TotalConvert

Se încarcă...

1.416 recenzii la „TotalConvert”

Excelent
4.7
1.416 recenzii
5
4
3
2
1
  • Bogoie L.
    acum 4 ani

    Duc Oppo Reno5 5G,folosit aproximativ o luna,impecabil,angajatul spune ca-i stramb.
    Fac comparatie cu un oppo pe care-l aveau la vanzare,era la fel.
    Prietene,sincer,da-ti demisia sau cauta un oftalmolog,sigur ai nevoie!

    Răspunsul proprietarului
    Dragă Liviu. Ne pare rău pentru impresia relatată. Unele aspecte ce țin de verificarea aspectului telefoanelor pot fi considerate subiective însă pe baza experienței noastre din cei 5 ani de funcționare timp in care am tranzacționat peste 40.000 de produse, încercăm să utilizăm anumite criterii de selecție a produselor cumpărate, încăt să ne asigurăm că putem oferi garanția de 12 luni la revânzare. Unele aspecte aparent minore pot genera probleme mai ales la branduri cu o fiabilitate incertă, și nu reușim să găsim componente de schimb pentru orice model. Te asigurăm că vom investiga situația și sperăm să tragem unele concluzii utile încât să ne asigurăm că avem abordări corecte. Mulțumim pentru sesizare și scuze pentru timpul pierdut. Am fi bucuroși să avem ocazia să te revedem și să te putem ajuta cu alte produse. Toate cele bune, Echipa TotalConvert
  • Neagoe P.
    acum 4 ani

    Recomand cu toată încrederea sunt foarte serioși nota 10 foarte amabili în urmă cu ceva timp am cumpărat un telefon mia venit cu o problemă iam sunat mi-au înlocuit cu altu fără nici o problemă persoana cu care am vorbit la telefon un domn foarte amabil

    Răspunsul proprietarului
    Salutare. Mulțumim pentru recenzie și te mai așteptăm.
  • Valentin H.
    acum 4 ani

    4 stele din 5 deoarece laptopul cumparat a venit destul de murdar pe la imbinari si cu mancare sub taste.
    In rest, se potriveste 100% cu descrierea si fotografiile de pe site.
    Ar trebui sa acordati mai multa atentie procesului de testare si igienizare.

    Răspunsul proprietarului
    Salut Valentin. Mulțumim pentru evaluarea mult prea generoasă raportată la aspectul relatat. Nu știm încă de ce a ajuns laptopul așa la vânzare pentru că avem proceduri stricte și luăm foarte în serios capitolul "igienă". Te mai așteptăm și ne vom strădui ca la urmatoarea întalnire să luam o notă și mai mare ... de data asta meritată 🙂
  • Alexandru S.
    acum 4 ani

    Am luat un iphone X acum 2 zile si pana acum sunt foarte multumit de el.Nu are nicio problema si l-am luat la un pret ok pentru starea buna in care se prezinta.Recomand acest magazin si sper sa nu am probleme cu telefonul.

    Răspunsul proprietarului
    Salut Ștefan. Ne bucurăm că ești mulțumit de telefon, să-l folosești cu plăcere și fără evenimente. Nu ar trebui să ai surprize, dar daca există, beneficiezi de garanție 12 luni. Mulțumim pentru evaluare. Te mai așteptăm 🙂
  • Robert M.
    acum 4 ani

    Personal total incompetent, la un laptop nou cu garanție a spus că este mort hard discul iar ssd-ul mai are 20%. Refuzând însă să arate datele din aplicație. Era mult mai ușor să spună, nu acceptăm. Decât să facă acest spectacol de prost gust.
    Nu recomand.

    Răspunsul proprietarului
    Salut Robert. Ne pare rău să auzim de o astfel de experiență. Încercăm să investigăm ce s-a întamplat dar nu reușim din detaliile oferite. Te rugăm să ne spui ce model de laptop este, când și în ce magazin ai fost. Iți recomandăm să ne scrii pe daniel@totalconvert.ro pentru a putea comunica mai ușor. Mulțumim pentru sesizare
  • Anamaria M.
    acum 4 ani

    Am comandat un telefon Samsung Galaxy S10 de la dumneavoastra si sunt foarte multumita de achizitie. Telefonul functioneaza foarte bine, am primit toate accesoriile si arata impecabil, plus ca l-am primit intr-un timp foarte scurt. Mult respect pt echipa TotalConvert! 😘 …

    Răspunsul proprietarului
    Bună Ana! Mulțumim frumos pentru recenzie. Ne bucurăm că totul a decurs bine. Așteptăm să ne reauzim 🙂
  • Tamas M.
    acum 4 ani

    Am comandat vineri un Huawei PSmart 2021,fullbox la un preț foarte bun, luni a ajuns la mine, deci foarte rapid, telefonul și accesoriile sunt impecabile. Am avut doar o problema, când a ajuns telefonul la mine, l am pornit sa vad dacă funcționează corect, și am observat ca nu era resetat, în galerie era o poza cu o doamna, iar în jurnal apeluri, era un număr de telefon format. Nici o problema, i am dat reset, și merge perfect. Felicitări pentru produse și serviciile oferite!

    Răspunsul proprietarului
    Salut Mihnea. Mulțumim pentru recenzie și pentru recomandare. Scuze că nu a ajuns la tine resetat, așa cum ar fi trebuit. Când intră in stocul nostru telefonul primește automat o ștergere completă si revenire la setările din fabrică. Apoi unele ajung să fie expuse în magazin, unde clienții le mai testează (de aici probabil și ce ai găsit tu în telefon). Mai departe protocolul nostru este de a reseta din nou, în special la expedierea prin curier. Al tău se pare că a sărit peste etapa asta, dar ne bucurăm când primim atenționări, pentru a fi mai atenți pe viitor. O zi minunată!
  • Alex P.
    acum 4 ani

    Edit: A avut o mica problema produsul, dar am fost azi la sediul de pe Camil Ressu si am rezolvat foarte rapid problema, iar personalul a fost foarte amabil, mentin cat se poate de clar si fara rezerve cele 5 stele, le merita din plin. Multumesc 🙂
    A fost totul exact cum au descris, am produsul de aproape 2 saptamani si merge foarte ok. De asemenea, livrarea a fost rapida, am primit produsul a doua zi.

    Răspunsul proprietarului
    Salut Alex. Ne pare rău pentru mica problemă și scuze pentru inconvenient. Încercăm să testăm cât mai bine produsele încât să nu apară surprize. Ne bucurăm că s-a rezolvat și mulțumim pentru recenzie. Te mai așteptăm.
  • Spulber B.
    acum 4 ani

    Am cumparat de la ei un laptop maguay g1509x in stare foarte buna. Pe site nu scria starea acestuia si daca este insotit de accesorii asa ca i.am intrebat. Surprinzator avea si incarcator si chiar cel original. Cum am spus mai sus aspectul acestuia era foarte bun datorat unei zgarieturi micute cat un purice in rest fiind nou. Recomand avand in vedere ca e sigur si primesti garantie. Garantia se afla in tipla cu adresa dmn de la curier nu in cutie cu laptopul.

    Răspunsul proprietarului
    Salut Bogdan. Mulțumim pentru recenzie și evaluare. Ne-ai inspirat cu unele idei pe care le vom aplica. Te mai așteptăm.
  • Badarau I.
    acum 4 ani

    Cel mai bun deal pe vanzarea unui Samsung S10+, desi telefonul era in stare perfecta, ei au oferit un pret multumitor si peste oferta generala de pe alte platforme de vanzare. Foarte seriosi, ii recomand si cred ca voi mai apela la ei.

    Răspunsul proprietarului
    Mulțumim pentru recomandări, Iulian. Ne bucurăm că ai fost mulțumit. Încercăm să oferim prețuri corecte, atât la achiziții cât și la revânzare. Te mai așteptăm!

Recenziile sunt închise.