Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Mizerabili. Am avut doua experiente cu ei. Una pentru repararae unui TV pe care au reusit sa-l strice de tot si o alta cu montajul unui aer conditionat printr-un voucher cumparat de la eMag. De evitat – daca se poate apelati la alte companii. Nici nu ma mira rate-ul de pe google.
Mai nou au program de gravide ca la banca de parca toti ne putem incadra in clasicul 9-17.
Dupa vreo 2 ani urc de la o stea la 4. Din fericire ultima experiență cu depanero a fost nesperat de buna. Am luat un tv din service, nu am verificat iar acasa am văzut ca avea ecranul spart – vina mea ca nu am verificat (tv nou, sigilat). Mi l-au schimbat fara sa comenteze.
Sunt multumit. Miercuri am lasat telefonul in showroom emag, problema fiind bateria defecta. Joi seara au comandat bateria, sambata telefonul era in showroom. Foarte placut surprins de rapiditate. Un minus ar fi pt serviciul pick up service. Curierul m.a contactat la o zi dupa ce am dus telefonul in showroom, 13 zile dupa solicitarea mea de ridicare.
Am avut la un iPhone X o problemă cu display-ul care se manifesta intermitent si nu era ușor de depistat (ca și cum mai era un deget pe ecran). În testul de display de la Apple apărea ca nu are nici un fel de problema (ba chiar un service autorizat Apple a refuzat să îl repare pe garantie din cauza asta).
Îl trimit pana la urmă la Depanero, fiind achiziționat de la EMAG. Nu mi-am făcut mari speranțe, în special după ce am citit reviewuri. A doua zi, un curier mi-a ridicat telefonul de acasă, ca după o săptămână să îl primesc înapoi cu un display nou.
Totul a mers ca pe roate. Sunt încă foarte plăcut surprins de serviciile acestei companii. Chiar mă face să cumpăr cu mult mai multă încredere de pe eMAG.
Recomand cu căldură!
Am cumparat un produs de la Emag, s-a defectat si am apelat la garantie fiind indrumat catre Depanero. Trecand peste faptul ca au trimis de 4 ori firma de curierat pentru ridicarea produsului, a-2-a zi dupa preluare, am fost sunat de o doamna de la Depanero care m-a informat ca au anulat garantia pentru folosire abuziva sau neadecvata a produsului. Adica am cumparat un cuptor electric, folosit in cazurile in care se opreau gazele sau aveau presiune slaba, deci foarte rar, iar intr-o zi s-a defectat. Asta numesc ei folosire abuziva sau neadecvata. Cuptorul a ruginit mai ceva ca o Dacie veche, desi nu am facut baie cu el si nici nu l-am luat cu minela piscina. Un service despre care nu vreau sa mai aud niciodata.
Am avut doua experiente cu ei la intervale de timp mari si sunt la fel de incompetenti.
1. Anul 2014, placuta de RAM defecta, o trimiteau inapoi ca fiind ok, pana nu am mers la ei la sediu si le-am cerut sa vad de fata cu tehnicianul ce fel le da ok placuta de RAM nu am rezolvat nimic. Ulterior dupa o asteptare de 20 min, a iesit tehnicianul sa-mi spuna ca am dreptate.
2. Anul 2018. Telefon trimis in service din cauza ca nu mai pornea dupa update. Sun dupa 13 zile sa intreb care e starea, ca altfel eu doresc banii inapoi. La 2 zile distanta telefonul ajunge ca reparat, plin de praf, in conditiile in care eu l-am trimis sters si ingrijit, cu toate accesoriile in cutia originala.
Platiti-va angajatii mai bine si puneti oameni competenti.
Profund dezamagit de serviciile depanero!!! Am un telefon pe care l-am trimis in garantie de 3 ori, dar nu au fost atinse toate problemele pe care le-am specificat, acesta fiind reparat partial. Cand mi-a venit din garantie a treia oara, telefonul era zgariat foarte tare pe partea din spate, plus ca sunt urme de manipulare cu obiecte ascutite. Intra-adevar telefonul avea urme de uzura si zgarieturi si inainte sa fie trimis in garantie, dar asta nu iti da voie sa tratezi cu mai putina grija un device. In concluzie sunt total nemultumit si profund dezgustat de serviciile depanero.
Am trimis la reparat un telefon Allview cumparat de la Emag care avea o problema la ecran, fara sa fi fost vina mea (nu l-am trantit sau altceva). Au dat dupa 2 saptamani ca e vina mea si reparatia costa 120 lei. Am vorbit la Emag si au acceptat sa suporte ei piesa pentru reparatie, au comandat cica piesa cei de la depanero dar…. Dar au trecut alte 25 zile (sunt deja 37 zile de la trimitere) si telefonul ala amarat tot nereparat e. Rusine Depanero, nu apelati la ei.
Pentru ca ati postat un raspuns o sa va satisfac curiozitatea si va spun si numarul comenzii cu bucluc ca sa vedeti ca nu spun aiureli: 3667283.
Un service „partener” de tot rasul.
Problema:
Predat aspirator care avea problema cu cablu de alimentare in anumite unghiuri de folosire ( intrerupe alimentarea cu curent).
Raspuns 1 service ” Skin Service”, partener NEdepanero – Refuz garantie – Filtru de evacuare trebuie schimbat, . Ce legatura are alimentarea cu evacuarea ? Daca n-ai curent nu ai ce sa evacuezi…..
Nu mai zic de conversatia avuta cu operatorul de la call center NEDepanero, dupa lupte seculare in care i-am explicat ca nu are legatura defactul reclamat cu solutia data, individ care efectiv a inceput sa imi rada in nas, saracul nestiind sa foloseasca butonul de mute. Dupa ce i-am cerut insistent sa ma sune un reprezentant superior, cu greu m-a sunat cineva si mi-a spus ca o sa urgenteze situatia si o sa ceara reverificare.
Dupa inca o saptamana fara produsul meu ma suna aceeasi persoana:
Raspuns 2 : Dupa reverificare, defectul nu se reproduce, dar daca vreau sa mai astept inca o saptamana imi pot schimba FILTRUL DE EVACUARE.
Concluzie: Inteleg faptul ca pentru anumite branduri nu NEDepanero le repara direct, ci au contracte cu alte serviceuri care au niste tehnicieni NEprofesionisti, dar daca ai aspirator si ai o problema cu alimentarea, schimbarea filtrului rezolva problema !
Concluzie 2 : O experienta de tot rahatul, nu recomand NEDepanero !
Am anuntat ca telefonul meu, in garantie, s-a defectat, a venit curierul, i-am dat telefonul, intre timp am primit notificari cu toate procesele prin care trece in curs de solutionare ( foarte placut din punctul acesta de vedere) si in mai mai putin de 4 zile ( desi ei si-au luat o marja de solutionare de 15 zile) a venit curierul cu el reparat. Placut impresionata de acest serviciu, mai ales ca atunci cand nu am inteles unul din mesaje, am contactat echipa de de suport si mi-a explicat in real time ce se intampla cu telefonul meu). Din punctul meu de vedere, o experienta reusita, perfecta, de la cap la coada. Multumesc!
Totul a mers ca pe roate. Au venit si au ridicat produsul la doua zile dupa ce am semnalat defectul, acesta a fost reparat in saptamana urmatoare, timp in care am fost notificat in fiecare etapa (primit produs, constatare defect si comanda piesa pentru inlocuire, finalizare reparatie), si predat catre curierat spre livrare. Produsul era in garantie si nu am suportat niciun cost suplimentar. Singurul lucru de imbunatatit este referitor la predarea produsului reparat catre curierat, nu a fost predat in ziua imediat urmatoare si a mai durat cateva zile pana l-am primit.