Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Ioana F.
    acum 6 ani

    Au anulat garantia dintr-un motiv inventat si mi-au propus sa platesc 4500 de lei ca sa mi inlocuiasca telefonul cu altul nou in conditiile in care eu l am cumparat acum 6 luni cu 4200. Am facut plangere la protectia consumatorului si va sugerez la fel. O mizerie de firma, nu inteleg de ce continua sa colaboreze EMAG cu ei la ce recenzii au.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua Ioana! Intelegem ca ai o nemultumire si ne-ar placea sa putem oferi clarificari. Avem rugamintea de a ne transmite numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Corina N.
    acum 6 ani

    Totul foarte greoi. Termene de rezolvare de săptămâni când altundeva s-a rezolvat într-o zi; foarte scump (in raport cu piața); reprezentanți call center inutili, cu limbaj de lemn, pentru ca ei nu sunt tehnicienii, ei doar repeta ce e deja in email/sms; nici un rezultat la solicitarea de fi sunată de un tehnician pentru a avea o discuție concretă pe soluții, posibilități care sa nu dureze 30 zile ; am solicitat să ridic laptopul, mi s-a explicat ca nu il pot ridica imediat că durează, sunt niște pași: 1 ora pana anunță tehnicianul, si apoi el trebuie sa anunțe când îl pot lua, NEREPARAT fiind. Deci cum asa? Ma rog de ei sa imi returneze laptopul pe care nu sunt capabili sa il repare decât in 30 de zile? La recepție când am preluat laptopul pentru a-l duce in altă parte, m-a întâmpinat o domnișoară atât de plictisită de parcă eram la un birou de stat unde mi se făcea un mare favor, cred ca a și ridicat ușor tonul la mine când nu am prezentat din prima fisa de service. Ce păcat de conceptul de business, execuție dezamăgitoare.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Corina! Intelegem ca esti nemultumita de interactiunea avuta cu service ul. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Ilina C.
    acum 6 ani

    Dupa prima experienta cu Depanero, pot sa spun ca sunt foarte multumit! Dupa ce am facut la ei pe pagina cerere de service, a venit curierul in aceeasi zi si a ridicat produsul. Am uitat sa pun in colet factura, dar am sunat si am putut sa o trimit prin mail. In cateva zile mi-au trimis negatie producator pe mail, am fost la Flanco si am primit banii inapoi. Echipa serioasa, in cazul meu! Tineti-o tot asa!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristian! Iti multumim pentru recenzia transmisa. Ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • BVI
    acum 6 ani

    Am avut o singură experiență cu ei. Mi s au stricat căștile luate de la Emag și le am dus pentru garanție. Nici două zile nu a durat și s a soluționat cazul. Am fost anunțat ca imi primesc banii ca nu se pot repara. 2 zile ca am dus personal produsul la sediul lor, ca de la EMAG la ei dura 3 zile numai transportul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru recenzia transmisa. Ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Taipan A.
    acum 6 ani

    Serioși, eficienți, amabili. Am trimis un aparat defect în service, de la emag. Curierul a venit a doua zi (într-o localitate rurală, destul de „remote”) și a ridicat coletul. Aparatul nu putea fi reparat, deoarece producătorul nu oferea piesa respectivă. Așa că, prima dată aparatul a fost înlocuit cu unul nou, iar a doua oară mi-au fost returnați banii plătiți pe aparat, inclusiv banii plătiți pe transport. Pentru curioși a fost vorba de un storcător cu melc, firma Rohnson. Că tot veni vorba, nu cumpărați niciodată un brand „no name”. Nu se merită!

    Răspunsul proprietarului
    Saluuuut! Iti multumim pentru feedback-ul pozitiv, nu ezita sa apelezi la serviciile noastre oricand intampini o problema. Strutii cu siguranta se vor mobiliza si impreuna vom gasi cea mai buna solutie. Iti dorim o zi minunata!
  • Alexandru A.
    acum 6 ani

    Produsul, un tv Samsung 148 cm uhd, fabricat acum 2-3 ani, am observat o pata pe ecran care uneori palpaia. Ok, am sunat la Depanero si am pregatit tv.ul pentru predare, spre surprinderea mea, curierul a venit in aceeasi zi pt a ridica produsul. Acum speram sa fiu unul dintre cei care primesc produsul reparat corect si fara zgarieturi cum mai citeam in review.uri. Dupa o saptamana si ceva, primesc mesaj si mail de la Depanero cu status reparat si a 2.a zi vine curierul cu prusul. Desfac cutia, vad tv.ul cu folie si protectii pe ecran, fara nici o zgarietura, la fel cum l.am trimis. Ecranul tv.ului a fost schimbat, cum ma si asteptam.
    Ma declar foarte multumit de serviciile oferite. Va multumesc.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Alexandru! iti multumim pentru recenzia transmisa si ne bucuram ca am reusit sa iti fim de ajutor in solutionarea problemei. O zi placuta!
  • Alice P.
    acum 6 ani

    Zilele trecute mi-a explodat în mână o tabletă care era în garanție. Evident că display-ul s-a făcut praf, iar capacul din spate a sărit. Am trimis-o la cei de la depanero pentru că ei ar trebui să se ocupe de garanții. Răspunsul lor: nu se poate repara în garanție pentru că are display-ul spart. Mi-au cerut pe reparație mai mult decât a costat tableta. Cum au justificat decizia? Păi…tableta a suferit un șoc mecanic. Dacă cineva a mai văzut o explozie fără șoc mecanic… Probabil trebuia să fie intactă după așa ceva… O lipsă totală de experiență, respect, profesionalism.

  • Bianca G.
    acum 6 ani

    Nu este prima data cand am avut un produs in garantie si a fost trimis la Depanero.
    Doua laptopuri, ambele intoarse cu zgarieturi, unul a fost nevoit sa fie trimis a doua oara deoarece problema nu era remediata.
    Iar ultimul caz, un telefon de la eMAG trimis tot in garantie, a fost primit inapoi cu folia de sticla in punguta pentru ca a fost scapat in cap unde a ramas urma + multe alte zgarieturi si o batista de microfibra in care era impachetat, nereturnata.
    Nu inteleg daca se lucreaza intr-o zona speciala sau un santier de constructii.
    Pe viitor, cand vad ca un produs trebuie trimis la garantie la DEPANERO, voi spune NU.

  • Marian I.
    acum 6 ani

    Am trimis în garanție un laptop Lenovo, prin platformă de pe site. În două zile a venit curierul și a ridicat Laptopul și în 8 zile am primit laptopul înapoi perfect funcțional, in cel 8 zile am primit email-uri cu etapele de reparare ( primit laptop, indentificare defecțiune, comandate piese defectă, înlocuire piesa, trimiterea laptop înapoia). S-au mișcat incredibil, sincer nu mă așteptam. Încep să mă bucură că trăiesc în România. Felicitări!¹

  • Cristian
    acum 6 ani

    M-a pus necuratul sa iau garantie extinsa de la ei la un espresor automat BOSCH. l-am dus la reparat din cauza unei garnituri care cauza rezervorul de apa sa pice. De 4 drumuri a fost nevoie pana la ei la sediu prin tot traficul din BUCURESTI (eu locuind fix in celalalt capat al orasului) pt ca de fiecare data imi trimiteau aparatul inapoi cu solutia DEFECT NEMANIFESTAT! Ultima data cand am fost a trebuit sa ii arat pana si tehnicianului care se ocupa de el ca pica. Omu ala mai avea putin sa ma minta in fata ca nu e adevarat, a acceptat ca e defect dupa ce m-a vazut ca il filmez si pe el langa aparat cand curge! Nu recomand DEPANERO, banii pt garantie extinsa pt aparatele din casa au fost cea mai proasta investitie pe care puteam sa o fac.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.