Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • blue
    acum 6 ani

    am trimis un tv horizon luat de la emag la ei..cu motiv ca playerul media se bloca ocazional in filme si tv ul se reseta. mi l au trimis inapoi cu ”DEFECT NEMANIFESTAT” pentru ca nu au avut rabadar si nu au putut face o diagnosticare profesionista. pe fisa pe care am primit o de la ei au trecut ”TESTAT OK” adica daca la ei porneste si da imagine e tot ce si ar putea dori cineva. ba mai mult, au trecut pe hartie de observatii ”zgarieturi” desi tv-ul era aproape nou ,avea vreo 3 luni de folosire si a fost trimis fara nici cea mai mica zgarietura. Mi a fost returnat cu o gramada de zgarituri prezente pe ecran , asa de profesionist au manevrat TV-UL . desi a fost trimis si ambalat corespunzator. nu recomand sa aveti de a face cu ei. din pacate majoritatea celor care au de lucru cu garantii gestioneaza mizerabil produsele si clientii. pana ce nu se vor crea legi serioase de protectie a consumatorilor si acesti oameni nu vor fi trasi seriosi la raspundere si amendati o sa si permita in continuare sa trateze asa CLIENTII. dar e o chestie generala in ROMANIA sa fii tratat cu aroganta, lipsa de respect si disrept in toate institutiile posibile. NU RECOMAND sa aveti de a face cu ei , si va doresc tot norocul sa nu aveti de-a face vreodata cu produse defecte.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Stim ca poate nu este momentul potrivit sa te rugam sa faci un pas in plus, doar ca avem nevoie de detaliile fisei service la care te referi, pentru a te ajuta. Avem rugamintea sa ni le trimiti intr-un email, pe adresa clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Borcea B.
    acum 6 ani

    Salutare, am dat 4 stele pt ca din punct de vedere moral viramentul baniilor in contul persoanei pagubite (pt un produs defect) dureaza aproximativ 6 zile, din momentul acceptului prin mail catre Emag (de alfel confirmat si prin telefon).
    Sigur nu stai in acei bani, dar poate nu-i ai pt a cumpara un alt produs!
    In alta ordine de idei banul in banca insemna dobanda sau un decalaj pt alte persoane care la randul lor sunt pagubite!
    Cum noi platim si primim produsul asa si dansii ar trebui sa se conformeze pt returnarea baniilor, nu?

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Briana! Iti multumim pentru feed-back ul transmis si iti dorim o zi frumoasa!
  • Laurentiu-George C.
    acum 6 ani

    Imi permit sa citez un fragment dintr-o postare a mea de pe Facebook:
    A, si una buna, eu sunt obiectiv, la Emag, inainte garantiile erau rezolvate impecabil, apoi am avut vreo doua suparari, am injurat peste tot…
    Acum am avut o uriasa surpriza fericita!
    Cam pe 23 decembrie s-a stricat masina de spalat, aia cu aburi, aer, uscator, invertor, cu capacitate de 10 kile…
    Am adus-o pe cea veche de unde era, un LG de 14 ani, pe care am schimbat-o acum vreo 3 cu Daewo asta, supersofisticat, ii lipseste doar dacat numai ecran cu touch si wifi, in rest e ca cele de la varv…
    Am asteptat sa treaca sarbatorile, am sunat la Emag, Depanero – divizia de reparatii in si post garantie a marelui trust sud african, care si-a facut si firma de curierat, Sameday.
    Am sunat la Daewoo international RO, la Bucuresti, aici o doamna foarte amabila m-a directionat la importatorul Daewoo Radauti, sper ca imi amintesc bine. Toate astea pentru ca nu aveam nici un act la masina, doar factura de pe sitele emag si un mail cu confirmarea inregistrarii gratuite a masinii pentru inca 3 ani, 5 in total.
    In urma a o zi de telefoane si mailuri, o doamna foarte amabila de la Depanero a zis ca imi va rezolva problema, apoi, seara, cand nu ma mai asteptam, m-a sunat ca are toate confirmarile, ca saptamana urmatoare – trecuta acum, va veni un domn tehnician sa diagnosticheseze si sa repare masina – eram ingrozit ca tremuie sa cobor masina de 100 kilo pe scari, sa o aduc iar dupa reparatie, aceea doamna mi-a zis ca la frigide si spalatoare servicele se face acasa, excelent!!!
    Saptamana trecuta a fost domnul tehncian, a diagnosticat, luni, saptamana asta a fost si a reparat-o…
    Felicitari, le multumesc tuturor celor implicati, doamnei de la Daewo RO, domnului de la importatorul Daewoo Radauti, doamnei de la Depanero, domnului tehnician…
    Am fost surprins, fericit chiar, ca am rezolvat problema, ma asteptam sa folosim vechiul LG, care, apropo, merge impecabil, i se blocase pompa de ejaculare, dar am pus-o cu pasarica in sus, am deblocat pompa si sotia mea a spalat cu ea 3 saptamani cam…
    Felicitari, inca o data, sper ca nu am uitat pe cineva sa le multumesc, le am numele tuturor, in inregistrari pe tel, dar nu vreau sa le pun numele!!!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Laurentiu! Ne bucuram ca totul a decurs conform asteptarilor tale. Iti multumim pentru recenzie. O zi frumoasa!
  • adrian M.
    acum 6 ani

    Eu am fost foarte multumit de calitatea serviciilor. Am cumparat o multifunctionala special cu extragarantie, deoarece mai avusesem una la fel si dupa ce s-a stricat odata in timpul garantiei s-a stricat cam la o luna dupa ce a iesit din garantie. Si aceasta noua si cea veche aceeasi problema. Nu mai tragea hartia si facea un zgomot infernal. Au venit acasa a doua zi,au luat imprimanta si in trei zile au adus-o inapoi reparata. Fara niciun cost suplimentar, ceea ce e ok. Felicitari! Acum sa vedem cat functioneaza produsul, insa nu sunt ei producatorul ca sa aiba vreo vina. Din pacate nu-mi pot permite un produs mai scump …

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adrian! Iti multumim pentru apreciere. Scopul nostru este atins in momentul in care primim astfel de recenzii. O zi frumoasa!
  • George R.
    acum 6 ani

    Deci am achiziționat un TV marca LG de Black friday 2019 și în ianuarie 2020 sa defectat. Am sunat la depanero și operatori call center mi-au oferit posibilitatea sa achiziționez de suma plătită alta marca de TV mai exact Samsung. Jos pălăria pentru serviciile oferite și posibilitatea de a mai refuza repararea acelei mărci de TV LG care din punctul meu de vedere este o marca de 3 stele.
    Acum 2 săptămâni sa defectat și navigația după mașina care săraca a venit defecta din prima comanda, a mers cât a mers pana nu sa mai aprins. Cei de la depanero au fost profesioniști au trimis curierul bineînțeles gratuit la locația mea și au ridicat produsul defect. În 3 zile a venit alta navigație nou nouta. Nu se mai potrivește exact pe mașină un Passat b5. 5 dar măcar umple acel gol și merge. Servicii Depanero 10 stele, Curierat 10 stele, EMAG la fel 10 stele.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, George! Scopul nostru va ramane acela de a stii fericiti clientii, in urma experientei cu noi. O zi frumoasa!
  • Allen I.
    acum 6 ani

    Cei mai incompetenti oameni! Desi service-ul este authorised service provider Apple, mi se spune telefonic ca telefonul meu nu are nicio problema in ciuda faptului ca a fost testat la fata locului! Mi se refuza repararea bateriei, pentru ca ar fi un consumabil(o ineptie de o incompetenta masiva si ilegalitate de nedescris!). Conform legii 449/2003, orice defectiune pe care o prezinta telefonul in garantia de 2 ani trebuie remediata si adusa la conformitate! Daca aveti chef de OPC si certuri, Depanero va satisface aceste lucruri!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare! Intelegem ca esti nemultumit, iar in acest sens, ne dorim sa putem aduce clarificari. Avem rugamintea de a ne transmite detalii pe adresa clientsupport@depanero.ro . Iti dorim o zi placuta!
  • Daniel C.
    acum 6 ani

    Am trimis în garanţie un Huawei P20 Lite, la doar 1 an după achiziţie (Garanție 2 ani + Extra Garanţie 2 ani). Defect menţionat de mine: Hipersensibilitate touchscreen (mergea de parcă era posedat) și pată display colț stânga sus. Au înlocuit display-ul, acum e totul în regulă. A durat cam 8 zile cu tot cu transport, din momentul în care l-am predat până l-am preluat reparat. Profesionism și orientare către client. Recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Daniel! Itim ultumim pentru recenzia transmisa si iti s=dorim o zi frumoasa!
  • ionescu A.
    acum 6 ani

    . .Am primit cadou de ziua mea, in ianuarie un aspirator vertical Bosch cu acumulator cumparat de la Altex. L-am folosit foarte putin si cu grija, dar dupa ceva timp nu se mai incarca si beculetul de semnalizare nu mai functiona la incarcare. Alte probleme nu am avut, Desi aspiratorul era in garantie, cei de la Depanero au spus ca motorul este zgomotos pentru ca a fost folosit necorespunzator, avand filtrele imbacsite!! FALS! Aspiratorul era curat, filtul curat, iar rezervorul de plastic era curat si nu era zgomot la motor! Dar ..mi-au propus sa-l repare achitand 380 lei…mai mult decat jumatate din cat a costat aspiratorul!! Rusine! Deci evitati DEPANERO….pentru ca vor doar sa incaseze…nu sa asigure garantie corecta!
    Au spus ca s-a pierdut garantia pentru ca n-a fost folosit corespunzator. Am o varsta si nu tin un aspirator prima data in mana

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Adrian! Ne dorim sa putem aduce clarificari nemultumirii expuse de tine. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Iti dorim o zi frumoasa!
  • CrazyDice
    acum 6 ani

    4/5 din stele din cauza ca a durat cam aproape o luna pana mi-am recuperat produsul inapoi
    Alt motiv pentru acest punctaj ar fi faptul ca produsul pe care l-am primit inapoi, in acest caz un telefon, mi-a fost resetat din fabrica fara sa fiu avertizat in nici un fel.
    Back-up-ul nu s-a putut face inainte sa-l trimit in garantie deoarece ecranul nu mai functiona si nu puteam sa accesez memoria interna folosind calculatorul.

    In restul totul a decurs cum m-am asteptat.
    Recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Iti multumim pentru feedback-ul oferit, acesta ce ajuta sa imbunatatim calitatea serviciilor oferite. O zi frumosa!
  • Corina C.
    acum 6 ani

    Am trimis un router wireless la reparatie, dupa ce am constatat ca nu mai functiona corespunzator, incetinind semnificativ viteza. Routerul avea un an (garantie 2 ani, de la emag). Dupa 2 zile, mi-au trimis e-mail ca au constatat defectul si ca imi dau banii pe care i-am platit pe router inapoi. Tinand cont ca acum pretul lui este cu 30% mai ieftin fata de cand l-am luat eu, mi se pare chiar ok.

Recenziile sunt închise.