iPhone Doctor Romania

Se încarcă...

1.762 de recenzii la „iPhone Doctor Romania”

Excelent
4.9
1.762 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Cristi B.
    acum 5 ani

    Mereu ma gândeam ca o sa îmi repar telefoanele doar intr-un service de renume, dar nu îmi pare rău nicio secunda ca am venit aici. In loc de 10 zile fără telefon am stat 10 minute, o diferenta imensa 🙂 recomand cu drag

  • Cristina C.
    acum 5 ani

    Nu pot oferi o evaluare a calității serviciilor din punct de vedere tehnic si nici a priceperii celor de la atelier, pentru ca nu am reușit sa beneficiez de ele. Nota oferita este pentru profesionalism (sau mai bine zis lipsa lui) si respectul pentru client. Pe scurt, am sunat la ei pentru a afla cum se procedează pentru reparația unui telefon. Mi s-a spus ca nu este nevoie de programare, ca pot veni oricând în timpul programului afișat, iar reparațiile se fac pe loc. Prin urmare, în aceeași zi, după ce am plecat de la serviciu, am ajuns la atelier unde am fost întâmpinata de un domn care m-a invitat să aștept la poarta 20-30 de minute pentru ca ei mănâncă (ora 19:00, luna decembrie). Mă întreb, oare nu ar fi mai elegant (atât pentru clienți cât și pentru cei care lucrează acolo) să stabilească și să afișeze pe site un interval de timp in care se ia pauză sau să se ia pauza pe rând, astfel încât să existe în permanența cineva care poate servi clienții in timpul programului afișat?

    LATER EDIT
    Nu vreau să intru în polemică cu dumneavoastră, ideea review-ului meu era sa încercați să corectați unele aspecte, nu să răspundeți ironic, așa ca aș vrea să corectez punctual la răspunsurile oferite cu atâta eleganța:

    1. In momentul în care am ajuns la sediul dumneavoastră, după un telefon în prealabil (mi s-a spus ca nu este nevoie de programare), colegul dumneavoastră m-a înștiințat într-adevăr ca este pauza de masă și m-a invitat să revin în 20-30 de minute cu telefonul pentru reparație, indicându-mi la fel de elegant a acest lucru este afișat pe gard, sub interfon.
    Prin urmare nu sunt eu o clienta absurda, așa cum tot cu eleganta ați sugerat în răspunsul oferit mai jos, care așteaptă de la dumneavoastră sa faceți reparații în 5 minute, pentru ca nu asta a fost ideea. Nu a fost nici un moment vorba despre cât durează reparația telefonului ci despre faptul ca mi s-a spus cu atâta nonșalanță ca asta este, ați fost foarte aglomerați si abia acum ați reușit să luați pauza de masa, sa ma plimb 30 de minute și să revin cu telefonul pentru reparație mai târziu.

    2. Cât despre regulamentul dumneavoastră care permite sau nu închiderea atelierului, mă gândesc ca nu trebuie votat în parlament pentru a fi modificat și adaptat situațiilor apărute zi de zi în viata atelierului și pentru o mai buna colaborare cu clienții.

    3.Nu am solicitat în nici un moment accesul în interiorul service-ului, la fel cum nu a fost vorba nici un moment despre timpul de așteptare necesar pentru reparația telefonului. Discuția nici măcar nu a ajuns in acest punct. M-ați întrebat ce problema am, v-am spus ca doresc sa schimb ecranul telefonului, mi-ați spus care sunt preturile și m-ați invitat sa revin în 20-30 de minute pentru reparație, după ce se termina pauza de masa.

    4. Review-ul negativ al soțului meu de pe Facebook, care v-a deranjat atât de mult, cred ca este la fel de îndreptățit, pentru ca era cu mine în acea seara, mă aștepta și știe exact toată povestea. In plus nu cred ca postarea review-urilor este limitata sa un singur canal de comunicare. Prin urmare, da, aveți 3 review-uri proaste pentru o singură interacțiune, iar dacă doriți să schimbați asta, ar trebui să schimbați atitudinea. Cred că și acest aspect ar trebui să vă dea de gândit, pentru ca este un indicator al nivelului de frustrare și nemulțumire produs clienților.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua Va multumim pentru recenzia acordata si in acelasi timp ne cerem scuze pentru disconfortul creat. Toate aspectele de mai jos au fost detaliate si in cadrul raspunsului oferit domnului care va insotea, in cadrul recenziei negative primite pe pagina noastra oficiala de Facebook.Insa se pare ca din dorinta de a fi eleganti si corecti, este necesar sa revenim si aici cu aceste detalii. Revenim cu aceasi detaliere pe puncte a situatiei: 1. In momentul in care ati ajuns in locatie, unul din colegi a anutat elegant ca este pauza de masa si ca unul din ceilalti colegi va remedia problema dvs ( ecran iPhone 6 ) in 20 de minute. 2. In cadrul website ului nostru este specificat ca aceasta reparatie se executa in 15 minute. S au mai adaugat inca 5 minute datorita faptului ca unul din colegi era in pauza de masa si pe bancul de lucru se mai afla inca un telefon a carui reparatie era in curs. 3. Regulamentul intern nu permite ca service ul sa fie inchis in timpul pauzei de masa ( mereu un coleg este disponibil cand ceilalti servesc masa ). De accea in timpul pauzei de masa, colegul care se ocupa de reparatii a raspuns prompt solicitarii dvs si a anuntat ca este pauza de masa si ca durata reparatiei este de 20 minute si nu de 15 minute. 4. Service-ul este deschis mereu in timpul programului ( este pentru prima data cand un client pleaca nemultumit datorita faptului ca service ul este inchis sau ca reparatia in sine a durat mai mult decat s a promis initial ), produsul dvs defect putea fii reparat in perioada de timp stabilita, colegul nostru a fost prompt si a raspuns oricarei solicitari inaintate de catre dvs. 5. Suntem constienti ca temperatura scazuta nu era una optima pentru a putea astepta 20 de minute in vederea executarii reparatiei, motiv pentru care colegul a sugerat sa reveniti in 20 de minute pentru a nu astepta afara sa fie gata reparatia. Din pacate situatia provocata de pandemie nu permite accesul in interiorul service-ului. Ne pare rau ca nu putem executa reparatii mai rapide de 20 de minute, si in acelasi timp ne pare extrem de rau ca nu am putut sa va ajutam cu reparatia dorita. De asemenea ne cerem scuze ca nu am putut sa va invitam in interior, dar in urma cu aproximativ 25 de zile am facut o exceptie de la regula pentru o doamna care a dorit neaparat sa asiste la procesul de reparatie (pentru ca era specificat ca fiecare client poate asista) si apoi tot colectivul a contactat virusul COVID-19. Va multumim inca odata pentru toate recenziile negative pe care le am primit pentru o singura interactiune cu service ul nostru ( mai exact 3 pana acum ) si speram ca pe viitor sa putem sa ne ridicam la nivelul de profesionalism dorit de catre fiecare client in parte.
  • HackWell
    acum 5 ani

    Sunt foarte serioși. Îi recomand, nu păcălesc oamenii și sunt foarte prompți. Foarte amabili. O spun în calitate de tehnician gsm. Am avut nevoie de o carcasă originală pentru swap și imediat am avut carcasa; originală, cu tot ce conține ea.
    Genul ăsta de service-uri ar trebui să avem în București mai multe iar cele de cartier să fie eliminate fiindcă datorită lor oamenii nu mai au încredere în punctele de reparații. Sunt un model, din păcate foarte puține service-uri sunt cum este acesta.

    Răspunsul proprietarului
    Va multumim!
  • Tudor P.
    acum 5 ani

    Daca prin „normalitate” intelegem doar cat de comun este un lucru, atunci baietii de la iPhoneDoctor, nu sunt normali, in schimb, daca prin „normalitate” intelegem ca ne sunt indeplinite minimele asteptari, baietii acestia tot nu sunt normali, sunt extraordinari! Nu voi inceta niciodata sa fiu surprins de cat de rapid executa lucrarile, de calitatea lucrarilor, mai ales avand in vedere preturile lor. Este o eliberare sa stii ca atunci cand ai probleme cu telefonul sau alt dispozitiv care reprezinta, pana la urma, o extensie a vietilor noastre, exista o firma care iti poate face suferita mai putin semnificativa.

    Multumesc inca o data, baieti!

  • Mona N.
    acum 5 ani

    Dupa nenumarate telefoane date la multe service-uri, (toti m-au refuzat, sa revin dupa sarbatori) am ajuns la Iphone Doctor. Mi-am spart ecranul la telefon (iphone 11) chiar in ajunul Craciunului. Aveam foarte mare nevoie de el. I-am sunat daca poate sa ma ajute sa mi-l repare. Nu am vrut sa raman cu telefonul spart in prag de sarbatori, telefonul nu putea fi utilizat. Mi s-a spus ca joi programul este pana la ora 17 (fiind ajunul Craciunului) daca este posibil sa ajung pana la ora 16:30 ca sa aiba timp sa imi verifice si sa-mi repare telefonul. Traficul fiind infernal in Bucuresti (toti stim asta) am ajuns la 16:55. Le-am spus problema, si baietii nu numai ca au stat peste program cu 20 de minute in plus (imi era telefonul descarcat, nu puteau sa-l verifice), mi-au explicat cum se procedeaza si in tot timpul asta nu i-am vazut ofticati sau suparati ca au stat peste program. Mi-au reparat telefonul in 20-25 minute aproximativ si mi-au dat si o folie cadou. Fiind primul contact cu service-ul si singurii care m-au acceptat sa-mi repare telefonul in ajunul Craciunului, am ramas foarte placut surprinsa de amabilitatea si profesionalismul de care au dat dovada. Chiar daca programul lor de munca se incheiase. Vazusem pe pagina cateva review-uri mai putin bune, care mie personal dupa experianta pe care am avut-o cu ei mi s-au parut total irelevante. Foarte tare baieti!! Keep doing that!! Recomand cu incredere! Deci se poate si in Romania.

Recenziile sunt închise.