Depanero

Se încarcă...

10.177 de recenzii la „Depanero”

Foarte bun
3.9
10.177 de recenzii
5
4
3
2
1
  • Aurelian C.
    acum 1 an

    Am trimes o trotineta in service de 4 ori aceasi problema se pliaza in timpul mersului a cazut copilul dupa ea de 2 ori si mereu cand am trimeso am primito la fel spune ca nu are nimic este normal asa ceva personalul dela service nu verifica si ei produsul cand vine sa folosit si putere mai mare cum sa spus dar tot degeaba

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Aurelian! Iti multumim pentru feedback si ne pare rau pentru experienta neplacuta. Intelegem cat de frustranta este situatia si cat de importanta este siguranta copilului tau. Te informam ca Depanero nu este centrul autorizat care a efectuat reparatiile. Rolul nostru este de a asigura logistica si comunicarea intre clienti si centrele de service autorizate. Iti recomandam sa revi cu detalii suplimentare pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro, astfel incat, sa iti putem oferi sprijinul necesar. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • Anca C.
    acum 1 an

    Update:
    Am apelat la serviciile Depanero pentru un produs care nu era in garantie. Produsul a fost reparat la un pret foarte corect într-un timp foarte scurt. Mulțumesc Depanero, recomand cu încredere.

    După 7 luni de la achiziționarea expresorului DeLonghi am avut ceva probleme la sistemul de spumare. Am beneficiat de garantie si tot procesul a decurs relativ ușor fara costuri într-un timp rezonabil ținând cont ca am trimis aparatul la reparat înainte de sărbătorile de iarna. Mulțumită de rezultat si de felul in care s-au organizat. Recomand

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua ! Iti multumim pentru apreciere. Feedback-ul clientilor este foarte important pentru noi. Echipa Depanero iti doreste toate cele bune!
  • cristi N.
    acum 1 an

    Știți care este “STATUSUL STANDARD” comunicat în momentul în care cei de la dEPANERO nu pot repara un produs??
    REFUZ REPARAȚIE!! 🤣
    Cu mai multe cuvinte, povestea suna așa:
    Lași produsul pentru diagnosticare, după 3-4 zile mă informează ca nu se poate repara, DAR, îmi pot oferi unul nou la prețul X, refuz achiziționarea unui produs nou…și e clar, am REFUZAT REPARAȚIA… iar în momentul în care întreb de ce am acest status REFUZ REPARAȚIA, domnul de la desk răspunde sec: “acesta este STATUSUL STANDARD”, de parcă nu se poate seta și statusul: nu putem/avem știința a repara produsul Dvs…
    Pffff… Atât de mici… mici de tot..

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Cristi! Iti multumim pentru feedback. Produsul tau a fost verificat de departamentul tehnic, iar concluzia a fost ca acesta poate fi adus la conformitate prin inlocuire. In urma refuzului de a accepta aceasta solutie, solicitarea ta a fost inchisa. Intelegem ca poate fi frustrant sa intampini astfel de situatii si iti multumim pentru rabdare. Daca ai alte intrebari sau nelamuriri, nu ezita sa ne contactezi pe adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro.
  • vt3rdwolf
    acum 1 an

    Cineva să facă ceva cu neseriosii astia! Trimis tableta care nu mai încarcă. Preiau comanda și specifică “urme de utilizare”. Tableta a fost ținută în husă antisoc și nu avea absolut nicio urmă de utilizare și nici cea mai fină zgârietură. Vine tableta încărcată, dar tot nu încarcă după ce s-a descărcat. Uitându-mă pe acte, constat, cu scris extrem de mic ca au înlocuit următoarele (atașez poza). Tabletă tot nu încarcă.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua! Ne pare rau pentru experienta neplacuta si pentru situatia cu tableta ta. Pentru a investiga mai in detaliu ce s-a intamplat si pentru a va putea oferi o solutie adecvata, te rugam sa ne transmiti un e-mail la adresa clientsupport@depanero.ro, mentionand numarul de service, precum si detaliile suplimentare. Vom face tot posibilul sa remediem situatia cat mai repede. Va multumim pentru intelegere si asteptam sa ne contactati pentru a putea solutiona problema.
  • Mihai G.
    acum 1 an

    Au refuzat sa imi repare o tastaura in garantie pe motivul ca e prafuita, au zis ca a fost folosita inpropriu. O tastatura mecanica water spill proof, rezistenta la apa, pare sa nu fie rezistenta la praf.
    Am intrebat sa imi explice totusi cum a fost folosita necorespunzator, nu au stiut sa imi raspunda, probabil cel de la service nu avea chef de munca.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Mihai Gabriel!Ne-ar placea sa verificam situatia semnalata de tine si sa putem reveni cu clarificari . Avem rugamintea sa ne transmiteti numarul de contact sau numarul de solicitare inregistrat pe site-ul Depanero la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro. O zi placuta!
  • dany V.
    acum 1 an

    Sunt cat se poate de serioși. Am reparat doua telefoane aflate încă în garanție, ambele returnandu mi se reparate și arătând ca noi, funcționând ca noi. Telefonul din poza, un samsung flip 4, arata și functiona jalnic înainte. Acum este ca nou.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Dany! Multumim pentru feedback-ul tau! Ne bucuram sa auzim ca am reusit sa iti oferim o experienta pozitiva si ca telefoanele tale sunt acum ca noi. Suntem aici sa te ajutam de fiecare data!
  • Andrei M.
    acum 1 an

    Mi au indoit pini de pe placa de baza si dupa imi cer bani chiar daca am dovada poza de dinainte de a trimite coletul. Fugiti cand auziti de compania asta, au monopol pe service urile din Romania si acum fac ce vor ei. ANPC direct

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Andrei! Ne pare rau pentru experienta neplacuta pe care ai avut-o. Vrem sa investigam mai in detaliu situatia pentru a clarifica ce s-a intamplat. Te rugam sa ne trimiti mai multe detalii pe adresa clientsupport@depanero.ro, astfel incat sa putem analiza cazul si sa gasim o solutie. Iti multumim pentru intelegere si ne dorim sa rezolvam aceasta situatie cat mai curand.
  • Olivia M.
    acum 1 an

    Am trimis un iphone 15 pro max în service pe data de 6 martie cu specificația ca sita din partea stanga este dezlipita .După câteva zile îmi trimit telefonul cu specificația ca să curatat sita și ca nu are nimic (adca nu este dezlipita).Pe dara de 17 martie am mers personal cu tel la sediul Depanero și am specificat din nou aceiași problema.Surpriza azi primesc ms.ca în urma diagnosticării prezintă defecte dar nu se pot înlocui decât contra cost.Si ce sa vezi în urma discuției cu un domn de la ei îmi spune ca da „sita este dezlipita „dar ni se poate schimba pe garanție și contra cost.Si cum surpriza este un întreg ansamblu nu doar o sita care sa se lipească și ca dacă doresc este în valoare de aproximativ 3200 RON😳 .Pe bune pai este mai mult decât jumătate din prețul pe care l-am plătit când l-am cumparat.Nu pot spune decar ca în urma discuției avute în care spun clar ca data trecuta am semnalat sita dezlipita și au spus ca nu era,acum cumva îmi sugera ca ei nu au nici o vina și ca eu trebuia sa ii fac poze si în termen de 12 sau 24 de ore sa l trimit înapoi ca dacă a intervenit cineva asupra tel ( sita) .Pe bune !!! Pai atunci de ce naiba l-am mai trimis în service? Ca sa stau fără tel .Concluzie am garantie și chiar extinsa pe 3 ani degeaba.Fac cum vor ei și nu sunt profesioniști clar.Nu știu cum sa te prindă sa te jegmaneasca.Clar o sa fug de produse cu garanție la DEPANERO.😡

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Olivia! Ne pare rau pentru experienta ta negativa. Te rugam sa ne contactezi la clientsupport@depanero.ro pentru a analiza situatia si a gasi o solutie. Multumim pentru intelegere!
  • Laur F.
    acum 1 an

    2 experiențe am avut cu Depanero, prima cu un smartphone acum mai mulți ani, și încă una, recentă, de câteva zile, cu un laptop nou cumpărat, care a avut probleme la sistemul de răcire la 2 săptămâni de când a fost achiziționat.

    Depanero mi-a reparat in ambele cazuri și telefonul atunci, și laptop ul acum – chiar mai repede decât termenul maximal prevăzut de lege – iar produsul l-am primit înapoi în regulă (a fost trimis și primit înapoi în ambalajul original cu elementele de protecție din cutie și accesoriile).

    Va mulțumesc pentru ajutor !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Florin! Iti multumesc mult pentru recenzia ta! Sunt foarte bucuros ca am reusit sa iti oferim o experienta pozitiva atat cu smartphone-ul, cat si cu laptopul tau. Apreciez increderea pe care ne-o acorzi si ma bucur ca am reusit sa rezolvam problemele rapid si eficient. Vom continua sa ne straduim sa oferim cele mai bune servicii si sa mentinem standardele ridicate. Multumesc inca o data pentru feedback si pentru alegerea Depanero!
  • Rareș M.
    acum 1 an

    Recomand sa nu cumparati produse care au garantie la acest service.

    Am trimis un laptop nou cumparat acum 6 luni. I s a ars placa de baza. Mi au distrus carcasa, coolerul si alte elemente si acum vor sa platesc eu reparatia. Anpc scrie pe voi talharilor.
    Nu sunt seriosi si iti distrug proprietatea si dupa incearca sa dea vina pe tine.

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Rares! Ne pare rau ca ai avut o experienta neplacuta si iti multumim ca ne-ai semnalat aceasta situatie. Te rugam sa ne contactezi direct la adresa de e-mail clientsupport@depanero.ro pentru a putea clarifica acest incident si a gasi o solutie potrivita. Suntem dedicati sa rezolvam orice problema si sa imbunatatim serviciile noastre.

Recenziile sunt închise.