Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Total nemultumit! Am lasat in service la ei un aspirator luat prin Emag cu garantie si dupa ce l-au tinut 2 saptamani concluzia a fost ca au gasit praf in el(pentru asta l-am luat nu?!…) si din aceasta cauza functioneaza defectuos. Bineinteles ca am platit un nou filtru care nu a rezolvat problema…si cu banii luati si cu problema nerezolvata…NU RECOMAND Depanero!
Am avut două produse până acum care au mers în service la Depanero, un desktop computer ASUS și un router TP Link. Ambele produs au fost soluționate favorabil pentru mine în sensul că, la computer a fost înlocuită placa video, iar pentru router mi-au fost stornati toti banii.
Timpul de așteptare până la soluționare a fost rezonabil si mi-au plăcut informările SMS și email de pe parcursul intervenție service de la preluarea in showroom până la verdictul final.
Sunt total mulțumit de serviciile lor.
Cea mai de cacat firma de reparatii electrocasnice! Nu merita nici o stea dar n-am cum sa scriu recenzia altfel.Stau cu o lada frigorifica Heiner in asteptare de 2 luni si 2 saotamani si nu au reusit sa o rezolve nici acum. Cred ca ma voi duce la OPC in final( alti trantori ai societatii romanesti) poate or rezolva ei ceva.
Am un carut Graco Evo 3 in 1 încă în garanție, al cărui maner începuse să crape cumva (plasticul din jurul butoanelor pt ajustare). Imediat ce am trimis sesizarea am primit email.uri si mesaje de la echipa Depanero pt a ma informa cu privire la statusul sesizării. Carutul a fost ridicat foarte repede de un curier si in mai putin de 2 saptamani mi.a fost înapoiat perfect functional. Multumesc pt rapiditate, seriozitate si modalitatea de comunicare echipei Depanero! Va saluta din Brasov o familie foarte încântată de serviciile primite! 🙂
Am trimis la Depanero la reparat o imprimantă achiziționată de la e-Mag, după doi ani de la achiziție (garanția produsului fiind de 3 ani). Pentru că nu a mai putut fi reparată, mi-au fost returnați integral banii pe produs. Relația cu clientul mi s-a părut impecabilă. Am fost ținut permanent la curent cu statusul comenzii. Felicitări, Depanero!
Pana acum am trimis 2 produse pentru reparatie la Depanero si amandoua au fost scoase din garantie ca urmare a „folosirii necorespunzatoare”, un aspirator cu spalare la care mi sa spus ca are „atomizoarele infundate” (inainte de fiecare folosire erau curatate cu un ac, pentru eliminarea urmelor de calcar, deci in momentul trimiterii erau clar ok) rezultand arderea pompei de apa si un SSD (ssd care din momentul ridicarii din showroom-ul Emag pana in momentul defectarii a stat montat intr-un laptop) care a fost scos din garantie ca urmare a unor urme de lovituri!!!
Bataie de joc!!!
Update… In urma unei sesizari scrise insotita de pozele de dinaintea ambalarii mi sa-au restitui integral banii dati pe SSD.
Oare de ce a fost nevoie de sesizari, nervi si timp pierdut???Daca nu eram inspirat sa fac poze ssd-ului inaintea ambalarii clar nu mai vedeam nimic!
Problema este la un laptop Asus . Am fost de 6 ori la Depanero in garantie pentru ca nu merge imaginea(afiseaza negru) si tot am aceeasi problema.
Prima data mi au schimbat display ul , lvds , lcd. L am folosit doua zile si l am dus din nou , avea aceeasi problema.
A doua oara mi au schimbat hdd ul si mi au sters windows ul cu licenta si tot. Dupa o saptamana tot nu merge.
L am dus din nou si mi au schimbat placa de baza, a mers o saptamana si saptamana trecuta l am dus din nou cu aceeasi problema si astazi l am ridicat si in fisa scrie ca mi au schimbat din nou display, lvds,lcd , hdd si tot nu merge.
Laptop ul are aproape 40 de zile numai in service , mi au sters de 3 ori windows ul si nu pot sa ma folosesc de el.
Am cerut negatie de service si degeaba.
Comanda pentru service-ul telefonului mobil a fost preluata intr-un timp foarte scurt.Am fost informata de modul in care se deruleaza reparatia produsului defect atat pe e-mail, cat si prin sms. Produsul reparat a ajuns intr-un timp record inapoi. De altfel nu sunt la prima solicitare deoarece am mai avut un produs care a fost trimis la reparatii. Sunt foarte multumita de servicii firmei Depanero.
Foarte atenti la nevoile mele. Desi TV-ul era inca in garantie, pierusem factura si deja ma oisnuisem cu ideea ca o sa platesc reparatia. Au rezolvat o problema de garantie peste asteptarile mele. Au obtinut factura de la Altex (o pierdusem si nu am reusit sa o recuperez de la Altex), au ridicat televizorul de acasa, au reparat televizorul, l-au adus si l-au instalat asa cum fusese inainte sa se defecteze. Tot datorita lor, voi cumpara produsele viitoare de la Emag.
Sunt ok, nu atiu ce se intampla, daca e din cauza curierului sau nu, dar de fiecare data cand am trimis la service un produs, dureaza ceva timp pana primesc o notificare ca fie l-au primit, fie s-au apucat de treaba.
Inca astept returul banilor de la Emag, singura dezamagire, de-aia am dat 4 din 5, este ca am avut o placa video la service, am trimis-o de 2 ori la reparat si a 2-a oara nu au putut-o repara, trimitand alta cu alt SN pe ea.
A mers cateva saptamani fara probleme pana a crapat si aia.
Cei de la Emag mi-au zis sa ii sun eu sa ma interesez, ca ei nu ofera retur/garantie pe placa cu alt SN, ceea ce mi s-a parut o tampenie si pierdere de timp din partea mea, ce treaba am eu cu returul cand cei de Emag ar trebui sa se ocupe de garantii/retur, cica cei de la Depanero au alt sistem si din cauza asta trebuie sa ma ocup eu.
In fine, am sunat si facut cerere de service la Depanero ai a 2-a zi a si venit curierul, ulterior baietii m-au informat ca o sa primesc stornare, placa neputand fiind reparata.
Astept sa imi intre in cont, ma gandesc ca cei de la Emag se ocupa, nu Depanero.
Per total au fost OK si amabili.