iPhone Doctor Romania
Service iPhone Bucuresti, Consultanta Reparatii iPhone si iPad si Accesorii Apple – totul intr-un singur loc. iPhone Doctor este Service Apple dedicat. Repară dispozitive Apple, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Înlocuire baterie, Reparații software.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
1.762 de recenzii la „iPhone Doctor Romania”
Mereu ma gândeam ca o sa îmi repar telefoanele doar intr-un service de renume, dar nu îmi pare rău nicio secunda ca am venit aici. In loc de 10 zile fără telefon am stat 10 minute, o diferenta imensa 🙂 recomand cu drag
Nu pot oferi o evaluare a calității serviciilor din punct de vedere tehnic si nici a priceperii celor de la atelier, pentru ca nu am reușit sa beneficiez de ele. Nota oferita este pentru profesionalism (sau mai bine zis lipsa lui) si respectul pentru client. Pe scurt, am sunat la ei pentru a afla cum se procedează pentru reparația unui telefon. Mi s-a spus ca nu este nevoie de programare, ca pot veni oricând în timpul programului afișat, iar reparațiile se fac pe loc. Prin urmare, în aceeași zi, după ce am plecat de la serviciu, am ajuns la atelier unde am fost întâmpinata de un domn care m-a invitat să aștept la poarta 20-30 de minute pentru ca ei mănâncă (ora 19:00, luna decembrie). Mă întreb, oare nu ar fi mai elegant (atât pentru clienți cât și pentru cei care lucrează acolo) să stabilească și să afișeze pe site un interval de timp in care se ia pauză sau să se ia pauza pe rând, astfel încât să existe în permanența cineva care poate servi clienții in timpul programului afișat?
LATER EDIT
Nu vreau să intru în polemică cu dumneavoastră, ideea review-ului meu era sa încercați să corectați unele aspecte, nu să răspundeți ironic, așa ca aș vrea să corectez punctual la răspunsurile oferite cu atâta eleganța:
1. In momentul în care am ajuns la sediul dumneavoastră, după un telefon în prealabil (mi s-a spus ca nu este nevoie de programare), colegul dumneavoastră m-a înștiințat într-adevăr ca este pauza de masă și m-a invitat să revin în 20-30 de minute cu telefonul pentru reparație, indicându-mi la fel de elegant a acest lucru este afișat pe gard, sub interfon.
Prin urmare nu sunt eu o clienta absurda, așa cum tot cu eleganta ați sugerat în răspunsul oferit mai jos, care așteaptă de la dumneavoastră sa faceți reparații în 5 minute, pentru ca nu asta a fost ideea. Nu a fost nici un moment vorba despre cât durează reparația telefonului ci despre faptul ca mi s-a spus cu atâta nonșalanță ca asta este, ați fost foarte aglomerați si abia acum ați reușit să luați pauza de masa, sa ma plimb 30 de minute și să revin cu telefonul pentru reparație mai târziu.
2. Cât despre regulamentul dumneavoastră care permite sau nu închiderea atelierului, mă gândesc ca nu trebuie votat în parlament pentru a fi modificat și adaptat situațiilor apărute zi de zi în viata atelierului și pentru o mai buna colaborare cu clienții.
3.Nu am solicitat în nici un moment accesul în interiorul service-ului, la fel cum nu a fost vorba nici un moment despre timpul de așteptare necesar pentru reparația telefonului. Discuția nici măcar nu a ajuns in acest punct. M-ați întrebat ce problema am, v-am spus ca doresc sa schimb ecranul telefonului, mi-ați spus care sunt preturile și m-ați invitat sa revin în 20-30 de minute pentru reparație, după ce se termina pauza de masa.
4. Review-ul negativ al soțului meu de pe Facebook, care v-a deranjat atât de mult, cred ca este la fel de îndreptățit, pentru ca era cu mine în acea seara, mă aștepta și știe exact toată povestea. In plus nu cred ca postarea review-urilor este limitata sa un singur canal de comunicare. Prin urmare, da, aveți 3 review-uri proaste pentru o singură interacțiune, iar dacă doriți să schimbați asta, ar trebui să schimbați atitudinea. Cred că și acest aspect ar trebui să vă dea de gândit, pentru ca este un indicator al nivelului de frustrare și nemulțumire produs clienților.
Sunt foarte serioși. Îi recomand, nu păcălesc oamenii și sunt foarte prompți. Foarte amabili. O spun în calitate de tehnician gsm. Am avut nevoie de o carcasă originală pentru swap și imediat am avut carcasa; originală, cu tot ce conține ea.
Genul ăsta de service-uri ar trebui să avem în București mai multe iar cele de cartier să fie eliminate fiindcă datorită lor oamenii nu mai au încredere în punctele de reparații. Sunt un model, din păcate foarte puține service-uri sunt cum este acesta.
Daca prin „normalitate” intelegem doar cat de comun este un lucru, atunci baietii de la iPhoneDoctor, nu sunt normali, in schimb, daca prin „normalitate” intelegem ca ne sunt indeplinite minimele asteptari, baietii acestia tot nu sunt normali, sunt extraordinari! Nu voi inceta niciodata sa fiu surprins de cat de rapid executa lucrarile, de calitatea lucrarilor, mai ales avand in vedere preturile lor. Este o eliberare sa stii ca atunci cand ai probleme cu telefonul sau alt dispozitiv care reprezinta, pana la urma, o extensie a vietilor noastre, exista o firma care iti poate face suferita mai putin semnificativa.
Multumesc inca o data, baieti!
Dupa nenumarate telefoane date la multe service-uri, (toti m-au refuzat, sa revin dupa sarbatori) am ajuns la Iphone Doctor. Mi-am spart ecranul la telefon (iphone 11) chiar in ajunul Craciunului. Aveam foarte mare nevoie de el. I-am sunat daca poate sa ma ajute sa mi-l repare. Nu am vrut sa raman cu telefonul spart in prag de sarbatori, telefonul nu putea fi utilizat. Mi s-a spus ca joi programul este pana la ora 17 (fiind ajunul Craciunului) daca este posibil sa ajung pana la ora 16:30 ca sa aiba timp sa imi verifice si sa-mi repare telefonul. Traficul fiind infernal in Bucuresti (toti stim asta) am ajuns la 16:55. Le-am spus problema, si baietii nu numai ca au stat peste program cu 20 de minute in plus (imi era telefonul descarcat, nu puteau sa-l verifice), mi-au explicat cum se procedeaza si in tot timpul asta nu i-am vazut ofticati sau suparati ca au stat peste program. Mi-au reparat telefonul in 20-25 minute aproximativ si mi-au dat si o folie cadou. Fiind primul contact cu service-ul si singurii care m-au acceptat sa-mi repare telefonul in ajunul Craciunului, am ramas foarte placut surprinsa de amabilitatea si profesionalismul de care au dat dovada. Chiar daca programul lor de munca se incheiase. Vazusem pe pagina cateva review-uri mai putin bune, care mie personal dupa experianta pe care am avut-o cu ei mi s-au parut total irelevante. Foarte tare baieti!! Keep doing that!! Recomand cu incredere! Deci se poate si in Romania.