Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Mihai P.
    acum 6 ani

    O experienta de neuitat, evitati daca aveti produse in post-garantie. Am trimis un telefon post-garantie la Depanero, dupa o saptamana de liniste m-au anuntat ca telefonul poate fi reparat in schimbul unei plati similara cu pretul telefonului nou acum in magazine, au ignorat problema de soft semnalata si mi-au dat o explicatie falsa, un defect de hardware inexistent. Decizia de a trimite telefonul in service a fost bazata pe o reparatie rapida a unei console cu garantie la Emag, daca conteaza asta, prinsesem putina incredere in serviciile lor.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihai! Intelegem ca esti nemultumit de interactiunea avuta cu service ul. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Mircea M.
    acum 6 ani

    Le-am dus un tv la reparat si dupa ce ca a durat aproape o luna ca sa imi spuna ca e defecta sursa de alimentare si cat costa reparatia, a mai durat inca o luna sa imi spuna ca nu exista piesa la producator si nu se mai poate repara….
    Dezastru. Am apelat la ei pentru ca e service mare….dar pun pariu ca il duc la un service „de cartier” si mi-l rezolva in 2 zile la o fractiune de pret.

    Later edit: Chiar asta s-a intamplat: L-am dus la un alt service si mi-a fost reparat in aceeasi zi, pretul fiind cu aproape 50% mai mic.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mircea! Intelegem ca esti nemultumit de interactiunea avuta cu service ul. Avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . Ne dorim sa verificam suplimentar si sa iti putem oferi clarificari. Iti dorim o zi frumoasa!
  • Bogdan T.
    acum 6 ani

    Nu pot da mai putin de o stea desi o merita. Am dus o placa video pentru a-i fi inlocuit un cooler(pala rupta). In momentul predarii am specificat ca sunt de acord sa platesc costul reparatiei si reprezentantul mi-a spus ca placa va fi trimisa la reprezentanta asus si ca ei imi vor comunica pretul reparatiei. 5 zile mai tarziu sunt sunat de un personaj sa imi spuna ca garantia a fost refuzata. Explicat ca ma asteptam si am convenit ca in acest caz voi plati costul interventiei. Asta este momentul in care mi se spune ca cine mi-a preluat comanda nu a mentionat nimic legat de disponibilitatea mea de a suporta acest cost dar oricum nu se baga pt ca „e placa video si nu se pricep” – in esenta am stat 5 zile de pomana pt ceva ce imi putea fi comunicat de cand am predat produsul. In orice caz, ii spun persoanei la telefon ca voi veni sa ridic placa si mi se spune sa astept SMS-ul care imi va spune cand sa merg. A doua zi am asteptat SMSul pana la ora 16:00 moment in care m-am hotarat sa ma duc direct acolo. Ajuns la receptie, dupa vreo 15 minute de cautari, imi este prezentata placa intr-un plic de expedite cu AWB atasat, persoana de la receptie rezonand ca voiau sa imi trimita produsul acasa desi convenisem sa il ridic personal.
    Pe scurt, timp pierdut si o experienta execrabila cu aceasta companie care da dovada de o lipsa colosala de profesionalism precum si de o inabilitate de a retine si comunica un set simplu de instructiuni.
    Stati departe pentru binele nervilor vostri.
    In interesul transparentei, solicitarea mea a avut nr. 3717776

    Răspunsul proprietarului
    Salut, Bogdan! Am dori sa verificam cele semnalate de tine, insa este necesar sa ne comunici numarul de fisa service pentru a identifica solicitarea. Orice feedback ne ajuta la imbunatatirea serviciilor pe care le oferim. Iti stam la dispozitie pe adresa de email clientsupport@depanero.ro
  • RUSU A.
    acum 6 ani

    Mi-au refuzat reparația displayului care prezintă pete ! Au zis ca displayul e spart ceea ce e o mare minciuna. este fisurat un mic colț de 1 mm al sticlei! Nu recomand! Telefonul avea pete pe display de mult dar e greșeala mea ca ca l-am trimis atunci

    Update
    Au trecut 21 de zile si tot nu mi-au restituit produsul. Ba mai mult m-au mințit ca a fost trimis si eu nu l-am ridicat. Nu m-a sunat nimeni nici ei nici curierul. Daca era adevărat ca l-au trimis m-ar fi anunțat prin email si sms de acest stadiul al „reparației”. Pe site apare ca produsul a fost ridicat de catre mine.
    Nu apelați la serviciile acestei firme! Eu am depus o reclamație la protecția consumatorului!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Orice deteriorare mecanica anuleaza garantia produsului, conform certificatului de garantie. Iti stam la dispozitie cu placere, cu detalii, pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta! (Translated by Google) Hello, Andrei! any mechanical damage cancels the product warranty, according to the warranty certificate. We are pleased to provide you with details, on the e-mail address clientsupport@depanero.ro. A nice day!
  • Alexandru
    acum 6 ani

    Serviciu groaznic, mi-am trimis laptopul in garantie la ei. M-au anuntat ca sigiliul intern era rupt (in conditia in care nu am deschis deloc laptopul de cand l-am cumparat) si am solicitat sa-mi fie trimis inapoi. Cand am ajuns acasa am observat carcasa laptopului sparta, ecranul prins de mantuiala si multe suruburi lipsa. Feriti-va de ei cu orice pret, intrebati inainte sa cumparati un produs cu cine are service brandul.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Alexandru! Iti intelegem nemultumirea si am dori sa verificam situatia semnalata. In acest sens, avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service intr-un e-mail, pe adresa clientsupport@depanero.ro . O zi placuta iti dorim!
  • Vlad S.
    acum 6 ani

    Problema: Ecran stricat la un Samsung 4K 163cm in garantie extinsa, luat de la Emag. Timp rezolvare: curierul a venit dupa 2 zile de la sesizare si a preluat TV ul. Reparatia a durat 2 saptamani pt ca nu aveau pe stoc un ecran de 163cm si au trebuit sa il comande special. TV adus de curier fara lovituri sau ceva (nu am mai avu cutia originala si l-am infasurat intr-o rola de folie cu bule si exact la fel l-am primit inapoi). Am fost informat permanent prin sms de stadiul sesizarii-reparatiei. Pt mine a fost exact cum te asteptai cand platesti 1000 ron pt garantie suplimentara la un TV de 7000 ron.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Vlad! Ne bucuram ca am putut sa iti fim de ajutor. Si noi iti multumim pentru recenzia transmisa.O zi frumoasa!
  • Gabi (.
    acum 6 ani

    Daca puteam dădeam 0 stele. Pe 11.01.19 am comandat o placa de baza de la emag din resigilate pentru ca era mai ieftina si produsul se prezenta cu : „ambalaj original deschis si urme de utilizare”. Primesc placa de baza , o pun pe raft pentru ca mai aveam nevoie de ram, cpu ,video etc. Peste 2 luni cand m-am apucat sa fac sistemul am observat o crapatura superficiala pe portul m.2, nu era ceva ce afecta din moment ce nu folosesc slotul. Peste 6 luni pica placa de baza, o problema des întâlnită la modelul meu.
    O trimit la garantie si o primesc 7 zile mai tarziu :”defect nemanifestat”. O iau o pun pe pc merge 2 ore si iar nu mai vrea. Am testat toate componentele pe alta placa de baza si am trmis-o din nou la garantie. Dupa 9 zile primesc raspuns: „garantie refuzata” … șoc mecanic , slot m.2 crăpat etc. Dragi mei nu e vina mea ca asa am primit-o fiind resigilata.
    Asta a fost doar un pretext de refuz al garantie. O sa merg mai departe cu reclamație la ANPC.

  • Naomi R.
    acum 6 ani

    Mi s-a reperat in termen de garantie un smartphone. Am fost tinut la curent mereu cu stadiul comenzii si informarea cu urmatorul pas:
    1. Am fost informat de preluarea comenzii de reparatie online, si de faptul ca voi fi contactat de firma de curierat;
    2. dupa transportul de la Iasi la Bucuresti, am primit mesaj de preluarea comenzii si urmeaza diagnostificarea;
    3. dupa diagnostificare, a urmat comandarea pieselor;
    4. dupa sosirea pieselor a urmatrepararea;
    5. dupa reparare a urmat returnarea prin curierat smartphonului.
    Bineinteles ca un traseut procedural atat de riguros face ca o reparatie sa necesite destula birocratie si mult timp, ( un telefon nou, s-a stricat dupa 3 saptamani si a durat reparare 2 saptamani ).
    Faptul ca am fost informat la fiecare pas cu stadiul reparatiei, a fost punctul tare care m-a facut sa astept linistit si sa nu-mi pierd rabdarea si increderea ca sunt pe maini bune.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Naomi! Iti multumim pentru feed-back ul transmis. Echipa Depanero iti doreste o zi placuta!
  • Bogdana L.
    acum 6 ani

    Este a doua oara cand apelez la ei si nu pot decat sa descriu experienta ca pe una pozitiva, prima data a fost vorba despre o baterie externa pe care am le-am trimis-o , in garantie fiind, imi imaginez ca nu putea fi reparata dar fiind acoperita de garantie mi-au dat banii inapoi iar a doua oara am avut probleme cu un mouse care nu mai derula cum trebuie de la rotita. Am trimis produsul la ei, fara factura si garantie pentru ca erau in format electronic si se puteau vedea in cont. Si la acesta mi-au facut stornare pentru ca nu a putut fi reparat. Pana la acest moment le dau 5 stele pentru servicii!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Bogdana! Iti multumim pentru recenzia transmisa. O zi frumoasa!
  • iulian-mihail P.
    acum 6 ani

    Deși am avut o cădere nervoasă când am constatat că trebuie să trimit în service un laptop scump, dat fiind renumele Depanero, am fost plăcut surprins să mi se rezolve beleaua, profesionist și rapid. În 5 zile de la completarea formularului online, am primit laptopul reparat. Curierul a venit în 12 ore de la trimiterea formularului, întrat în reparație în a doua zi… Luni dimineață umbla curierul după mine. Sper să nu mai am nevoie de service, dar dacă va fi cazul o voi face cu inima împăcată, sunt profesioniști.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Iulian! Iti multumim pentru recenzia transmisa si ne bucuram ca am reusit sa ne ridicam la nivelul asteptarilor cu privire la solutionarea problemei. Echipa Depanero iti doreste o zi frumoasa!

Recenziile sunt închise.