Gsm Zone - Service & Accesorii

Se încarcă...

4.056 de recenzii la „Gsm Zone - Service & Accesorii”

Excelent
4.9
4.056 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Eugen I.
    acum 7 ani

    Foarte profesioniști , am avut o experientă cu un smartwatch, unde în alte părți nu am putut fi rezolvat. Aici am primit consultanta și problema mi a fost rezolvată. Felicitări si recomand serviciile de aici.

  • Traveler
    acum 7 ani

    nu recomand.am fost la ei cu o problemă la încărcarea telefonului, mi-au spus că se rezolva, si s-a rezolvat, pentru două săptămâni.am plătit 220 de lei ca telefonul meu sa se încarce normal 14 zile.si cum se face ca aproape toate recenziile voastre au 5 stele, iar utilizatorii scriu o foarte scurtă descriere, fiind si singura lor recenzie data pe google? calitatea muncii voastre nu reflectă nici pe departe cele 4,7 stele.

    Răspunsul proprietarului
    Bună seara domnule Iulian, am vizualizat recenzia dvs. Vă rog să ne ajutați cu mai multe detalii, nu va pot identifica in sistemul nostru. Ați întâmpinat vreo problema în a beneficia de cele 12 luni de garanție? Pentru ce model de telefon ați plătit 220 lei încărcarea? Mulțumim si va asteptam pe la noi sa clarificam si sa rezolvam situatia.
  • Adi R.
    acum 7 ani

    I-am vizitat pentru înlocuirea display-ul unui iPhone 7, la telefon mi s-a spus că durează 20min, în magazin mi s-a spus 20-30min și a durat peste 60min. Am impresia că difuzorul scoate un bâzâit pe care nu-l avea anterior. Ecranul și telefonul se încinge destul de tare, mi s-a spus că această situație va dispărea imediat (motivând că display-ul este nou).
    Voi crește nota dacă zilele viitoare situația încălzirii ecranului și telefonului se va remedia așa cum mi s-a spus.

    Răspunsul proprietarului
    Mulțumim mult pentru feedback, pentru orice problema vă stam la dispoziție! Va multumim mult pentru feedback! NOU! Am lansat primul serviciu de PICK-UP and DELIVERY din Iasi! Special pentru clientii nostri! Va putem prelua de acasa (telefonul / tableta / laptop-ul), le reparam, le returnam! Mai multe detalii: shorturl.at/ctxX5 (Translated by Google) Thanks a lot for feedback, for any problem we have at your disposal!
  • Anya B.
    acum 7 ani

    Zilele trecute sunasem pentru a întreba de un preț pentru o înlocuire de display la un iPhone, am primit in ziua respectivă la telefon un preț, iar astăzi când am sunat, mi s-a spus că prețul nu era corect și că probabil a greșit persoana cu care am vorbit inițial.

    Una peste cealaltă, oricum display-ul trebuia schimbat, am decis să merg tot la ei. Ajungând acolo persoana cu care discutasem astăzi m-a recunoscut după voce, am discutat situația și mi-a spus că prețul pe care trebuie să îl plătesc este cel inițial, fiind unul seminificativ mai mic, ba chiar ridicol în comparație cu prețul real și că își asumă greșeala.

    Pe lângă faptul că au fost super rapizi (aproximativ 15-20 de minute), am rămas profund impresionată de cât profesionalism au dat dovadă, cât și despre serviciile excelente de care am beneficiat.
    Recomand cu încredere!!

    Răspunsul proprietarului
    Multumim si ne bucuram ca am putut sa va ajutam!
  • Bogdan S.
    acum 7 ani

    Cu ceva timp în urmă am alergat cu mare entuziasm la acest service gsm… o problemă cu un iPhone 6 – microfon și difuzor cu probleme! Bine primit, nimic de reproșat, telefon luat în reparație! Ridic telefonul după 1-2 zile, merg la mașină, sun acasă și întreb dacă sunt auzit… pare să fie bine! Încerc difuzorul… aceeași problemă. Revin în service, mi se ia telefonul în spate și se revine… de data asta mergea! După o săptămână revin cu aceeași problemă a microfonului… îl las din nou la doctor… argumente: rețeaua e de vină – Telekom, placa de bază, etc… se rezolvă cumva! Mă uit la baza telefonului și observ sita de protecție spartă și la microfon și la difuzor… nu mi se pare normal! Tac și înghit… doctorul știe mai bine…sau nu! După vreo 3 săptămăni rămân fără microfon! Complet nefuncțional! Ce curaj să mai am să revin…?!?
    PS: Am plătit 130 de lei, la revenire nu mi S-au cerut bani… însă nu am fost convins că intervențiile menționate chiar au avut loc (schimbat microfon și difuzor), nici nu a încercat cineva să o facă! Garanție nici pomeneală! Ce să zic… nu fac astfel de recenzii, dar asta a fost experiența mea! Una negativă! Astăzi am rezolvat problema într-un service corect! Detalii în privat… pentru a fi politic corect!

    Răspunsul proprietarului
    Buna dimineața, mulțumim mult pentru feedback-ul dvs. si ne pare rău pentru situație.O sa analizam și o să vă contăm. P.S. Vă reamintim că ați primit la predarea telefonului un certificat de garanție ce este valabil 12 luni.
  • A.C. D.
    acum 7 ani

    Am revenit pe14 septembrie 2018 cu un telefon la ei sperând că au învățat ceva din greselile trecutului. Experienta mea nouă?! Am lăsat telefonul,mi s-a comunicat că voi fi contactat telefonic cand va veni băiatul care „face constatarile”. La receptie o doamnă care nu avea nici o treabă,i-a luat 35 de minute recepția telefonului. După 22 de ore de liniște totală merg la ei. Raspunsul? Telefonul e in lucru de asta nu ați fost contactat. Vreau sa ma conving… Telefonul neatins,uitat pe undeva,l-au găsit după 5 minute,nu exagerez… Sub orice critică… Apelați la ei ca sa fiți tratați astfel pe banii si timpul vostru. Incredibil ca mai exista pe piata după atâta timp. Probabil au si parti bune,dar eu nu le-am descoperit. Tratarea clienților este de dezastruoasă.Sper ca pe viitor sa fie mai bine…
    Succes
    P.S. Am fost contactat de managerul firmei si am revizuit evaluarea inițială de la o stea la 2. Deși eu nu am fost tratat corespunzător și răspunsul afișat aici de către cei responsabili e departe de realitate am văzut dorință de îndreptare. Sper să nu mă înșel.

    Răspunsul proprietarului
    Buna seara domnule Damian, am luat la cunostinta de situatia dvs., multumim pentru feedback. Ati fost la noi ieri ati lasat telefonul in service pt constare intrucat nu era evident din comportamentul telefonului si descrierile dvs. daca e o defectiune hardware sau software. Receptia a durat 3 min. si 10 secunde pentru a nota datele dvs., ale telefonului si comportamentul telefonului, semnarea si printarea bonului ( ne cerem scuze daca a durat mult). Telefonul a intrat ieri la ora 12.28 si a fost predat a 2-a zi ( adica astazi) la ora 10.51, deci a stat in service aprox. 9 ore lucratoare ( noi noaptea nu lucram, nu avem program 24 din 24). Cand ati venit dvs. colegii de la tehnic inca se ocupau de el si analizau comportamentul telefonul in anumite situatii si circumstante ( de la ce putea sa se incalzesca si mai ales de ce butoanele de jos nu functionau aleatoriu). In unele situatii reparatiile se pot rezolva software printr-o rescriere/reprogramare, in unele situatii poate fi o problema hardware ( si atunci trebuie desfacut telefonul...ceea ce ar fi urmat) sau pot fi ambele situatii combinate. Ati venit prea devreme si noi nu aveam inca terminate testele. Cat despre preturi...nu stiu ce sa va spunem, noi nu v-am luat nici un leu. Multumim pentru intelegere, o seara placuta!
  • Denis C.
    acum 7 ani

    Recomand Gsm-Zone cu incredere ! O echipa profesionista si cu oamenii care fac parte din aceasta foarte draguti si cu multa rabdare. Se observa ca tin la parerile clientilor si ca lucreaza din pasiune remediind orice problema care apare fara a sta la contraziceri. Multumesc domnule Tehnician Daniel pentru schimbarile facute in terminalul adus de mine! Cu siguranta voi reveni in cazul in care voi mai avea probleme!

    Răspunsul proprietarului
    Va multumim mult pentru feedback! NOU! Am lansat primul serviciu de PICK-UP and DELIVERY din Iasi! Va putem prelua de acasa (telefonul / tableta / laptop-ul), le reparam, le returnam! Mai multe detalii: shorturl.at/ctxX5
  • Mihai L.
    acum 7 ani

    Am schimbat sticla la primul iPhone 6s si totul a decurs foarte bine.Am fost foarte mulțumit!
    Am dus și al 2 iPhone 6s sa schimb sticla și nu mai merge amprenta!Nu știu de ce!
    Am fost in service si sa rezolvat pe garanție!
    Profesioniști recomand!

    Răspunsul proprietarului
    Multumim, ne bucuram ca am putut sa va ajutam! Va multumim mult pentru feedback! NOU! Am lansat primul serviciu de PICK-UP and DELIVERY din Iasi! Special pentru clientii nostri! Va putem prelua de acasa (telefonul / tableta / laptop-ul), le reparam, le returnam! Mai multe detalii: shorturl.at/ctxX5 (Translated by Google) Thanks, we're glad we could help!
  • Nicolae V.
    acum 7 ani

    Super tari!! Sunt foarte multumita de serviciile oferite! Am fost cu un Samsung Galaxy A5 2016 ce avea diplay-ul spart(distrus) , in 2 zile l-am avut ca nou… Si mai mult de atat, nu m-a costat asa mult .Bravo GSM ZONE, sa o tineti tot asa!

    Răspunsul proprietarului
    Multumim si ne bucuram ca am putut sa va ajutam!
  • iftimescu S.
    acum 7 ani

    Am venit la ei cu un note 3. Mi-au schimbat sticla , timpu a fost 3 zile, air pretul foarte okay. Eu ii recomand. Ofera garantie 12 luni, folie gratis. fetele sunt amabile, iar in interior arati foarte curat . Succes

    Răspunsul proprietarului
    Multumim! Va multumim mult pentru feedback! NOU! Am lansat primul serviciu de PICK-UP and DELIVERY din Iasi! Special pentru clientii nostri! Va putem prelua de acasa (telefonul / tableta / laptop-ul), le reparam, le returnam! Mai multe detalii: shorturl.at/ctxX5 (Translated by Google) Thank you!

Recenziile sunt închise.