Depanero
Bine ai venit la Depanero, atelierul de reparatii profesioniste si rapide! Reparam cu grija echipamentele tale electrocasnice, electronice si IT in garantie dar si post garantie. Te asteptam!. Repară dispozitive Samsung, Apple, Xiaomi, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Reparații plăci de bază, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
10.177 de recenzii la „Depanero”
Atentie la garantii. De multe ori nu acopera toate problemele produsului. Am cumparat un laptop si dupa ce l-am dus la garantie la aproape doua saptamani m-au sunat sa imi spuna ca nu se poate face in baza garantiei si ca daca vreau o sa il faca contra cost ( aproape 400 de ron ) si ca poate dura pana la 90 de zile reparatia.
O minciuna cu garantiile, praf in ochi. Am si pierdut doua saptamani pana si-au dat seama nu intra in garantie defectiunea si ca nu il pot face si mai dureaza inca o saptamana pana ajunge inapoi. Pe langa asta orice alta defectiune la el se anuleaza, deci nici alte defectiune care ar putea fi reparate pe garantie se anuleaza. Neseriosi in privinta asta.
Am lăsat un laptop pentru reparație. Mi l-au ținut 5 zile, după care m-au sunat sa îmi comunice prețul reparației de 3200 de lei, în condițiile în care el a fost nou 2300, cumpărat de la PC Garage cu 2 săptămâni în urma! Cum este posibil ca reparația sa depășească costul de achiziție?? Cel puțin știam de la început să il arunc la gunoi și sa nu îmi mai pierd timpul. Nu recomand.
sunt de o indolenta crasa, pentru urmatoarele motive:
1.abia dupa 30 de zile si-au dat seama ca produsul primit de la emag (altii la fel ca ei) nu se mai afla in perioada de garantie ;
2. desi produsul nu se mai afla in perioada de garantie, au dezlipit folia de sticla de pe ecran pentru a verifica integritatea ecranului ;
3. in tot acest timp au refuzat sa verifice mufa de alimentare defecta pe motiv ca nu este dezactivata functia find my iphone, dar au dezlipit folia de pe ecran ;
4. dupa ce au fost instiintati ca nu sunt de acord cu valoarea reparatiei (inainte de a intra in reparatie) nu au binevoit sa returneze telefonul nici dupa 5 zile.
daca era posibil, le-as fi dat minus 5 stele.
Am fost pacalit mai ceva ca in piata😔
Am lasat la reparat un telefon cu bateria slaba dar nu inainte de a fi obligat sa dezactivez functia de gasire telefon si dupa 3 zile am primit un telefon contrafacut fara microfon functional si care daca nu eram atent luam foc in casa deoarece se incinsese fff tare si el si incarcatorul.
In momentul cand l am dus inapoi personalul de la ghiseu f degajat mi a spus ca nu i nimic …si o sa l trimita la reparat.
Sincer mi am luat gandul de la telefon pentru ca la modul cum vad ca se pune problema nu mai ai nici o sansa sa ti se rezolve problema intrun mod civilizat si corect. Orice neplacere reclanata ulterior predarii produsului are un singur raspuns …. asta este legea…😔 si adevarul este ca nu ai ce face … iti primesc produsul si il returneaza pe intreaga perioada a garantiei fara probleme deoarece ei pentru asta sunt platiti dar din pacate tu ai si alta treaba inafara de a te plimba pe la sediu lor.
V as recomanda dar sincer va rog sa evitati lucrul cu acesti samsari legali.
Am fost placut surprinsa de rapiditatea si seriozitatea cu care problema laptopului a fost rezolvata. A doua zi dupa ce am semnalat nefunctionarea produsului, un curier a fost trimis pentru a-l prelua. In mai putin de o saptamana produsul mi-a fost readus, in conditii optime, bine sigilat. La desfacere am observant ca pana si ecranul, care avea cateva pete, a fost sters.
Big like pentru Depanero 🙂
Servicii de înaltă calitate. Mi-au reparat laptopul în două zile, tot procesul de trimis – reparat – primit a durat în total o săptămână, ce mi se pare super ok, dat fiind faptul că au sediul doar la București. Angajații răspund rapid pe mail. Dacă aveți certificat de garanție, totul este gratuit, până și transportul. Recomand.
Foarte profesionisti, daca se poate spune asa. Mult peste ceea ce eram obisnuit in Romania. Am fost impresionat de faptul ca m-am dus la ei cu un aparat aflat in garantie, doar ca nu mai gaseam garantia(pierdusem factura) M-au ajutat sa gasesc factura si astfel am scutit destul de multi banuti. Recomand cu caldura! Pretul e destul de ridicat dar firma e de incredere. Isi merita banii!
Execrabile serviciile Depanero. Este a doua experienta pe care o am, cel putin la fel de proasta cu cea anterioara. Prima data am avut probleme cu un laptop achizionat de la Flanco, defect din fabrica, cand am fost plimbata fara nici o rezolvare a defectului.
Acum, mi-am dus telefonul defectat in garantie. Desi am cerut in mod expres ca el sa nu fie resoftat, cei de la service nu au tinut cont de ce scria pe fisa si bonus, desi n am reclamat nici un defect la camera foto (care mergea perfect), mi-au schimbat camera foto. Practic, mi-am dus un telefon si am luat alt telefon. Evitati cat puteti aceasta gluma de service!
Buna ziua! Nota 10 pentru Depanero iar pentru Urgent Cargus la ridicarea coletului, nota 1!!! Deoarece in ziua ridicarii coletului am primit doua mesaje pe telefon cu doua numere de telefon ale curierilor. Am sunat la cele doua numere de telefon dar curierii habar nu aveau despre ce este vorba. Ca nu sunt in zona lor! Si eu ce sa fac acum? Prinde orbul si scoate-i ochii!!! Am incercat o ora sa iau legatura cu Urgent Cargus Centrala dar nici o sansa. Intr-un tarziu am avut eu un numar de telefon salvat de la un sofer Cargus care se pare ca era in zona mea si asa am reusit sa predau coletul. L-am predat Vinerea iar joia urmatoare am primit laptopul cu ssd-ul pus in locul hdd iar hdd-ul pus in locul unitatii optice cu un rack de 2,5. Sunt foarte multumit de schimbarea facuta. Windows 10 se incarca in cateva secunde. E o diferenta de la cer la pamant schimbarea hdd cu un ssd.
Socant de neseriosi. Sunt total dezamagit in felul in care s-au comportat. Pe site-ul lor scrie ca au o diagnosticare si reparare rapida…. :))) am trimis laptop-ul acum doua saptamani la ei. S-au apucat de el abia dupa o saptamana ca sa ma sune si sa imi spuna ghiciti ce: nu are nimic(desi la mine nu se mai deschidea). Asta a fost marti. Astazi este vineri si ei inca nu au predat laptop-ul curierului. SA NU MAI ZIC DE OPERATORII LOR. Cred ca astia au minciuna in fisa postului. Am suna prima data sa verific si eu starea produsului si am cerut mai multe detalii, iar operatorul mi-a zis ca nu stie si ca va intreba si ca va reveni cu un telefon. N-a mai facut-o. Am sunat a doua oara, iar operatorul nou a fost in stare sa imi raspunda pe loc(aparent nu au toti acces la aceleasi lucruri pe la ei). L-am intrebat cand imi va fi livrat produsul. A zis in 48 de ore(asta era miercuri). Si ei in aceste 48 de ore nu numai ca nu l-au livrat, ci nici macar nu l-au predat curierului.
Daca cautati o reparatie care este intr-adevar rapida, feriti-va de baietii astia. Eu stiu sigur ca o voi face de acum incolo.