
    Va las aici un număr de fișa ( 3840846 ) poate ma contacteze si pe mine cineva cu care sa pot discuta.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Iti confirmam ca am revenit cu lamuriri asupra acestui caz pe adresa de e-mail de contact oferita. Asteptam raspunsul tau, in continuare, acolo. O zi placuta!
  • Nicu N.
    acum 6 ani

    Doarte dezamagit, am trim8s laptopul cu o problema si a venit cu placa de baza stricata pe slotul de RAM 2, l-am trimis iar in garantie raspunsul fiind ca nu are nimic. I-am facut diagnoza la alt service unde i s-a gasit peoblema si acum astept sa mi se schimbe produsul, sa vedem ce rezolv. Nu recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Nicu! Intelegem ca esti nemultumit de interactiunea avuta cu service ul. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Daniel P.
    acum 6 ani

    Din punctul meu de vedere este o firmă serioasă. Problema pe care am avut-o eu a fost cu un produs cumpărat de la emag si care avea o defecțiune. Am completat formularul pe site, a doua zi a fost ridicat de firma de curierat iar in următoarea zi deja se află la Deoanero, unde a fost rezolvata problema in două zile. Cu tot cu transport si remedierea produsului a durat cam o săptămână. Eu zic ca totul a decurs conform așteptărilor. Sincer ii recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Daniel! Dorinta noastra este sa oferim experiente cat mai frumoase clientilor nostri. Ne bucuram ca ne-am ridicat la nivelul asteptarilor tale si iti multumim pentru recenzia transmisa. O zi frumoasa!
  • Catalin C.
    acum 6 ani

    Atitudine mizerabila fata de client. TV cumparat de pe emag, dus la depanero in service cu displayul desprins de carcasa… DEPANERO imi da inapoi tv-ul spunand ca jocul ecranului in carcasa este un lucru normal, ca asa a fost de la inceput.
    Practic ei considera un defect de fabricatie ca un lucru normal.
    Va sfatuiesc sa faceti plangere imediata la ANPC daca domnii refuza sa va inlocuiasca produsul sau sa va returneze banii

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Catalin! Intelegem ca esti suparat in urma interactiunii avuta cu noi si ne-ar placea sa clarificam aspectele pe care le semnalezi. Pentru detalii, iti stam la dispozitie la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • adu B.
    acum 6 ani

    The Best! Serviciul Pick-up and Return impecabil, prompt si punctual. Comunicarea cu ei, de la inceput pana la sfarsit, a fost excelenta. Am apreciat foarte mult notificarile prin email si SMS pt fiecare schimbare de status, poti sta tot timpul fara grija stiind exact ce se intampla cu produsul tau. Orice email trimis catre ei primeste raspuns in timp util. Recomand cu incredere!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Multumirea transmisa de tine ne bucura. Asta inseamna ca neam atins obiectivul. O zi frumoasa!
  • Iulian C.
    acum 6 ani

    Am dus un televizor Panasonic, achizitionat de 3 ani pentru service, dupa aproximativ doua saptamani am fost anuntat ca au identificat problema, urmeaza sa comande piesa si se apuca de el. Am fost rugat sa platesc un avans, apoi la cateva zile anuntat ca nu exista pe stoc piesele de schimb ( banda de led ) in conditiile in care ei sunt service autorizat Panasaonic.
    Trei zile la un service de catier, costuri mai mici, televizorul functioneaza.
    Altfel, nimic de reprosat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iulian! Intelegem ca ai o nemultumire si ne-ar placea sa reglementam acest aspect. Te rugam sa netransmiti fisa de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro . O zi frumoasa!
  • vali M.
    acum 6 ani

    Manglitori! Desi aspiratorul era in garantie, au spus ca motorul s-ar fi ars pentru ca a fost folosit necorespunzator, avand filtrele imbacsite!! FALS! Aspiratorul era curat, filtul curat, iar rezervorul de plastic era curat! Dar ..mi-au propus sa-l repare achitand 290 lei…mai mult decat a costat aspiratorul!! Rusine! Deci evitati DEPANERO….pentru ca vor doar sa incaseze…nu sa asigure garantie corecta! ASTA E ROMANIA!
    Completez postarea cu noutati!
    La doua saptamani dupa ce le-am trimis reclamatia pe mail-ul sugerat se adminul Depanero…nu am primit niciun raspuns!
    Am dus aspiratorul intr-un service privat…si surpriza! MOTORUL NU ERA ARS ….asa cum au spus incapabilii de la DEPARAHAT…ci un carbune blocat! Asa ca….DEPANERO…este un service de 2 lei..gauriti! RUSINE RUSINE!!! Adio garantie daca le trimiteti produsul…ba mai mult vor sa va mai si insele cerandu-va bani !!! DEPARAHAT!!!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Vali! Iti intelegem nemultumirea, iar in acest sens, ne dorim sa putem aduce clarificari. Avem rugamintea de a ne transmite detalii pe adresa clientsupport@depanero.ro . O zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.