iSTYLE
Tehnicienii noștri instruiți de Apple folosesc numai piese originale, astfel încât ne poți încredința dispozitivele tale Apple cu toată încrederea. Repară dispozitive Samsung, Apple, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Înlocuire baterie, Reparații software. Oferă prețuri de la 34 RON.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
562 de recenzii la „iSTYLE”
/Acest mesaj se referă la tot iStyle, nu doar la furnizorul de servicii/
După mai multe experiențe cu iStyle, nu am avut niciodată servicii atât de proaste în viața mea.
În primul rând, nu răspund niciodată la telefon (ciudat pentru un magazin de electronice, nu-i așa?), există număr de telefon, dar trebuie să te deplasezi în magazin pentru a lua legătura cu cineva.
În al doilea rând, când intri într-un magazin, de 9 ori peste 10 ori nimeni nu te întâmpină, nu te salută, nu te salută, nu te salută, nimic, nici măcar nu se uită la tine și își stau ochii ațintiți pe computere sau pe telefoane. Este foarte ciudat pentru că își petrec timpul la telefon, dar nu răspund niciodată…. Comportamentul lor este foarte nepoliticos și nechibzuit. Exact opusul unui magazin Apple real pe care îl poți găsi în întreaga lume.
Apoi, când trebuie să plătești, te pot suna de 5 ori pe zi pentru a te ruga să plătești, în această situație știu cum să folosească telefonul…
Mai mult, monopolul companiei le-a permis să se comporte urât, dar le-a permis și să te înșele. Într-adevăr, m-am dus să repar un MacBook Pro și mi-au cerut cam 600 de euro. Știam de problemă, așa că am refuzat. M-am dus la Paris să repar același laptop, care a costat 108 euro. A trebuit doar să schimb un cablu când iStyle a vrut să schimbe toată tastatura, trackpad-ul și bateria.
Așadar, în concluzie, sfatul meu este să renunți la iStyle, mai bine să iei un bilet de avion și să mergi în Franța sau Italia într-un magazin Apple autentic pentru a repara sau cumpăra un dispozitiv (pentru că dispozitivele sunt și mai scumpe, de exemplu: cu 40 de euro mai scumpe pentru Airpod Pro), te vei distra de minune, oamenii vor fi amabili și vei ECONOMISI bani.
Profesioniști
A fost acolo de două ori, oamenii s-au comportat foarte profesionist
Imposibil de acces, închis în timpul programului de lucru. Serviciu teribil pentru clienți. Regret că am cumpărat de la iStyle
M-au sunat să vin mâine la service ca să ridic telefonul după 10 zile de așteptare. A doua zi când am venit, magazinul era închis… ce-i așa… imaginează-ți când trebuie să lucrezi și rămâi fără telefon în 10 zile. Apoi, plus încă 3 zile după ce trece weekendul… pffffff
/Acest mesaj se referă la toate iStyle, nu singurul Furnizor de servicii/
După mai multe experiențe cu iStyle, nu am avut niciodată un serviciu atât de prost în viața mea.
In primul rand nu raspund niciodata la telefon (ciudat pentru un magazin de electronice, nu-i asa?), exista un numar de telefon dar trebuie sa te muti in magazin ca sa ai un contact cu cineva.
În al doilea rând, când intri într-un magazin, de 9 ori peste 10 nu te primește nimeni, nu salut, nici bună dimineața, nimic, nici măcar nu se uită la tine și stau cu ochii ațintiți pe computerele lor sau pe telefoanele lor. Este cu adevărat ciudat pentru că petrec timpul la telefon, dar nu răspund niciodată… Comportamentul lor este cu adevărat nepoliticos și necivil. Exact opusul unui magazin Apple adevărat pe care îl poți găsi în întreaga lume.
Apoi, când trebuie să plătești, te pot suna de 5 ori pe zi pentru a-ți cere să plătești, în această situație știu să folosească telefonul…
Mai mult, monopolul companiei le-a permis să se poarte rău, dar le-a permis și să te înșele. Într-adevăr, m-am dus să repar un MacBook pro și ei îmi cer cam 600 de euro. Eram la curent cu problema asa ca am refuzat, am fost la Paris sa repar acelasi laptop care costa 108 euro. A fost doar un cablu de schimbat atunci când iStyle a vrut să schimbe toată tastatura, trackpad-ul și bateria.
Așa că pentru a încheia, sfatul meu este să fugi de iStyle, mai bine să iei un bilet de avion și să mergi în Franța sau Italia într-un magazin Apple adevărat pentru a repara sau a cumpăra un dispozitiv (Pentru că și dispozitivele sunt mai scumpe ex: cu 40 de euro mai scumpe pentru Airpod pro), te vei distra bine, oamenii vor fi drăguți și vei economisi bani.