Service Gsm Sector 3
Service Gsm Sector 3 este un atelier specializat în reparații de telefoane Apple, localizat în București. Echipa se concentrează pe înlocuirea ecranelor, oferind soluții rapide pentru diverse modele iPhone. Clienții apreciază profesionalismul și rapiditatea intervențiilor, reflectat într-un rating de 4.8 din 5 pe Google, bazat pe peste 1300 de recenzii. Atelierul oferă diagnosticare gratuită și folosește componente de calitate. Dacă ai nevoie de o reparație pentru iPhone-ul tău în Sectorul 3 din București, Service Gsm Sector 3 poate fi o opțiune bună. Poți afla detalii despre program și costuri sunând la numărul de telefon afișat.
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
1.336 de recenzii la „Service Gsm Sector 3”
Experienta mea a fost dezamagitoare. Am schimbat bateria la un Samsung S6 Edge dar „noua” baterie a fost mai slaba decat cea initiala..
Excelent! Recomand cu caldura. Mi-au reparat un microSIMM socket la un Blackberry P9983, o operatie aproape imposibila, la un pret foarte rezonabil. Bravo baieti!!
Mai mult indiferenti sau incompetenti? E o dilema cu care am ramas dupa interactiunile cu Blue GSM din ultimele 2 saptamani. Certitudinea e ca nu mai calc pe acolo.
Iata detalii: display spart la un telefon Sony, lasat la ei sambata dimineata cu promisiunea ca luni va fi gata si estimare de pret de 320 lei.
Luni primit mesaj ca display-ul sosit e defect, trebuie comandat altul, deci reprogramat pentru marti.
Marti sunat la ei la pranz, mi se spune ca display-ul inca nu sosise, dar seara va fi gata. Ajung acolo la 18:30, mi se spune ca e gata, dar fiindca nu a avut timp sa se usuce adezivul nu imi pot garanta ca va tine.
Cum as fi preferat totusi sa am display-ul lipit de telefon, il mai las doua zile.
Trec joi sa il iau, lipitura parea sa fi reusit. cum veneam de la job si aratam usor office, tariful a devenit 350 lei.Am mentionat ca nu asa convenisem, asa ca imediat a revenit la cei 320 lei initiali, fara comentarii (motiv sa cred ca au incercat, nu a tinut, au cedat, fara sa aiba chef de scandal sau vreun argument).
Odata reintrodusa cartela si initiat apel, constat ca nu functioneaza senzorul de proximitate, iar dupa inca doua zile ecranul incepe sa se dezlipeasca.
Returnez telefonul intr-o alta sambata fatidica, explic/demonstrez problemele, care sunt notate cu constiinciozitate, mi se spune ca luni va fi gata, dar oricum voi fi sunat.
Evident nu sunt sunat, revin miercuri, telefonul aparent gata, adica ecran lipit. Fac un apel de control, surpriza, senzorul de proximitate nu mergea. Individul responsabil, mirat ca un iepuras in lumina farurilor, imi spune ca nu a vrut sa desfaca telefonul, dar daca il las, se poate uita.
Aici a intervenit apoplexia subsemnatului, am tot sperat intr-o camera ascunsa, dar nu, asta e nivelul serviciilor Blue GSM. De recomandat dusmanilor si caugarilor tibetani pentru testarea zenului. Never again.
Total de zamagit de serviciile oferite contra sumei modice de 750 lei. Le-am trimis un telefon ONE Plus 3T pentru schimbare ecran si mi-au spus ca trebuie si curatat. Dupa curatare, un prieten a ridicat telefonul care nu a mai functionat dupa cateva ore. S-a dus prietenul din nou cu el si dupa cateva zile de asteptare au spus ca i-au gasit problema, ceva la placa de baza si ca ar trebui inlocuita. Cand li s-a spus ca telefonul nu a avut nici o problema la placa de baza inainte de curatare, au spus ca il repara. Am intrat din nou in posesia telefonului si am plecat din tara doar ca sa vad ca dupa doua saptamani, au reaparut acceleasi probleme, telefonul blocandu-se. Frustrant cu atat mai mult cu cat nu sunt intr-o zona usor accesibila. NU recomand.
Intr-adevar, asa cum se prezinta aceasta echipa pe website-ul lor, este adevarat! Sunt prompti, profesionisti si extrem de politicosi. Noi am avut la reparat un Sony Xperia Z2, care in mai putin de 20 de minute a fost din nou functional! Mai avem in colectie telefoane care sunt nefunctionale, dar chiar si asa nu ne venea sa le ducem oriunde la reparat. Acum insa, la echipa de la Blue GSM, suntem siguri ca merita sa aducem si alte telefoane din colectia noastra! Recomandam cu toata sinceritatea!
Super profi si seriosi. Preturi corecte. Am resoft-at un tel ca am uitat parola si am schimbat un ecran. Ecran-ul original merge super, a mai fost schimbat înainte la alta firma…cu probleme de montare.. Acum e ca nou nu vad diferențele, montare perfecta ca din fabrica! Sunt foarte mulțumit pentru bănuții care i-am plătit! Super recomand!
Am avut un Nexus 6P al carui acumulator trebuia schimbat (telefonul se inchidea cand afisa ~30% baterie). Am cumparat separat acumulatorul, de pe Internet, pentru a nu fi nevoit sa astept sa il comande service-ul.
Am sunat la service pentru a intreba pretul si durata reparatiei. Domnisoara care a raspuns la telefon a fost foarte amabila. Mi s-a spus ca dureaza 30 de minute si costa 60 de lei.
Am fost la service in aceeasi zi unde acumulatorul a fost schimbat pe loc de catre tehnician, in 15-20 de minute, care a fost extrem de amabil indreptand si butonul de volum care era usor indoit, pentru care nu am fost solicitat sa platesc nimic in plus. Pretul total a fost cel comunicat si la telefon: 60 RON.
Inainte de a veni in service am fost putin ingrijorat datorita review-urilor negative pe care le-am vazut, dar problema telefonului meu a fost rezolvata rapid si cu profesionalism. Probabil persoanele care au dat review-uri negative nu au fost suficient de apte sa evalueze situatia cu care s-au confruntat in mod obiectiv. Mi se pare normal sa existe posibilitatea prelungirii timpului estimat initial al rezolvarii problemei (vezi recenzia in care o persoana se plangea ca a asteptat 1-2 zile in plus ca n-a venit display-ul) sau alte piedici care nu pot fi prevazute initial (socoteala din piata nu se potriveste cu cea din targ).
Din punctul meu de vedere o afacere care incearca sa lucreze la standarde cat mai inalte (mare lucru in societatea romaneasca de azi) nu ar trebui sa sufere din cauza unor oameni care nu stiu sa evalueze corect nivelul de serviciu care li se ofera, de aceea acest review generos pe care l-am scris. Va multumesc!