Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • CoZoneRO
    acum 6 ani

    O companie de inapti, hoti si mincinosi.
    Am trimis un laptop in service lovit tot de ei in service ducand mai departe vorba la producator cum ca este vina mea. Am fost sunat de producator sa ma intrebe de ce am facut atata valva daca este vina mea, oferindu.le dovezi ca inaptii de la Depanero sunt de vina.
    Regret ca nu exista si altii pe piata si grosolanii astia au dreptul la ciolan. Sunt altii care presteaza servicii de calitate si sunt facuti „disparuti” din cauza unui colos cu servicii proaste.

  • Istvan F.
    acum 6 ani

    Pe 3 seprembrie am fost anuntat ca a fost inchisa fisa de sevice. Azi am vedrificat statusul, unde scrie ca produsul a fost ridicat de mine, cea ce nu este adevarat. Nu am primit nici o informatie referitor la livrarea produsului dupa reparatie, la mail nu rapsund. Oare sa comand un alt espresso? Mailul de client support apare ca si invalid, sistemul este bine construit ca sa nu poata sa fie trasi la raspundere.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Istvan! . Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Cazacu O.
    acum 6 ani

    Eu personal am avut o primă experiență buna cu ei. Asta poate și datorită faptului că nu aveam nici o așteptare de la ei. Oricum m-au surprins cu profesionalismul lor. Despre ce e vorba?
    Joi a venit curierul și a ridicat telefonul defect (aflat în garanție la eMag). Sâmbătă (peste 8 zile) curierul l-am adus acasă. Nu pare extraordinar, dar faptul că în tot timpul acesta puteam verifica pe site-ul lor în ce etapa se afla telefonul era mai mult decât liniștitor. Știind că telefonul meu nu era prioritatea lor (nu am platit taxa asta pe eMag) eu zic că s-au mișcat mai mult decât multumitor.
    Bravo! Mă bucur că există așa ceva în România. ♥️

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ovidiu! Iti multumim pentru feed-back! Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Dan B.
    acum 6 ani

    Am comandat un montaj aparat aer conditionat 3-5 zile lucrătoare. După 5 zile am sunat sa ma interesez finca nu am fost contactat si mi sa spus ca urmeaza sa fiu sunat in cursul zilei .După 10 zile am sunat si mi spus că voi fi sunat .După 14 zile am sunat si am anulat montajul .Dacă ești depășit de volumul lucrarilor macar ai bun simt si suna .sau nu mai vinde servicii pe care nu le poti onora .

  • Stoica I.
    acum 6 ani

    Am cumparat o imprimanta multifunctionala de la Flanco. Am platit garantie extinsa. Dupa jumatate de an s-a stricat. Amdus-o la garantie si cei de la Depanero mi-au comunicat ca nu poate fi reparata, si ca trebuie trimisa la producator pentru a fi inlocuita, si ca aceasta procedura dureaza intre7 si 10 zile. Am primit dupa 11 zile prin urgent cargus, al carui serviciu este deplorabil, tot imprimanta mea cea stricata. Am sunat de doua ori la ei, si cu mirare, primul angajat i-mi spune ca pe fisa este trecuta una noua. Mis-a spus ca voi fi contactat dar, nu am fost. Jalnica societate!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Ion! Ne pare rau pentru acesta situatie. Ne-ar placea ca lucrurle sa fie clarificate, iar in acest sens, iti stam la dispozitie pe la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Gabriel M.
    acum 6 ani

    Produs trimis initial la service/garantie. Venit inapoi murdar; tot nu functiona, desi teoretic a fost reparat. Trimis din nou, i-a fost schimbat motorul. Venit inapoi, nu functiona corect (pornea singur, ba mergea, ba nu mergea). Trimis iar, returnat acum, cu mentiunea pe fisa de garantie „aparat plin de apa murdara!! Cum sa functioneze??”
    Pai bai, desteptilor, 1 la mana: de la voi a venit asa aparatul, deci aruncati o privire la voi in gradina prima data”!!” Doar l-ati desfacut si ati umblat in el. Si 2 la mana: cum va permiteti sa-mi scrieti treaba asta”??”
    Au inlocuit mecanismul intern. Acum, sa vedem daca functioneaza corect.

    3 stele per total pt rapiditate + atitudine/situatie/comentarii.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Gabriel! Intelegem ca ai o nemultumire si ne dorim sa verificam aceasta situatie si sa revenim cu clarificari. In acest sens, avem rugamintea de a ne transmite numarul fisei de service, intr-un mesaj privat, pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro . O zi placuta!
  • Elisabeta B.
    acum 6 ani

    Am un produs trimis în service din 26.11. , în 9.12 mi l-au trimis ne reparat, am trimis expresorul inapoi la reparat în 10.12 , cei de la emag m-ausunat si mi-auconfirmat ca este în perfecta stare de funcționare, iar ei la o saptamana au sunat sa imi ceara 450 lei pt reparatii!, produsul ne având nimic confirmare de la emag , iar ei sustine ca este spart ! Jalnici nu recomand , te fura pe fata cerând bani pe o reparație inexistentă sa tragă de timpul legal de reparatii de 15 zile

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Elisabeta! Intelegem ca esti nemultumita si ne-ar placea sa verificam acest caz suplimentar si sa putem reveni cu lamuriri. In acest sens, avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Toma P.
    acum 6 ani

    Experienta placuta!
    Prin email am fost tinut la curent cu service-ul, de altfel nimic complicat: rotita de scroll a unui mouse (nu foarte scump…) nu mai fuctiona, defect mecanic, dupa cum se comporta. S-a trimis curierul, a ridicat produsul, fara costuri din partea mea, apoi s-a decis returnarea banilor, produsul fiind vandut de catre un partener eMAG, dupa cate am inteles…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Toma! Iti multumim pentru feed-back si ne bucuram ca ti-am putut fi de ajutor. O zi frumoasa iti dorim!
  • Andrei E.
    acum 6 ani

    In data de 22 mai am trimis prin emag un Smart TV catre acest service, in data in de 4 iunie l am primit inapoi, dar ce sa vezi spart tot bucati. Am inteles se mai intampla accidente insa problema apare cand a fost nevoie de restituirea banilor…apelurile si vizitete zilnice nu au fost deajuns, doar dupa o sesizare la protectia consumatorului am putut recupera banii… extrem de neserioasa „echipa Depanero”

  • Mihai V.
    acum 6 ani

    O luna si ceva a stat pe raft laptopul dus la reparat. Atunci au dat comanda de piese (notificare prin email). Dupa care m-au anuntat ca furnizorul lor nu are bateria pe stoc si dureaza 25-30 de zile sa o primeasca. Am ales optiunea cu baterie compatibila la acelasi pret (termen 2-3zile). Dubios ca e acelasi pret. Cine stie cu ce au inlocuit…

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihai! Intelegem ca esti nemultumit si ne dorim sa revenim cu clarificari referitoare la cazul semnalt. Avem rugamintea de a ne transmite numarul fisei de service Depanero clientsupport@depanero.ro . O zi placuta!

Recenziile sunt închise.