MP
Specialiști în vânzarea de telefoane mobile, tablete și accesorii. Serviciu autorizat, cu garanție și post-garanție pentru telefoanele mobile. Cumpărare de telefoane mobile. O combinație excepțională de servicii pentru a obține prețuri unice pentru dispozitive noi
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
734 de recenzii la „MP”
Am comandat un galaxy watch 4 cat. B. Nu aveam asteptari mari dar când a venit si am desfacut cutia am ramas surprins. Ceasul arata ca nou zici ca este nou nu folosit. Recomand, angajati amabili si se ajutor si produse bune. Recomand cu drag mpstore!!!
Recomand sa achizitionati produse de la acest magazin doar in cazul in care cunoasteti foarte bine produsul. In cazul in care doriti sa faceti retur o sa va cam „arda”. Eu am incercat un retur pentru un Pixel 6a care se incalzea destul de tare si parea ca bateria nu apuca sfarsitul zilei si dupa ce m-am consolat cu cei 10% decupati din valoare pentru ca l-am desigilat (!?) si i-am dat reset la setarile de fabrica, domnul vanzator s-a gandit sa ii faca o verificare minutioasa si a gasit o micro-zgarietura pe spatele aparatului, pe care eu unul nu o vad si probabil nici 80% din populatie, pentru care a spus ca or sa opreasca 25% din contravaloarea produsului.
Raspuns la raspunsul proprietarului:
Ati putea sa va abtineti cu afirmatiile atat timp cat nu ati vazut aparatul cu ochii dvs. Am pus o poza cu MICRO-zgarietura, pe care am descoperit-o greu si am reusit sa o pozez (cu camera de macro) si mai greu, fiind zgarietura in sticla si refractia o face vizibila doar in anumite unghiuri. Am pus un reper alturi ca sa vada potentialii cumparatori cu cine vor „face afaceri”. Si daca ar fi fost sa fie spatele de sticla zgariat vizibil, cum spuneti dvs, de la cateva luari in mana, nu prea cred ca e vina mea, e vina producatorului ca a folosit o sticla de proasta calitate. Dar nu este cazul de fata, spatele este impecabil daca te uiti la el fara camera de macro, iar cei 25% ceruti de dvs sunt clar un ABUZ. Oricum sunt in asteptarea unui raspuns de la ANPC.
O experiență regretabilă.
In afară de shop care arată ok, personalul mai are mult până poate fi considerat profesionist.
Nu știu dacă este vina lor sau a conducerii.
Pe scurt, am venit să las un telefon spre vânzare, nou-nouț cu toate țiplele pe el, neutilizat, iar cei de acolo l-au șters cu cârpa până efectiv l-au uzat, nu știu dacă este vreo practică pentru a scădea din prețul pe care ți-l pot oferi.
L-au sters excesiv deși era nou telefonul, nu aveau de ce să il șteargă.
Folia de pe ecran a fost zgâriată considerabil, și acum îmi va fi foarte greu să il vând.
Angajații evident că au dat din umeri și au spus că de fapt nu aveau cum sa il zgârie, deci probabil că s-a zgâriat singur 🙂
Din toata această experiență, m-am ales cu un telefon zgâriat și un gust amar.
Un magazin excelent , am fost prima data sa le vând un telefon , am primit un preț exceptional iar personalul incredibil de amabil , ceea ce m-a facut sa ma intorc si sa achizitionez un alt telefon tot de la ei.
Angajatul pe nume “Gabi” m-a intampinat si mi-a oferit toate informatiile de care am avut nevoie indrumându-ma fix la ceea ce aveam nevoie.
Multumit 100% , RECOMAND MP STORE
Am optat sa vindem 2x apple watch SE (al meu si al prietenei mele) deoarece nu le foloseam, ambele fiind intr-o stare exceptionala ( au avut husa transparenta de protectie inca din prima zi) fara contact cu apa/socuri etc, produsele au fost incadrate in categoria A dupa ce timp 5-10 minute au incarcat sa caute mici urme/ zgarieturi fine pt a oferi mai putin ( tiganeala mai ceva ca la piata ) dar fara succes pentru ei aparent.
Am efectuat de fata cu ei toate operatiile de incarcare, verificare, ba chiar am dat disociere in fata lor + restart din fabrica iar ulterior asteptand aprox 2 ore pentru update si verificarile lor suplimentare sa-mi spuna ca unul nu se poate conecta iar celalat prezintă urme/pete roz si de acees nu le pot achizitiona. Efectiv am ramas socat de acest raspuns, mai bine spuneau de la bun inceput ca nu-si doresc sa mai achiziționeze astfel de produse deoarece au un stock destul de mare si nu se vand.
Parerea mea personala dupa contactul avut cu acesti, dezamagit si dezgustat de personalul incompetent, nu as recomanda nimanui sa achiziționeze/vanda produse in acest punct de lucru.
PS: pentru aceasta unitate comerciala, nu stiu ce personal calificat aveti pentru a efectua teste de verificare dar am reusit sa conectez ceasurile fara probleme iar in urma altor pareri/opinii de la oameni din domeniul tech, niciunul nu prezinta urme de pete roz sau alte defecte, sa va fie rusine.
Telefoane mai scumpe decât in magazin ,nu recomand , nu se accepta retur la telefoanele cumparate din aceasta categorie , am pozat sa vedeti si voi . De ex un smarth watch 6 wifi samsung costa 1200 pe emag la ei costă 1550 lei. Un iphone 11 pe emag costa 2400 lei , la ei costă 2800 lei.