Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Când am aflat despre Depanero, am fost în extaz sperând ca în sfârșit am unde sa apelez în caz de nevoie. Și nevoia nu a întârziat sa apară.
apară. Am apelat la dânșii, a venit cineva care m-a taxat cu 85 de lei pentru a-mi spune ca hota este defecta, lucru pe care evident ca îl știam deja. Domnul mi-a spus ca motorul este defect și ca îl va comanda. Peste câteva zile primesc un telefon pentru ai se comunica ca motorul costa 850 de lei¡!!!!!NICI MĂCAR TOATĂ HOTA NU ESTE ATÂT DE SCUMPA. AM CUMPĂRAT ÎNTRE TIMP UNA NOUA, ACELEAȘI MODEL CU 499 LEI.
BUNA AFACERE FACEȚI DOMNILOR. CONSTATAȚI facturand 85 de lei, iar apoi aruncați preturi nesimtite, special pentru a nu fi acceptate. Buna firma de Nedepanare.
Depanero…niste dorei care nu sunt in stare sa gaseasca un fir sectionat…intrucat aspiratorul se oprea din senin, l-am trimis la reparat in garantie…doreii depanero l-au conectat la retea, au vazut ca functioneaza, dar nu s-au gandit ca poate nu a fost trimis degeaba…abia asteptau sa mai bifeze un produs „reparat” si mi l-au trimis inapoi. Vazand ca nu au fost buni de nimic, am renuntat la garantie si am desfacut carcasa aspiratorului unde am reusit sa identific problema : cablul avea un fir sectionat (mare inginerie)
Produs sosit la Depanero pe 30.01.2020, m-au sunat pe 07.02 cand am refuzat solutia propusa, nu l-au returnat nici pe 26.02 desi conform legii nr. 449/2003 termenul legal este de 15 zile calendaristice.
*editare: dupa acest mesaj am primit rezolutia service-ului Depanero, respectiv negare reperatie si pierdere garantie deoarece am indraznit sa folosesc tonere compatibile cumparate de la…eMag si SMS ca mi-a fost trimita imprimanta. Imi pare rau Depanero, legea nr. 449/2003 stipuleaza „ (4) Orice reparare sau înlocuire a produselor va fi făcută în cadrul unei perioade rezonabile de timp, stabilită de comun acord, în scris, între vânzător şi consumator, şi fără niciun inconvenient semnificativ pentru consumator, luându-se în considerare natura produselor şi scopul pentru care acesta a solicitat produsele. Perioada de timp stabilită nu poate depăşi 15 zile calendaristice de la data la care cumpărătorul a adus la cunoştinţă vânzătorului lipsa de conformitate a produsului.” In concluzie, explicati ANPC de ce ati uitat sa imi returnati imprimanta. Dupa 27 zile NU mai am nevoie de acea imprimanta, am cumparat alta de la Carrefour, mai ieftina si mai buna.
Am trimis un HDD Extern – WB, aflat in Garantie. Procesul de trimitere in garantie a fost foarte simplu, de pe site-ul EMAG.
Un curier, foarte politicos a venit, mi-a preluat coletul, fara niciun cost, iar dupa cateva zile am primit un HDD nou, tot printr-un curier la fel de politicos si amabil.
In aceasta situatie foarte multumit de serviciile de garantie – DePanero!
Multumesc!
Ce să reproșezi când totul a mers ca la carte? Am trimis în service un „Espressor manual Star-Light EMD-1515, 15 Bar, Dispozitiv spumare, 1.5 l, Negru/Inox”, utilizat 1an și 6 luni.
Am completat online fișa de service pe eMag, a doua zi mi-a fost preluat coletul de către curier, în următoarea zi am primit sms că procesul de soluționare a fost demarat, apoi că piesele necesare reparatiei au fost comandate…
După 3 zile lucrătoare a apărut curierul cu cutia înapoi, doar că produsul a fost înlocuit cu altul nou, fără vreo explicație de ce nu s-a reparat al meu, dar nici nu mai conteaza, pe mine mă interesa să putem bea aceeași cafea espresso cremoasă cu care ne-am obișnuit 😊
Deși nu-mi chiar doresc să mai am de trimis produse în service, totuși dacă va fi nevoie știu că sunteți acolo pentru noi.
Mulțumim! 👍
Am avut un HDD ce a venit stricat din fabrica sau de curier(nu era marcat fragil). Contrar la ce am auzit despre voi, v-ati miscat profesional, l-ati inlocuit si cand l-ati trimis inapoi foarte bine impachetat. Mi-a luat 3 zile sa ii testez fiecare sector, iar testele au iesit perfecte. Multumesc inca odata!
Refuza sa aprobe negatie de service , dar totusi trimit produsul inapoi defect de 2 ori . A 3-a oara depesesc termenul LEGAL de 15 zile , apoi refuza din nou sa ofere acea negatie . Urmeaza refuzarea produsului intrucat au depasit termenul legal + plangere anpc ! NU RECOMAND
Cumpăr produse de mai multi ani de la eMag, anul acesta, mai exact in Decembrie, am avut probleme cu un echipament de rețea, cumpărat în Aprilie 2018, având garanție 24 de luni. Am primit acceptul de la producător să merg să-l schimb la eMag. Procedura de înlocuire cerea negația unității de service Depanero, Totul s-a desfășurat fara probleme, unitatea de service Depanero, foarte receptivă și profesionistă, a comunicat permanent cu mine, din primul moment. Mi-au trimis curierul la adresa mea, să ridice dispozitivul și pe toată perioada procedurii de înlocuire, mi-au trimis mesaje SMS și pe adresa mea de E-mail, cu statusul cererii mele. La final, mi l-au adus acasă tot prin curier. Felicitări echipei de service Depanero. O echipa de profesioniști. Recomand cu încredere.
Eu, sincer, sunt foarte mulțumită de experiența pe care am avut-o cu Depanero. Am cumpărat acum un an și jumatate un epilator de la eMAG, care între timp s-a defectat. Am completat rapid formularul de luare în service pe site și cred că în maxim doua zile a venit curierul și a luat produsul. Nu a durat nicio săptămână și am avut epilatorul înapoi funcționând foarte bine (mi-au înlocuit o parte componentă).
Povestea mea suna cam asa: am comandat un TV de la eMAG, mi-a ajuns defect (nu pot efectua comenzi din telecomanda). O perioada a mers cu chiu cu vai, dupa care din nou nu a mai functionat. Problema a fost ca am aruncat cutia, TV-ul fiind extrem de mare si implicit si cutia, pe care nu aveam unde sa o mai depozitez. Mea culpa. Am sunat la Depanero si mi-au spus ca ori il aduc personal, ori fac rost de o cutie sa il ridice. Mi se pare un pic rudimentar, pentru ca acel TV nu intra intr-o masina de oras, sau cel putin in cea pe care o am la dispozitie. Cred ca ar fi optim sa introduca si o astfel de optiune pentru ametiti ca mine si probabil ca altii care se afla in aceasta situatie. Platesc cutia, orice, dar sa ma scuteasca de a ma cara cu un TV imens prin jumatate de Bucuresti. Mai ales singura. Nu cred ca au politici atat de batute in cuie. Pana la urma, interesul clientului primeaza, sau asa ar trebui. Inca nu l-am dus, poate poate gasesc o duba sa il transport.