Altex Arad Greenfield

Se încarcă...

1.829 de recenzii la „Altex Arad Greenfield”

Foarte bun
4.2
1.829 de recenzii
5
4
3
2
1
  • CAROL S.
    acum 5 ani

    Este o unitate de achiziționare pentru produse de uz casnic, gaming. Singurul inconvenient este lipsa unui mijloc de transport în comun, fiecare dintre vizitatori /cumpărători se deplasează cu propriul mijloc de transport, în rest este OK.

  • Vlad S.
    acum 5 ani

    Unul dintre cele mai mari magazine Altex din țară, stocuri suficiente, gamă variată de produse, prețuri bune. La capitolul servicii e loc de mai bine, dar per ansamblu e un pas înainte spre civilizație.

  • ioana M.
    acum 5 ani

    Frumos, nou, dar nu se gaseste o gama foarte larga de produse . Am cautat mai multe si nu am gasit : accesorii pt aparate de cafea, folii pentru vidat, prelungitor la dimensiunea dorita, rasnita cafea, etc

  • Wild L.
    acum 5 ani

    Am cumpărat recent o combina frigorifica de la acest magazin pe baza faptului ca vânzătorul a promis ca o sa fie împachetată in ziua respectiva și livrata a doua zi.
    Acest lucru nu s-a întâmplat fiind pus in situația penibila in care sa trebuiască îmi rezerv o zi in care sa aștept livrare de la Altex.
    Situația asta penibila se datoareaza și arogantei șoferilor din flota Altex care nu vor sa ajute la descărcare produselor cumparate decât dacă mai este cineva care sa ii ajute. Deci când comanzi un produs de la Altex, trebuie sa mai și plătești pe cineva sa ii ajute la descărcat sau îți iei o zi liberă de la lucru ca sa ii aștepți și sa ajuti la descărcat.
    Pe lângă asta niciodată nu raspunde nimeni la numerele de telefon de la serviciul de livrare Altex.

  • Mihai U.
    acum 5 ani

    Chiar dacă este situat la marginea orașului, la intrarea în Arad dinspre Deva, acest lucru nu împiedică să fie lipsit de clienți. Am avut rezervat un produs pe care l-am ridicat din magazin. Din păcate, la acel moment, au fost „descoperiți” la capitolul accesorii pentru IT. Am dorit să mai iau și un mouse, însă oferta a fost slabă. În rest super OK, inclusiv angajați.

  • Elena L.
    acum 5 ani

    O oferta bogata de produse si un personal politicos
    Dar la neplacut putem trece faptul ca a trebuit sa ne transportam singuri produsul prin magazin, pe scarile rulante pana la casa de la parter. ( ma imaginam cumparand un frigider 😟 …

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, Elena Lupu! Dorim sa aflam mai multe detalii legat de cele mentionate. Echipa noastra de operatori iti sta la dispozitie la numarul de telefon 021.9196 sau accesand formularul de contact de pe site-ul altex.ro, in intervalul L-V 08-21 si Sambata 08-17. O zi frumoasa, Echipa Customer Service
  • adrian L.
    acum 5 ani

    Magazinul arata foarte bine dar, din pacate, profesionalismul personalului lasa de dorit. Experienta achizitionarii unei masini de spalat mi-ar lua prea mult timp sa o descriu asa ca las steaua pe care am dat-o sa vorbeasca de la sine.

  • Marius S.
    acum 5 ani

    Locația este bună, parcarea este destul de mică. Este structurat pe două nivele, cu scări rulante, împărțirea este destul de bună. Am fost interesat de un smartwatch și am vrut să testez mai multe modele. Din păcate majoritatea erau descărcate și erau expuse doar pentru vizualizarea formei și dimensiunilor. La dorința de a testa un produs mi s-a spus că nu se poate desigila cutia fără să-l cumpăr, cel expus fiind descărcat. Deși era personal liber suficient nu a interesat pe nimeni să le încarce. Am fost total dezamăgit.

  • laurentiu B.
    acum 5 ani

    Știu să își respecte clienții ! Am avut o experiență foarte plăcută cu ei . Am cumpărat de la ei niște becuri smart si am dorit să cumpăr și o cameră wifi dar nu am mai avut bani. Am venit tot la ei peste o săptămână și am constatat că produsul dorit l-au scumpit foarte mult, cu toate că la emag era mult mai ieftin. Special pentru mine mi-au făcut reducere și au vândut camera wifi la același preț cu care vindea concurența. Am tot respectul pentru altfel de comercianți !

    Răspunsul proprietarului
    Buna ziua, laurentiu buiuc! Multumim pentru feedback. O zi frumoasa, Echipa Customer Service

Recenziile sunt închise.