Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Cu aproximativ un an în urmă am trimis la dumneavoastră un aspirator daewoo defect, aflat încă în garanție. Am primit un telefon de la o angajată a dumneavoastră care mi a spus că din întreținerea necorespunzătoare a acestuia, motorul a cedat( culmea ca eu i am făcut întreținerea corespunzătoare) și prețul reparației este undeva la 500 lei. Bineînțeles că nu am acceptat deoarece valoarea acestuia era de 300 de lei. I am transmis să mi trimită aspiratorul înapoi și mi am achiziționat altul.Astazi având puțin timp liber am făcut curat in garaj si am dat peste acesta. Fiind în domeniu ( inginer electronist) l am desfăcut să mi fac de lucru, când colo, ce sa vezi….un fir smuls de la un cărbune….ce sa fie ce sa fie….scot papucul de la cărbunele celălalt, dau motorul afara, cositoresc firul rupt montez și dau drumul aspiratorului…Se aude dintr o dată buummm(pornește dar se oprește imediat)….Îl desfac din nou, mă uit mai atent și văd tamponul motorului rupt….Treaba e simplă, tamponul e rupt motorul nu e stabil și când pleacă rupe firul de la cărbune.Va sfătuiesc să vă dați interesul si să nu vă mai bateți joc de oameni…Foarte urat din partea dumneavoastră, pentru un tampon de cauciuc să scoateti un aspirator din garanție, mai exact să l aruncam la tomberon.Sunt oameni săraci care își pun baza în dumneavoastră.Sunteti un service care reprezentați multe firme de electrocasnice. Vă bateți joc de noi!!!!
Am fost incantata sa descopar ca exista corectitudine si buna credinta in situatia in care am trimis la reparat un GPS, defectat la un an din cei doi de garantie. Am fost notificata ca produsul a ajuns, a fost verificat si constatandu-se ca nu mai indeplineste conditiile tehnice initiale, mi-a fost restituita suma achitata. Fara negocieri, fara amanari, fara interventii!…
Corect si principial!..
Am trimis un laptop in garantie si am primit inapoi alt model cu piese luate din cel vechi. De ce spun asta, pentru ca laptopul meu avea procesor i5 iar eu am primit un model cu un procesor i7. Pe fisa de service au scris ca fost inlocuit display-ul si cablul pentru display. Frauda pe fata, ba mai mult te suna inapoi si iti zic ca minti, ca de ce ti ar da un produs mai bun. Reclamatie la ANPC.
Am trimis o trotineta electrica impreuna cu accesoriile cumparata de la emag. Dupa 14 zile am prmit prin curier doar cutia cu accesoriile, am sunat de 3 ori am trimis si email si nu am fost contactat in ciuda promisiunilor lor. Deci practic am fost furat. In cutia cu accesoriile era un aviz cum ca trotineta a fost reparata. Dar unde este trotineta mea ? Cred ca o sa sun la politie si voi apela la protectia consumatorilor. Nr-ul fisei este 3815647 in speranta ca cineva se va ocupa de problema mea.
Cei mai mari neseriosi, nu stiu cum au reusit sa prinda contracte de reparatii pe garantii, dupa ce am trimis un telefon la ei in service de 3 ori pentru aceeasi problema, am stat mai bine de o luna fara el si ultima oara nici macar nu au binevoit sa il trimita inapoi complet (lipsesc castile), dupa 3 reclamatii la call center-ul lor in interval de o saptamana inca primesc acelasi raspuns ca voi fi contactat de cineva, o firma de nimic ai carei angajati nu au pic de respect pentru clienti. Cu parere de rau pentru ei urmeaza sa rezolve OPC-ul problema
S-au miscat repede cei de la service-ul Apple, pe moment fiind multumita, apoi constat dupa cateva zile ca ecranul macbook-ului avea bleeding iar sunetul se auzea gajait. Ori mi-au schimbat placa de sunet si au pus una contrafacuta, ori s-a stricat din alt motiv. Dar avand in vedere timpul de asteptare pana iti recuperezi laptop-ul, am preferat sa-l tin asa decat sa stau o luna fara. Poate ca am avut ghinion si nu e vina lor, dar nu pot sa le dau 5 stele din cauza acestor probleme.
nu cumparati extragarantie la ei. Va vor lua banii frumusel, iar cand produsul ajunge la reparat, te cearta la telefon ca ai pretentii “cat vrei sa te tina?” Bineinteles, produs trimis inapoi cu defect neconfirmat, pentru ca la exterior arata ca unul nou. Daca avea urme de folisire accentuate,gaseseau alte motive in favoarea lor ca sa nu poti beneficia de garantie (oxid,apa,lovitura..etc.) Tepari . Rusine
Nu recomand! Trimis telefon Apple in service cu bateria defecta. Dupa ce l-au tinut in service cateva zile imi spun ca „Bateria este un accesoriu si nu este acoperita de garantie si trebuie sa platiti” Oare nu puteau spune asta inainte sa trimitem telefonul si sa ne puna sa stergem de pe el contul de iClod? La motivul cererii de service era descris clar care este defectul telefonului.
Au umblat la telefon cu drujba. Nu mai spun ca mi-a căzut ecranul telefonului după ce a fost în service. Nu recomand niciodata
Am trimis la reparat un tensiometru OMRON M3 cu adaptor de priza, cumparat de pe Emag care s-a defectat dupa nici 3 luni de la cumparare. Mi-a fost restituit in aceeasi stare in care l-am trimis, adica „mort”, cu indicatia sa-i schimb bateriile. Mentionez ca a mai avut schimbate bateriile si a functionat. Acum am incercat 2 seturi de baterii, marci diferite, NOI. In plus am incercat sa-l incarc cu adaptorul la priza, fara nici un rezultat. ‘Specialistul” acestei firme a gasit defectul, baterii descarcate. Pacat de promptitudinea celor de la Emag si a curierilor care l-au preluat si l-au adus foarte repede. Din pacate „Depanero” isi bate joc.