Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Marcel C.
    acum 10 ani

    Da nu inteleg de unde atea note de 1, ca eu sunt foarte multumit si fericit de serviciu oferit. Sa va explic. Pe 29 iunie am dus Iphone 5 la Emag pentru schimbat bateria, am explicat foarte clar ca am nevoie de telefon inapoi in maximum 2 saptamani, ca plec din tara ptr un an, sa trecut asta si pe fisa de comanda, dupa o saptamana pe 8 iulie ma suna un baietel de la service Depanero sa ma intrebe de reparatie daca o face, i-am zis ca indiferent daca il face sau nu il vreau cel tarziu pe 13 iulie. Bun. De pe data de 8 pana pe 13 am sunat in fiecare zi si vorbit cu toti operatorii amintindu-le doleanta mea. Bineinteles ca am plecat din tara si l-au trimis exact dupa ce am plecat sa fie siguri ca daca nu-l ridic in 15 zile platesc 5 lei pe zi iar peste 180 zile pierd dreptul asupra lui conform fisa service. I-a durut fix la fundulet, nesimtire crasa, lipsa de respect. Execrabil.
    PS. Acum bateria noua joaca in telefon si telefonul nu mai porneste. Mari nemernici. Trebuiesc desfintati.
    Nepoata-mea cu un rahat de allview cumparat tot de mine numai in service a stat cu el bineinteles pana a iesit din garantie. Huooooo.

  • RoHunter
    acum 10 ani

    Am trimis prin curier (am platit garantie extinsa si pick-up and return) un galaxy S3 in service pentru probleme cu bateria. Primesc mail de la Depanero dupa cam o saptamana in care mi se spune ca mobilul are display-ul spart si ca nu poate face obiectul garantiei din acest motiv….

    Deci EU platesc garantie extinsa si pick-up and return la emag, ca dupaia sa se joace depanero sau curierul (cel mai probabil depanero insa) fotbal cu mobilul si sa imi trimita mobilul SPART inapoi?!?!?! AVEAM PROBLE CU BATERIA!!! Mobilul era perfect intact!!!!! Dupa 1000 de amenintari cu OPC, reclamatii la Emag si discutii stupide pe mail, am primit un S3 refurbished (cred) care avea lipit un ecran de protectie peste display…. Nu mai am ce comenta…. M-am enervat suficient incat sa imi fie mai draga sanatatea decat sa fac scandal pentru faptul ca am primit un telefon refurbished in locul telefonului MEU IMPECABIL pe care cineva a reusit sa il sparga………

  • Nitomad L.
    acum 10 ani

    Tableta Allview Wi10n trimisa in garantie cu problema la docking, s-a intors la mine cu statusul REPARAT , tableta fiind resetata la setarile din fabrica (win8.1), cu aceeasi problema si chiar una in plus. In afara de defectul cu docking-ul problematic, acum si touchscreen-ul da comenzi gresite , selecteaza singur, nu merge on screen keyboard-ul.
    Domnilor va rog sa fiti mai atenti , prefer sa astept 2-3 saptamani si sa stiu ca este un diagnostic corect decat sa fiu nevoit sa trimit de mai mult ori produsul la garantie.

    Din ce am inteles de la un consultat Depanero daca nu se poate repara trebuie trimisa la producator. Asta inseamna foarte mult timp pierdut.

  • Sergiu P.
    acum 10 ani

    De pe 2 iunie am un laptop ASUS Zenbook UX303LN la acest service si astazi este 24 iunie si tot nu am primit laptopul reparat de la ei. Termenul este de maxim 15 zile si este depasit si continua sa fie depasit. Mi-au spus ca au trimis o negatie la asus pentru un produs nou, dar nu stiu ce dureaza atat. O sa imi schimb review-ul si nota in functie de cat mai dureaza…. Edit :laptopul a fost gata dupa o luna, merge perfect și nu are nicio zgârietura. Ma declar multumit! 5* de la 1*

  • Razvan S.
    acum 10 ani

    Cea mai proasta companie de reparatii!!!
    Timp de 17 zile nu au fost in stare sa se uite pe un tabel cu preturi ca sa ma sune si sa-mi spuna cat ma costa reparatia. Dupa 5 telefoane si 17 zile scurse mi-au spus ca ma costa 580 de lei sa-mi schimbe un cooler la un laptop.
    Coolerul original costa 138 de lei iar daca il iau de pe net il pot gasi si la 20 de USD. Asta fara constatare, ca le-am spus eu ce are, ca altfel constatarea mai era 130 de lei.
    Am sunat la o alta firma si mi-l repara intr-o zi cu 180 de lei.

  • Paul P.
    acum 11 ani

    Am lasat in service un laptop pentru un jack audio blocat de o casca ce s-a rupt in acesta.Cand am fost contactat,mi s-a spus ca trebuie sa ii schimbe placa de baza.

    Pro:Am primit laptopul in timpul promis.
    Cand am dat un mail sa intreb de starea acestuia,mi s-a raspuns intr-o ora,deci destul de prompt.
    S-a rezolvat in garantie.

    Contra:
    Anumite programe nu mai imi functioneaza acuma.Revin dupa ce le reinstalez. (Later edit:functioneaza reinstalandu-le.Nu stiu daca e problema de la service,pe garantie scrie ca nu isi rezerva responsabilitate pentru date,deci nu cred ca e un punct in minus pentru service.Dar e neplacut.)
    Nu am primit feedback despre starea acestuia decat cand l-am cerut.

    Altele:
    Daca nu imi ia foc sau ceva in viitorul apropiat,schimb la 5 stele.

  • Mihaly F.
    acum 11 ani

    Am cumparat de la emag o tableta, care s-a defectat dupa circa o luna. Am facut o reclamatie de garantie, emag m-a redirectionat catre Depanero, tableta fost ridicata a doua zi de catre curier, si abia dupa trei saptamani am primit tableta inapoi, tot defecta (wireless-ul si bluetooth nu functioneaza), si cu folia protectoare zgariata. Am sunat inapoi si am cerut detalii despre asa-zisa reparatie, si mi s-a spus ca tableta a fost resoftata. OK, si dupa aceea, n-a verificat nimeni daca defectiunea a disparut si tableta functioneaza? Asadar, profesionisti in reparatii, cand reparati ce bagam in priza?

  • Matei R.
    acum 11 ani

    Am trimis un laptop la ei in service de 3 ori. Sunt amabili,FanCurier isi face treaba foarte bine , insa mereu am intampinat probleme dupa reparatie..Prima data mi-a dat tot windows-ul peste cap chiar daca reparatie a constat doar in inlocuirea bateriei..A 2-a oara mi-a inlocuit placa de baza si am avut din nou ceva probleme cu windows-ul , insa acum a 3-a oara chiar a fost sub orice critica.Reparatia a fost din nou la placa de baza si acum totul raspunde greu la comezi,mi-au disparut drivere etc..Nu recomand,insa daca ai garantie la ei , nu ai incotro si trb sa accepti toate minusurile

  • Dragos P.
    acum 11 ani

    Am avut ideea nefericita sa incerc sa repar un aspirator. Am sunat pe 2 aprilie sa programez ridicarea pentru 7 aprilie, fapt ceea ce s-a si intamplat. Urma sa fie diagnosticat si sa fiu contactat in vederea acceptului pentru reparatie. Pana astazi 21 aprilie am incercat de 3 ori sa aflu ce se intampla si am aflat ca nu s-a intamplat inca nimic si ca urmeaza sa fiu contactat, pentru ca termenul este intre 1 si 15 zile… Or fi confundat un aspirator de 350 de RON cu un satelit al NASA ?? Chiar si calculul pentru taxa de mediu l-am obtinut mai repede. Sfat: daca nu sunteti obligati intr-un anumit fel sa incercati sa reparati la ei, EVITATI-I…

  • Traian N.
    acum 11 ani

    Am avut pe rand doua laptopuri Lenovo care s-au stricat si pe care le-am dus in service. Le-au tinut pe ambele mai mult de 15 zile, termenul maxim legal in care sa le repare. Daca primul avea o problema pe care nu am putut-o identifica si se bloca, la al doilea trebuia schimbat monitorul deoarece i-a aparut o dunga alba, deci nu mare lucru. Dar nu au putut face asta in 15 zile. Acum, dupa 7-8 luni am un alt laptop Asus la ei. Am sa revin asupra rating-ului daca lucrurile s-au imbunatatit. Update: timpul de reparare pt laptopul Asus a fost bun, sub o saptamana. Am fost si sunat de tehnician sa imi explice ce i se va face laptopului. Din pacate m-am reintors cu el in service, pentru ca dupa ce am ridicat laptopul am observat ca tasta de spatiu nu mai mergea bine (defect care nu era inainte de a-l duce in Depanero). Dupa ce am ridicat a doua oara laptopul din Depanero (au inlocuit tastatura) am avut un virus de retea in laptop (inainte sa il duc in service nu aveam aceast virus) si a trebuit sa reinstalez tot windows-ul (alt timp pierdut). Am simtit ca sunt bine intentionati si vor sa imbunatateasca lucrurile, dar din pacate datorita experientei mele voi lasa rating-ul de o stea.

Recenziile sunt închise.