iSTYLE | Apple Premium Partner | AFI Palace București
Apple Premium Partner. #iSTYLEro Magazinele noastre sunt locurile ideale unde puteți face un test-drive cu orice Mac, iPad, iPhone, Apple Watch sau AirPods. Repară dispozitive Samsung, Apple, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Înlocuire baterie, Reparații software. Oferă prețuri de la 34 RON.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
1.851 de recenzii la „iSTYLE | Apple Premium Partner | AFI Palace București”
Sambata, ora 16:00, coada pana la usa, in magazin doar doi papagali. Toate device-urile portabile INCUIATE, frate, in niste antifurturi de zici ca erau opere de arta la Luvru, daca Luvru era in Ferentari. Am vrut sa probez si eu un ceas, sa fac un upgrade. N-am putut. Sa tin un 15 in mana? Nici vorba. Jenant.
Dacă vreți să știți ce vă așteaptă după ce achiziționați un produs de la ei – uitațivă la sutele de review-uri negative ai service-ului lor.
Au cel mai prost suport post-cumpărare cu care am avut de afacere.
Mi-au vândut niște care nu funcționează și găsesc scuze prostești să nu le înlocuiască. Cu siguranță e ultima dată când am de afacere cu ei.
Ce imi plac mie comentariile in care clientii mentioneaza chiar si numele angajatilor !!! WOW, poate numele le-au citit pe ecusoane, dar si numele de familie ale angajatilor ???
Ca sa revin la subiect, am achizitionat in ianuarie 2023 un Iphone 14 Pro Max, cam va puteti imagina la ce pret a fost la 2 luni de la lansare !!!
Din start, deviceul a avut o problema tehnica, o sa detaliez dupa si daca se remediaza. Acum, la 10 zile de cand l-am lasat in service, nici un raspuns. A fost „trimis la sediul regional Apple” WOW !!! Asta dupa ce, minunatul domn ridicat in slavi pe aici, mi-a spus initial „telefonul functioneaza normal”
Evident, fara telefon la schimb, dar ma suna din 3 in 3 zile o doamna de la Apple sa „verifice statusul reparatiei” Adica ma intreaba daca mai stiu ceva de telefon. In loc sa imi spuna ea mie ce se intampla. I-am pus niste intrebari de bun simt: daca or sa il repare, piesa inlocuita va aparea la capitolul „parts and service history”? Raspuns: nu stiu. In cazul in care va aparea, este clar ca orice cumparator ulterior va dori sa ofere un pret mai mic deoarece telefonul a fost defect. Poate scapat in WC si de aceea s-a defectat.
Am intrebat ce se va intampla daca, dupa eventuala reparatie a produsului reapare defectul ? Raspuns: ne vom adresa inginerilor. Si il retrimitem in service, deoarece „nu este nici o problema”.
Concret, orice review de pe aici, care se refera la cat de amabili sunt baietii si ce cool este magazinul, nu reflecta si cat de competenta este Apple de a rezolva o problema de DEFECT DE FABRICATIE pentru CEL MAI SCUMP produs al lor, si pentru care pana acum, nu au dat nici un semn ca ar intentiona inlocuirea produsului in cazul in care nu se poate repara in conditii rezonabile. Probabil ca nici nu o vor face, decat daca ii va obliga instanta.
Revin dupa ce se rezolva. In rest, magazinul este wow frumos, imi plac mult culorile de pe pereti, geamurile sunt sterse, miroase frumos !!!
Update 1: am ridicat telefonul dupa 9 zile de service. A functionat corect prima zi, a doua zi a reaparut defectul. Astept raspuns de la Apple.
29.08.2023-31 de zile de la semnalarea defectiunii: telefonul se opreste din incarcare, random, la procente aleatorii.
Zeci de diagnoze online: battery, location services, video cu filmari ale displayului, foto cu incarcatorul, cu cablul, diagnoze generale, etc. Intrebari de genul: daca am incarcat tel wireless, ce temperatura este in camera in care se incarca telefonul, daca am incarcat telefonul in masina si a aparut defectul, etc, etc…
Evident, nici un raspuns concret, sunt absolut sigur ca tergiverseaza fara rost acest caz, din punctul meu de vedere-defect de fabricatie.
Cea mai aberanta cerinta, dar pe care m-am ambitionat sa o indeplinesc, mi-au cerut o diagnoza IN TIMP CE APARE ANOMALIA LA INCARCARE !!! Desi le-am explicat ca eu incarc telefonul cand se descarca bateria, adica seara, dimineata devreme, si ca aceasta anomalie apare RANDOM !!!
P.S-voi ce sperati ca sunand la sediul Istyle veti obtine vreo informatie in plus, puteti uita. Deci eu plec cu telefonul defect din service, sun la sediu, si primesc balmajeala: „noi nu stim, mergeti in service” Degeaba zic ca de acolo vin, NIMIC !!!
Am sa revin cu update, vineri 1.09.2023.
Astazi, 21.09.2023, dupa 60 de zile in care incerc repararea produsului sau inlocuirea luni, acest telefon a fost din nou trimis in service „la centrul regional Apple”. Am fost sunat de nenumarate ori, mi-au fost puse intrebari de genul: ce temperatura este in camera in care se incarca telefonul, daca defectul apare si la incarcarea in masina, daca defectul apare la orice prize, etc; mi-au fost cerute foto cu incarcatorul, cu cablul, si multe alte diagnoze online. Desi le-am spus ca problema apare random, m-au fortat sa gasesc o solutie astfel incat sa se faca in momentul in care defectiunea apare. A fost greu, dar am reusit in final sa discut cu reprezentantul Apple, in timpul aparitiei defectiunii. 16.10.2023 dupa inca 17 zile de service, a treia oara-s-a decis: telefonul functioneaza normal. Bataie de joc si sfidarea clientilor.
In decembrie am cumparat Iphone 14 Pro (8800 lei) si am achizitionat si asigurare extra in caz de evenimente neplacute (2000 lei- Allianz Tiriac) cu franciza per eveniment 1000 lei. Saptamana trecuta am avut un eveniment cu telefonul si s-a spart spatele, iar joia trecuta l-am trimis la Istyle Cotroceni pentru a-l putea repara.Astazi scriu acest review pentru ca nu raspunde nimeni la acest telefon, nu primesc niciun e-mail cu statusul reparatiei telefonului, sunt deja 9 zile de cand il am in service si nu mi s-a dat niciun alt telefon la schimb. Avand asigurare extra, m-am asteptat sa am niste beneficii (reparatie rapida 1-2 zile cum fac alte service-uri , chiar daca platesc franciza per eveniment), dar deja dupa atata timp nu mai am rabdare, toate aplicatiile de banking sunt pe acel telefon si multe alte informatii/ aplicatii pe care le foloseam in activitatea business-ului. Sunt dezamagita cu parteneriatul de asigurare Istyle – Allianz, nu voi mai achizitiona niciodata asigurare. Sa nu mai spun ca nimeni nu raspunde la telefon la Istyle Cotroceni, niciodata. Voi merge sa ridic telefonul si sa il repar din bani proprii renuntand la „beneficiile” asigurarii. Multumesc!
Scriu recenzia la o zi dupa ce am achizitionat un telefon nou din istyle.
Am fost ajutat de Bogdan de data asta pe care l-am asaltat cu intrebari despre telefon, memorie, icloud, huse, folii, magsafe, asigurari, tradein si multe altele. Pentru toate nevoile m-a putut ajuta, intr-un spirit profesionist dar jovial, prietenesc. 5/5!
Tin sa il mentionez aici si pe Florin cu ocazia asta, care m-a ajutat sa cumpar niste casti acum cateva saptamani. Interactiune mult mai scurta dar s-a purtat super ok.
Mersi din nou 👍
Nu recomand service-ul, am schimbat bateria la un iPhone 13 Pro și după ce l-am primit după două săptămâni, ramele telefonului le-am primit foarte zgâriate după ce acasă l-am șters foarte bine cu șervețele pentru ochelari. Din păcate în magazin nu am putut să observ toate aceste detalii deoarece era plin de amprente și murdar. Așadar probabil se comportă ca niște bădărani cu produsele clienților ori mi-au schimbat rama. Menționez că telefonul a fost mereu întreținut în husa originală din piele și niciodată nu a stat vreodată fără ea, iar înainte de a-l lăsa în mâna lor eu l-am verificat și știu bine cum l-am lăsat.
Evitați service-urile lor, în general, sunt neserioși și dacă telefonul tău ți l-ai întreținut și ai avut grijă cu el mulți ani, aceștia o să reușească să ți-l dea înapoi într-un mod groaznic.
Daca doriti sa achizitionati in rate, mergeti la alta locatie. Persoana care „s-a ocupat de mine”, a facut totul pe repede-nainte cu creditarea si toate demersurile. Norocul meu a fost ca s-au putut modifica aspecte contractuale la banca. A omis multe informatii si intrebari care ar fi trebuit setate in momentul intocmirii contractului. Va recomand sa mergeti la alta locatie iStyle.
Nici macar o stea.
Am cumparat un Iphone 15 in decembrie 2023. Dupa nici mai putin de 2 zile de la folosirea telefonului, acesta se bloca constant. Am fost la ei sa le spun ca nu e normal ca dupa nici 2 zile de folosire a unui telefon nou sa se blocheze. Raspunsul lor a fost “politica Apple” si “pentru ca softul”. Din punctul lor de vedere, la telefon nou, softul era problema.
Orice problema ai avea la telefon, fie ca ai garantie, asigurare, tot ce se poate pt telefon, iti spun ca nu au ce sa faca, ba mai mult mi au spus ca si lor li se intampla uneori(de parca asta e problema mea). Si daca vreau ceva, maxim imi pot trimite telefonul in service. Telefon nou, dus in service… dar fara sa iti dea telefon la schimb.
Adica iti si cumperi telefon, ramai si fara telefon, doar pentru a verifics ei in service un telefon NOU!!!
Asta e tot ce se poate face….numa numele de apple a mai ramas, care sper sa se piarda in curand si el!
Istyle customer experience :))) Ati legat ceasurile alea de parcă sunt din aur. Ați reușit să faceți cel mai urât sediu posibil. Designul interior e oribil. In rest orice produs la voi e cu 30% mai mare comparativ cu preturile pieței din Romania.