Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Inca de la receptie personalul incearca rapid sa te invinovateasca pe tine, inainte de a intelege despre ce e vorba. Orice semn de uzura este considerat aducator de prejudicii si pentru ca vorbim de produse care se defecteaza in garantie, au toate semne (infime) de uzura. Un car de nervi varsati, doua experiente similare. Se pare ca detin monopol, e foarte greu sa gasesti produse care nu sint service-ate de ei, dar eu mi-am facut un scop in viata de a-i ocoli.
Nu merita nicio steluta. Intalnirea cu Depanero mi-a dat senzatia gretoasa de business facut numai pentru shareholders si deloc pentru cel caruia i se adreseaza adica client. Senzatie scarboasa pe care o poti expetimenta numai intr-un business nesimtit in care aparent totul este bine organizat ca fluxul relatiei client-furnizor sa fie fluid si eficient. In realitate e doar o schema fara suport practic. Concret experienta mea a costat 70 lei, a durat aprox.1 saptamana si astea pentru a mi se spune ca imprimanta adusa de mine la ei are nevoie de inlocuirea drum-ului. Fiind o imprimanta simpla acest diagnostic se putea pune la o simpla punere in functiune. Nu era nevoie de o saptamana de examinari la capatul careia mi s-a oferit si solutia nesumtita ca mi se poate efectua „reparatia” constand in inlocuirea drum-ului la doar 550 lei. Aceasta piesa de schimb se cumpara curent din piata iar inlocuirea se face intr-un mod extrem de facil nefiind nevoie dd studii de dpecialitate. Motiv pentru care am refuzat „reparatia” propusa ramanand cu o pierdere de doar 70 lei pentru asa zisa constatare pentru care esti avertizat de la predarea obiectului in service ca o vei plati daca nu accepti reparatia propusa de ei. Oribil. In plus de toata magaria asta am asteprat aprox 45 minute sa-mi ridic imprimanta. Caci desi exista 6-7 desk-uri de primire-predare, numerotate frumos, nu sunt asigurate cu personal decat 2. Altfel sunt plini de tehnica, punandu-ti-se la dispozitie o tableta la care esti invitat sa-ti rezervi numar de ordine. Foarte cool. Ma intreb cum s-ar purta cu clientiiacest service daca nu ar avea in derulare contractul baban incheiat cu Emag care le asigura niste mega bani pentru mini activitati in interiorul termenelor dd garantie ale diverselor produse electronice, in majoritate smartphonuri la care mai dai o resoftare cu pierderea informatiilor pe raspunderea clientului si altele asemenea. Sunt foarte revoltata de atitudinea si sictirul cu care esti tratat ca di client. Nu voi mai merge vreodata la ei.
Per ansamblu ofera servicii execrabile, o echipa prost pregatita care lucreaza in bataie de joc. Am trimis in service un laptop Lenovo cu probleme de screen-flickering si artefacte, pe care le-au „remediat” schimband SSD-ul. Binenteles ca simptomele nu au disparut dar a aparut si un zornait in momentul in care misc laptopul, ca „expertii in reparatii” au rupt un suport din carcasa metalica. Nu stiu cum au ramas service agreat Lenovo…
Sper că serviciile de reparat sa fie de nereprosat, însă au cele mai infecte servicii in ceea ce privește relația cu clienții. Am fost la sediu și erau disponibile doar 2 persoane. O alta doamna își făcea treaba personala si ceilalți erau afara la fumat. Iar când am fost preluat, s-au purtat cu mine ca și cum deranjam. Incercati niste cursuri de relatii publice că nu ne plătiți voi pe noi.
2. Perioada de reparatie a produsele e de toată jena. 15 zile și nici nu sunt transparenți sa dea detalii in ce situație se află cu procesul în sine. Singurul noroc e că aveți contract cu cei de la emag că nu aduceam nimic la voi. Am trimis un telefon in Polonia pentru reparat, smartphone nu din asta cu „taste” cum am adus la voi, și mi-a venit in 2 zile. Mai mult a stat in tranzit in Romania. Iar voi nici după o saptamana nu va puteți mișca. 1 stea e prea mult și nici timpul irosit pentru a scrie nu se justifica, însă sper sa intelegeti că nu merge așa…
Edit: nu știu ce vreți să vă mai spun in plus pe mail in afara de ce am zis deja aici. Am observat că s-au mai plâns clienți de atitudinea angajaților, deci nu e ceva nou.
„La pomul lăudat să nu te duci cu sacul!”, doar ca eu m-am dus cu laptop-ul. Am avut o carcasa rupta si display-ul dezlipit de carcasa. Am fost la Depanero si mi-au cerut pentru repararea acestora 1300 lei. Nu am acceptat aceasta suma si dupa, am fost cu laptop-ul la Salut IT. Pentru aceeasi problema am achitat 300 lei si mi-au rezolvat problema in maximum 48 ore. In concluzie nu recomand Depanero.
Problema a fost rezolvata in timp de 15 zile exact cum au promis!
Aparatul a fost trimis la reprezentanta Bosch iar piesa defecta schimbata.
M-au impresionat placut notificarile primite prin SMS la fiecare pas al interventiei.
Multumesc echipei Depanero! (Nu fac reclama! Sunt doar un client eMAG si apreciez cum au actionat)
Verificați produsele cu atentie înainte de a le ridica! Am venit cu un laptop caruia nu-i mai functiona cum trebuie mufa de încărcare. Cand am venit sa-l ridic. Ei mi-au scris pe fisa produsului ca s-a curatat de praf si atata! Dupa am observat ca laptopul tot nu se deschidea. Intorcandu-ma mi-a fost rezolvata pe loc problema dar totusi aveti grija. Sa nu va treziti acasă cu produsul nerepadat, nu de alta!
cel mai prost serviciu pe care l-am vazut in ultimu timp. Serios daca nu romanu stie sa ofere numai servicii de rahat la bani extrem de multi. Ne meritam soarta… Acum ceva timp am luat un montaj la depanero ptr un AC au venit baietii au montat si dupa 3 ani s a constatat in urma unei verificari facute de un mester ca s a pierdut tot freonu. Depanero nu a vrut sa se miste pana aici ptr ca ei nu fac verificari post garantie. Adica fac cacatu praf si p urma nu mai dai de ei…. halal companie. Direct la ANPC ma voi adresa. Mesteru mi a zis clar ca este o eroare de montaj. Deci pregatiti-va, am toate documentele pregatite.
Recomand ! Singura firma ! Serioasa ! Promta ! Servicul Extrem de rapid de preluare ! Informare ! Disponibili pentru tine ! Indiferent de ora ! Te tin la curent prin toate mijloacele disponibile, de stadiul in care se afla produsul tau, dus de firma de curierat, ( Starea, cand vin piesele, livrarea inapoi la domiciliul clientului,. ! Toata stima pana acum ! Sa o tineti tot asa ! Va doresc multa Bafta ! In curand firmele neserioase ! Au sa dispara ! Va asigur ! Raman doar Profesionistii ! Am avut un Tv la dansii,
1 x Televizor LED Smart Samsung, 101 cm, 40K5502, Full HD RSGEMAG1706693X_UE40K5502AKXXH ) l au adus si reparat in 3 zile ! Tastaturi la fel ! Nu au putut? Mi au dat Banii Intregral inapoi ! Desi , eu doream tastatura, daca nu s a putut repara….asta este… Iar baietii de la curierat, si lor toata stima ! M au ajutat sa ambalez corect produsul, Deoarece era un Smart Tv Enorm ! Montat pe perete! Nu stiam sa il reambalez fara dansii ! Stima.
Ca sa rezum in doua cuvinte: Dezastru Nuclear
Am trimis un laptop defect la ei in aprilie si l-am primit exact in aceeasi conditie in iunie.
Cand l-am trimis la ei le-am specificat ca placa de baza e defecta. Dupa o luna diagnosticul lor a fost exact acelasi „placa de baza nefunctionala”. Nici nu cred ca l-au desfacut macar. Si pt atata lucru mi-au cerut 70 de roni.
Initial mi-au cerut pentru reparatie 350 iar dupa un timp s-au razgandit si mi-au cerut 1250.
Pentru schimbare unei placi de baza care costa 86 de euro mi-au cerut 1250. Deci hotie in cel mai clar mod.
Ca sa ii contactezi de fiecare data trebuie sa astepti macar 10 minute si cand intri in legatura cu cineva de la suport tehnic risti ca acea persoana sa nu aibe chef de discutii si sa iti inchida telefonul. Si chiar mi s-a intamplat.
Deci mi se pare exagerat sa le dau chiar si o stea din 5. Sunt groaznici.