Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Leonard S.
    acum 6 ani

    Am asteptat 15 zile ca sa imi curete un Iphone X. Atentie! Sa il curete. Nici macar nu l-au desfacut. Acum astept sa mi-l returneze Emag.

    A fost simplu:

    1. Telefon cu numeroase probleme dus in garantie
    2. Depanero a asteptat pana in ultima zi fara sa modifice statusul pe site.
    3. In ultima zi am primit 2 notificari la 1 minut distanta: S-a demarat procesul de solutionare, urmat de proces finalizat – status: Reparat

    Oamenii au vazut ca se apropie termenul legal de 15 zile si neavand piese sau alt telefon pe stoc, l-au curatat fara sa-l deschida si mi-l trimit ca reparat.

    Noroc ca am destule dovezi pentru a apela la ANPC.

    UPDATE:

    Am fost astazi sa recuperez telefonul. Dupa cum am crezut, telefonul era fix in aceasi stare in care era cand l-am trimis. Deci oamenii au mintit in fisa service. Am rugat angajatii Emag de la locatie, pe loc, sa incerce si ei una din problemele care, in fisa service, erau declarate rezolvate si acestia au confirmat.

    Am trimis instant telefonul inapoi.

    Asa isi trateaza Emag/Depanero clientii. (pe Facebook m-au asigurat ca telefonul a fost verificat)

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Leonard! Intelegem ca esti nemultumit, iar in urma celor sesizate, am verificat suplimentar situatia. Am identificat faptul ca exista o discutie in curs, pe aceasta tema, cu colegii care se ocupa de administrarea mesajelor de pe pagina de Facebook. De asemenea, iti stam la dispozitie si pe adresa clientsupport@depanero.ro .O zi placuta iti dorim!
  • Elena S.
    acum 6 ani

    Am avut un mouse de gaming cumparat de pe emag (inca in garantie) a carui rotita nu mai mergea bine. Au fost destul de prompti si am fost informata pe tot parcursul procesului de reparare. De cand a venit curierul sa ridice produsul si pana cand mi l-a inapoiat cred ca a durat aprox o sap (incluzand weekendul) Acum functioneaza bine, deci ma declar mulțumită.

  • Mugurel C.
    acum 6 ani

    Este o societate care pur si simplu preia pentru reparatii in garantie tot felul de obiecte electronice si electrocasnice, in prinicipal cumparate prin Emag. Spatiul este generos, beneficiaza si de o mica parcare chiar in fata si spre surprinderea mea nu era aglomerat. Functionarii amabili, verificau cu rabdare toate echipamentele predate si iti ofereau informatii. Ceea ce nu inteleg este de ce era nevoie de o firma mediatoare care sa fie interpusa intre client si firma care chiar depaneaza aparatura. Personal am lasat un TV Sony, doar pentru a fi trimis de catre Depanero la reprezentanta Sony care se ocupa direct cu depanara acesotra.Era mult mai simplu sa scrie pe certificatul de garantie datele reprezentantei si sa mearga fiecare client direct la depanator. Astfel nu se mai pierdea timp cu receptia, depozitarea , transportul echipamentelor in vederea trimiterii la reparat.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mugurel! Iti multumim pentru recenzia transmisa. Depanero poate executa reparatii doar pentru marcile de produse pentru care este service autorizat de producatori. In cazul achizitiilor Emag, pentru care nu suntem service autorizat, efectuam doar partea de logistica intre client si service urile autorizate de producatori. In cazul in care clientii doresc sa se adreseze direct catre centrele autorizate, nu exista nicio problema in acest sens, clientii putand contacta centrele conform datelor existente pe certificatele de garantie ale producatorilor. Pentru detalii, iti stam la dispozitie pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • I B.
    acum 6 ani

    Cele mai groaznice servicii, o bataie de joc.
    A durat ~ 4 saptamani ca sa imi dea un raspuns pentru o placa de baza trimisa in service. (Raspunsul e doar ca a fost reparata dar sunt curios ce au „reparat”, coletul urmeaza sa fie trimis „zilele urmatoare”).
    „Legal” sunt acoperiti si nu pot face plangere la ANPC pentru ca au raspuns fix in a 15a zi de cand am primit mesajul ca „Reparatia e in curs” (am primit 2 mesaje la 3-4 zile diferite). Incompetenta e la cel mai inalt nivel, am sunat de 2 ori si nu stia nimeni nimic, doar ca sa astept.
    Ca si termen de comparatie, am deschis un ticket la Intel vineri dimineata pentru un procesor cu probleme. Vineri dupa amiaza curierul DHL a venit sa imi ia procesorul si sa-l expedieze in Olanda la sediul lor. Coletul a ajuns in Olanda duminica si receptionat la sediul Intel luni dimineata, raspunsul lor venind in aceeasi zi pe email + propunerea lor de procesor nou sau banii inapoi. – 4 zile (4 tari traversate – versul Bucuresti – Bucuresti la Depanero) pentru preluat produs si primit raspuns, versus incompetenta ~28 zile fara informatii si nimeni nu stie nimic.
    Nu recomand nimanui sa trimita ceva in garantie la ei, nici dusmanilor.

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Bogdan! Iti intelegem nemultumirea si ne pare rau pentru orice eventual inconvenient intampinat. Nu ne place sa lasam lucrurile asa, ne dorim sa clarificam aceasta situatie. Ne poti oferi numarul fisei de service la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, te rog? O zi placuta!
  • Stângu A.
    acum 6 ani

    Am avut o problema la display la laptop. Mi-a dat o eroare laptopul fara sa fie scapat sau lovit si asta se poate demonstra deoarece displayul nu avea urme sau zgarieturi insa ei au spus ca GARANTIA PLUS nu poate fi folosita in acest caz deoarece este un soc mecanic…Niste.hoti care isi bat joc de client si incalca din plin drepturile acestuia. Toate ca toate, suma ceruta pentru reparatie era de 1482 de lei, manopera costant atentie 200 de lei!!! Am cautat pe internet pret pt displayul modelului laptopului meu Lenovo Legion si costa 800 de lei. Un adaos de 482 de lei si o manopera de 200 de lei. Hotie pe fata. Si colac peste pupaza, am fost anuntat ca daca refuz reparatia si imi repar laptopul in alta parte, mi se anuleaza si pierd garantia plus! In termen de 2 luni de la cumparare, laptopul meu a fost nevoit sa fie trimis de 2 ori in service, iar acum, cand se apropie de a 3-a reparatie, ei decid sa imi anuleze garantia. Cei mai mari hoti de pe piata! Doamna de la receptie vorbeste rastit ai aproape tipa in telefon pentru ca ii lipsesc argumentele atunci cand omul isi cere drepturile cu legea in fata. O lipsa totala de profesionalism si respect. Cu ocazia aceasta le multumesc si celor de la e-mag care nu respecta contractul in care scrie ca daca in termen de 30 de zile produsul necesita service, primesc unul nou. (Informatii spuse de catre cei de la E-Mag) Garantia plus e o mare teapa. Sunt bani aruncati aiurea. Un bacsis pentru hoti

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru situatia semnalata. Ne-ar placea sa verificam acest caz suplimentar si sa putem reveni cu lamuriri. In acest sens, avem rugamintea de a ne oferi numarul fisei de service pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • Kruger P.
    acum 6 ani

    Seriozitate maxima! Incredibil și totuși adevărat. Eu personal sunt foarte mulțumit de serviciile acestei firme. Promptitudine și seriozitate este doar o forma vagă de a descrie Depanero. Eu personal recomand cu plăcere!

    Răspunsul proprietarului
    Salutare, Catalin! Suntem foarte bucurosi ca te-am putut ajuta si oricand intampini o problema nu ezita sa ne contactezi!
  • Dany
    acum 6 ani

    Totul a decurs ok pentru prima interventie ….am trimis niste boxe care sau reparat ..doar ca atunci cand am primit boxele dupa 15 zile unul din sateliti era lovit ( rama protectie pe difuzor) am sunat la depanero si totul sa rezolvat….mi-au trimis o rama de protectie noua
    Am stat mult pe ganduri daca trimit boxele sau nu la gantie datorita review-lor negative postate aici
    Totul a decurs ok
    Multumit!

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dany! iti multumim pentru feed-back ul oferit si ne bucuram ca ti-am putut fi de ajutor in solutionarea problemei! O zi frumoasa!
  • Constantin R.
    acum 6 ani

    Garantia plus 👎 – cea ma mare teapa ever daca ajungi sa ai nevoie de ea si reparatia ajunge sa-i coste.
    In cazul meu garantie anulata pentru „utilizare necoresunzatoare” la un flipbook 360 cu o uzura corespunzatoare varstei de vreo 2 ani, la care balamalele nu se pot da peste cap; fara nevoia normala ca in orice service competent de diagnoza… sau demonstrare cauza… doar fiindca ei pot!

  • DeeJay V.
    acum 7 ani

    Am cumparat un telefon Lenovo P2 acum aproape 2 ani (sept 2016) care a fost ideal pt mine (baterie gigantica de 5100 mAh, octa core, 4 ram, 32 storage, AMOLED – superb, ce mai) pana de curand, cand m-a cazut din buzunar cand ma dadeam jos …

  • raluca C.
    acum 7 ani

    o relatie traumatizanta cu acest asa zis guru al reparatiilor, unicul numar de telefon care rezolva toate problemele … am solicitat vizita unui tehnician pentru o plita incorporata si astept de 15 zile calendaristice sa fiu macar contactata telefonic de serviciul tehnic. in ultimele 3 zile am sunat zilnic si am primit asigurari ca solicitarea mea va fi inaintata unui superior; norocul meu ca nu imi tin respiratia in momente de mare emotie…as fi decedat prin sufocare inca de acum 3 zile. daca nu vor sa se ocupe de toti clientii si de toata gama de probleme ( poate nu mai stiu sa repare ci doar sa instaleze aparatura noua) atunci le recomand trei masuri care sa ii scuteasca de comentarii negative: 1) modificare mesaj si slogan intampinare. 2) o firma de design web pentru modificare necesare pe paginile lor. 3) o rebrenduire a numelui pentru ca depanero vine, dupa mintea mea, de la verbul a depana adica a REPARA. daca aveti un singur numar de telefon pentru urgente cu aparatura electrocasnica si acesta este depanero va tin pumnii…aveti noroc daca mai sunteti in garantie sau daca aveti garantia prelungita la ei, in acest caz va salut de pe pozitia de client discriminat. pace!

Recenziile sunt închise.