Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mădălin D.
    acum 6 ani

    Cu aproximativ un an în urmă am trimis la dumneavoastră un aspirator daewoo defect, aflat încă în garanție. Am primit un telefon de la o angajată a dumneavoastră care mi a spus că din întreținerea necorespunzătoare a acestuia, motorul a cedat( culmea ca eu i am făcut întreținerea corespunzătoare) și prețul reparației este undeva la 500 lei. Bineînțeles că nu am acceptat deoarece valoarea acestuia era de 300 de lei. I am transmis să mi trimită aspiratorul înapoi și mi am achiziționat altul.Astazi având puțin timp liber am făcut curat in garaj si am dat peste acesta. Fiind în domeniu ( inginer electronist) l am desfăcut să mi fac de lucru, când colo, ce sa vezi….un fir smuls de la un cărbune….ce sa fie ce sa fie….scot papucul de la cărbunele celălalt, dau motorul afara, cositoresc firul rupt montez și dau drumul aspiratorului…Se aude dintr o dată buummm(pornește dar se oprește imediat)….Îl desfac din nou, mă uit mai atent și văd tamponul motorului rupt….Treaba e simplă, tamponul e rupt motorul nu e stabil și când pleacă rupe firul de la cărbune.Va sfătuiesc să vă dați interesul si să nu vă mai bateți joc de oameni…Foarte urat din partea dumneavoastră, pentru un tampon de cauciuc să scoateti un aspirator din garanție, mai exact să l aruncam la tomberon.Sunt oameni săraci care își pun baza în dumneavoastră.Sunteti un service care reprezentați multe firme de electrocasnice. Vă bateți joc de noi!!!!

    Răspunsul proprietarului
    BUna ziua, Madalin! Ne pare rau sa auzim acest lucru. Suntem aici pentru a clarifica situatia si iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi frumoasa!
  • marinela S.
    acum 6 ani

    Am fost incantata sa descopar ca exista corectitudine si buna credinta in situatia in care am trimis la reparat un GPS, defectat la un an din cei doi de garantie. Am fost notificata ca produsul a ajuns, a fost verificat si constatandu-se ca nu mai indeplineste conditiile tehnice initiale, mi-a fost restituita suma achitata. Fara negocieri, fara amanari, fara interventii!…
    Corect si principial!..

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Marinela! iti multumim pentru feed-back ul oferit. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!
  • Catalin
    acum 6 ani

    Am trimis un laptop in garantie si am primit inapoi alt model cu piese luate din cel vechi. De ce spun asta, pentru ca laptopul meu avea procesor i5 iar eu am primit un model cu un procesor i7. Pe fisa de service au scris ca fost inlocuit display-ul si cablul pentru display. Frauda pe fata, ba mai mult te suna inapoi si iti zic ca minti, ca de ce ti ar da un produs mai bun. Reclamatie la ANPC.

    Răspunsul proprietarului
    Buna seara Catalin. Ne pare rau de situatia pe care o intampini. Te rog sa revii pe adresa de email clientsupport@depanero.ro cu mai multe detalii pentru a verifica cele reclamate. Te asigur ca service-ul isi doreste solutionarea problemelor semnalate de clienti. Te asteptam cu mai multe detali. O seara frumoasa sa ai.
  • Figher I.
    acum 6 ani

    Am trimis o trotineta electrica impreuna cu accesoriile cumparata de la emag. Dupa 14 zile am prmit prin curier doar cutia cu accesoriile, am sunat de 3 ori am trimis si email si nu am fost contactat in ciuda promisiunilor lor. Deci practic am fost furat. In cutia cu accesoriile era un aviz cum ca trotineta a fost reparata. Dar unde este trotineta mea ? Cred ca o sa sun la politie si voi apela la protectia consumatorilor. Nr-ul fisei este 3815647 in speranta ca cineva se va ocupa de problema mea.

  • andrei B.
    acum 6 ani

    Cei mai mari neseriosi, nu stiu cum au reusit sa prinda contracte de reparatii pe garantii, dupa ce am trimis un telefon la ei in service de 3 ori pentru aceeasi problema, am stat mai bine de o luna fara el si ultima oara nici macar nu au binevoit sa il trimita inapoi complet (lipsesc castile), dupa 3 reclamatii la call center-ul lor in interval de o saptamana inca primesc acelasi raspuns ca voi fi contactat de cineva, o firma de nimic ai carei angajati nu au pic de respect pentru clienti. Cu parere de rau pentru ei urmeaza sa rezolve OPC-ul problema

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Ne pare rau pentru situatia semnalata. Ne-ar placea sa verificam acest caz suplimentar si sa putem reveni cu lamuriri. In acest sens, avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Mariana C.
    acum 6 ani

    S-au miscat repede cei de la service-ul Apple, pe moment fiind multumita, apoi constat dupa cateva zile ca ecranul macbook-ului avea bleeding iar sunetul se auzea gajait. Ori mi-au schimbat placa de sunet si au pus una contrafacuta, ori s-a stricat din alt motiv. Dar avand in vedere timpul de asteptare pana iti recuperezi laptop-ul, am preferat sa-l tin asa decat sa stau o luna fara. Poate ca am avut ghinion si nu e vina lor, dar nu pot sa le dau 5 stele din cauza acestor probleme.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mariana! Ne pare rau pentru problemele pe care le intampini in utilizarea produsului. Ne dorim sa verificam acest caz si sa iti putem oferi o varianta de solutionare. Te rugam sa ne transmiti numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Alexandru
    acum 6 ani

    nu cumparati extragarantie la ei. Va vor lua banii frumusel, iar cand produsul ajunge la reparat, te cearta la telefon ca ai pretentii “cat vrei sa te tina?” Bineinteles, produs trimis inapoi cu defect neconfirmat, pentru ca la exterior arata ca unul nou. Daca avea urme de folisire accentuate,gaseseau alte motive in favoarea lor ca sa nu poti beneficia de garantie (oxid,apa,lovitura..etc.) Tepari . Rusine

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Intelegem ca esti nemultumit de interactiunea avuta cu service ul. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Mircea T.
    acum 6 ani

    Nu recomand! Trimis telefon Apple in service cu bateria defecta. Dupa ce l-au tinut in service cateva zile imi spun ca „Bateria este un accesoriu si nu este acoperita de garantie si trebuie sa platiti” Oare nu puteau spune asta inainte sa trimitem telefonul si sa ne puna sa stergem de pe el contul de iClod? La motivul cererii de service era descris clar care este defectul telefonului.

    Răspunsul proprietarului
    Salut, Mircea! Am dori sa ne dai oportunitatea sa iti schimbam parerea. Ai dori sa ne oferi mai multe informatii despre problemele intampinate pe adresa de email clientsupport@depanero.ro?
  • gavrila V.
    acum 6 ani

    Au umblat la telefon cu drujba. Nu mai spun ca mi-a căzut ecranul telefonului după ce a fost în service. Nu recomand niciodata

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Valentin! Iti intelegem nemultumirea, iar in acest sens, ne dorim sa putem aduce clarificari. Avem rugamintea de a ne transmite detalii pe adresa clientsupport@depanero.ro . O zi frumoasa iti dorim!
  • Natalia O.
    acum 6 ani

    Am trimis la reparat un tensiometru OMRON M3 cu adaptor de priza, cumparat de pe Emag care s-a defectat dupa nici 3 luni de la cumparare. Mi-a fost restituit in aceeasi stare in care l-am trimis, adica „mort”, cu indicatia sa-i schimb bateriile. Mentionez ca a mai avut schimbate bateriile si a functionat. Acum am incercat 2 seturi de baterii, marci diferite, NOI. In plus am incercat sa-l incarc cu adaptorul la priza, fara nici un rezultat. ‘Specialistul” acestei firme a gasit defectul, baterii descarcate. Pacat de promptitudinea celor de la Emag si a curierilor care l-au preluat si l-au adus foarte repede. Din pacate „Depanero” isi bate joc.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Natalia! Vrem sa aflam mai multe despre aceasta situatie. Nu ne place sa te stim suparata, scopul nostru fiind mereu acela de a va sti fericiti in urma experientei pe care ati avut-o cu noi. Iti este comod sa ne oferi detaliile fisei de service intru-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro? O zi placuta!

Recenziile sunt închise.