Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Evitati …..am dus laptop cu probleme i-au schimbat placa de baza si a venit cu alte doua probleme , l am dus in aceeasi zi in service dupa 3 zile ma suna ca nu prezinta nici o problema , ba problema persista si este pe filmare pusa la ANPC ! ori nu aveti chef de munca ori nu imi dau seama ce se intampla , ori nu s-a scris corect problema , el se conecteaza , arata ca e conectat la 5Hz insa daca accesezi o pagina de internet nu o afiseaza , este exact ca si cum nu ar fi conectat si apare globul josin loc de semnalul wire-less , pozele acelea le pot da si eu , arata ca e conectat DAR NU SE CONECTEAZA LA PAGINA SAU INDIFERENT CE TINE DE INTERNET !angajati oameni competenti pe viitor care se pricep nu care intra in bios si dau un test si vad ei ca este ” ok ” , halal depanero , toate ca toate este in alt service pentru aceeasi problema cu 5 hz , daca o rezolva ei mare reclama ce le fac aici la voi in recenzii ca sa stie lumea sa nu isi mai piarda timpul cu voi pe motorina si banii lor
EDIT
Am trimis video cu problema laptopului pe facebook la mesaje , faceti-ma sa imi schimb recenzia !
EDIT
Cu tot cu dovada o tin pe a lor una si buna ca el functioneaza ! :)) mai mult de atat nu am ce sa zic , pierdere de timp , este la ESD Service acum , ei sunt mai capabili , asteapta o noua placa de baza laptopul meu , voi in service NU ati pus placa de baza pentru modelul meu ci una mai slaba fara 1000 mb doar 10 / 100 , cu asta va ocupati de aceea nu functiona viteza 5Hz ci doar se conecta dar nu arata nici o pagina de internet nimic , sper sa vada lumea mesajul asta ca sa va evite !
Am avut 2 experiente cu ei si ambele neplacute. In ultimul caz am primit un telefon “reparat” caruia i s-a dezlipit displayul montat de ei la cateva ore dupa ridicare. Nu ma intereseaza ca trimit in alte centre de reparatii.
Vad ca au nota 4 pe google maps, dar de fapt se invart la 1,5. Si-au organizat resursele firmei ca sa-si creasca artificial nota.
Ofer 5 stele pentru rapiditatea cu care s-a stabilit diagnosticul. Mi-aș fi dorit in schimb produsul reparat nicidecum banii. Nu am înțeles totuși cauza pentru care nu a mai putut fi reparat, singura piesa vizibil afectata fiind capul care antrena bobina. Oare nu putea fi înlocuită!?
Am trimis la reparat o pereche de căști Logitech G 633 deoarece nu mai funcționa microfonul. Acestea au fost reparate de Depanero și acum funcționează ca la început. Le-am trimis miercuri, iar luni le-a adus curierul reparate. Foarte operative firmele Emag, Depanero și Urgent Cargus, consider eu și foarte mulțumit mai ales ca am fost informat permanent pe mail de către acestea despre expeditie, recepție, reparație. Toată stima mea! Mulțumesc!
Cele mai slabe servicii posibile! Produsul a fost trimis in service cu GARANTIE ALL INCLUSIVE dar nu au respectat termenul de reparatie de 5 zile lucratoare, dupa peste 10 zile lucratoare inca nu vor sa dea un raspuns oficial celor de la Flanco pentru a ne recupera prejudiciul si mai au si tupeul sa spuna ca nu au primit toate documentele care sunt transmise deobicei si in format electronic ! Multumim DEPANERO pentru minciuni !
Later edit: acelasi comportament ati avut si cu al doilea produs trimis in service, va multumesc inca o data ! Astept de pe data de 18.10.2019 un raspuns oficial catre Flanco ca sa imi pot primi banii inapoi. Ca sa vedeti situatia aveti aici nr. de intrare in service 3864481
am trimis un ssd in service dupa 13luni de utilizare, pentru ca acesta aproape murise (era recunoscut, dar nu se putea initializa), si cei de acolo au constat acelasi lucru ca si mine: ca trebuie schimbat pentru ca nu se poate repara, asa ca am primit banii pe el. asa e cu electronicele… pot sa te tina o viata … mai lunga sau mai scurta!
Am așteptat destul de mult în service până am reușit să discut cu un consultant, însă acest lucru s-a datorat faptului că fiecărui client i se acorda atenție maximă. Personalul foarte amabil și ok. Am lăsat produsul defect și în aceeași zi am primit pe email fișa de diagnostic – din păcate nu unul bun pentru mine întrucât produsul respectiv nu a mai putut fi reparat. În baza stornarii contravalorii produsului în contul E-Mag, am putut să achiziționez același produs. Mulțumesc pentru promptitudine și profesionalism!
Cu 3 saptamani inainte de expirarea garanției la un TV s-a fărâmat. Am sunat la depanero si un curier a venit sa ridice coletul in o ora. In 3 zile am avut TV ul reparat si acasă adus.
Multumesc! Cu siguranță am sa cumpăr produse la care servisarea e la voi.
Au preluat pt reparație telefonul cumpărat de la eMag. Procesul asta e in general ok că probabil ii obligă eMag sa respecte niste termene, sa dea clientului un minim de info etc. Dincolo de asta, customer service la pământ. Am cerut via email, dar și telefonic detalii despre componentele stricate, pentru a înțelege ce opțiuni am, dincolo de a plăti pt înlocuirea produsului. Nici un răspuns.
Am avut un laptop asus rog strix cumpărat de la eMag. Mergea super, super lent, greu, oribil. Baterie nu ținea mai mult de 30-35 minute. Se deschidea in 2 minute și se închidea tot în 2-3 minute sau mai mult. Tastatura numerica nu mai funcționa, tasta rog, deasemenea, nu mai funcționa. După un an și 9 luni, ventilatoarele au început să tureze la putere maximă. Deci, eu, așa un laptop de aproape 6500-7000(acu doi ani a fost peste 8000 lei) sa meargă atât de prost, nu am mai văzut în viața mea. L-am trimis la Depanero și cei de la Depanero și-au făcut jobul cum nu se putea mai bine. A doua zi am primit telefon de la ei că nu se mai poate repara laptopul. Placa de bază era dusă. In următoarele două zile, mi-a fost returnată suma totală.
Poate eu am fost norocos sau nu știu ce să spun dar am rămas foarte plăcut surprins de promptitudinea si ajutorul dat de cei de la Depanero. Sunt foarte, foarte mulțumit. Este prima oara când am apelat la ei. Va mulțumesc Depanero.