iSTYLE | Apple Premium Reseller | Vivo! Cluj
Apple Premium Partner. #iSTYLEro Magazinele noastre sunt locurile ideale unde puteți face un test-drive cu orice Mac, iPad, iPhone, Apple Watch sau AirPods. Repară dispozitive Samsung, Apple, Google Pixel. Servicii: Înlocuire ecran, Înlocuire baterie, Reparații software. Oferă prețuri de la 34 RON.
Se încarcă...
No Records Found
Sorry, no records were found. Please adjust your search criteria and try again.
Harta nu s-a încărcat
Ne pare rău, API-ul de hărți nu poate fi accesat.
2.368 de recenzii la „iSTYLE | Apple Premium Reseller | Vivo! Cluj”
Scopul acestei recenzii este de a sublinia discrepanțele între cumpărăturile în magazin și cele online, în speranța unei îmbunătățiri a serviciilor.
Aspectele care necesită atenție:
Timpul de așteptare excesiv: Vizitele mele în magazin s-au caracterizat prin cozi lungi și așteptări care depășesc adesea 45 de minute, o situație evident nefavorabilă față de eficiența și rapiditatea achizițiilor online. Acest contrast evident între experiența în magazin și cea online nu numai că este neplăcut, dar și descurajează cumpărăturile fizice.
Politica de returnare restrictivă:
Un aspect particular frustrant a fost descoperirea că produsele cumpărate direct din magazin nu pot fi returnate, în contrast cu politica mai flexibilă aplicată achizițiilor online. Această politică creează un dezavantaj semnificativ pentru cei care aleg să cumpere în magazin, punându-i într-o situație în care nu doar că pierd timp așteptând, dar și se află în imposibilitatea de a returna produsele dacă este nevoie.
Domnul Darius Szécsi este cel mai profesionist agent de vânzări pe care l-am întâlnit vreodată. Cu foarte multă răbdare şi bun simț m-a ajutat cu problema mea şi a rezolvat totul ca la carte. Recomand cu drag să apelați la el.
Deși au un număr de telefon afișat la contacte, este complet inutil, deoarece nu răspund niciodată. Am încercat în repetate rânduri să iau legătura cu ei, dar fără succes. Este ridicol ca într-o eră a tehnologiei avansate să fie atât de greu să comunici cu o companie. Poate ar trebui să revenim la scrisori, dacă tehnologia modernă pare să-i depășească… Clar nu recomand, serviciul lor de relații cu clienții lasă mult de dorit! 🤯
Cea mai proasta experiența cu un telefon 16pro comandat pe precomanda în prima ora de lansare a precomenzilor , am plătit online cu cardul , crezând ca îmi vor livra comanda în ziua livrărilor , am fost informat ca eu voi primi comanda în 8 săptămâni , lotul 2 . Evitați experiența cu ei , profita de faptul ca banii îți sunt reținuți la ei . Astăzi am sesizat ANPC și am cerut să îmi fie restituiți banii înapoi !
Dezolanta experienta de astăzi din magazin.Nu am primit nici un ajutor,nici o informație utila deși pusesem o întrebare simpla,și anume de ce nu pot copia datele de pe telefonul vechi pe cel nou ,modelul 15,marca dvs iar raspunsul era unul simplu și anume sa actualizez telefonul nou(vine din fabrica fără toate actualizările,cel mai probabil) și doar mai apoi sa transfer datele între telefoane.Raspunsul ,o fraza mai exact,fraza cu soluția simpla ce sa ajute unul dintre clienții dvs. sa-si configureze autonom dispozitivul costă la dvs ,mai exact 140 lei care ii solicitati pentru aceasta foarte simpla informatie.Absolut dezamăgitoare experienta de astăzi la dvs în magazin.
Stai in magazine cu orele, angajatii sunt incompetenti. De cel putin 3 ori am avut aceeaai experienta proasta, nu stiu daca au fost aceeasi oameni care “ne au aiutat” sau e in fisa postului lor sa angajeze oameni incapabili.
Cea mai stupidă situație din lume! 2 angajați săraci care gestionează un Black Friday cu o coadă în fața magazinului. După o oră și jumătate de stat la coadă, angajații ne-au avertizat că nu mai pot lua cumpărături pentru că magazinul se închide. Au mai rămas doar 3 clienți după 1,5 ore! Acest lucru este inacceptabil. Management slab în toate privințele. Mult prea mult timp petrecut cu anumiți clienți (30 de minute petrecute instalând folii de protecție pentru un client, în timp ce alți clienți așteptau deja de 1 oră, sunteți serioși?) Trebuie să înveți să prioritizezi…. Dar nu cred că managementul i-a instruit în acest aspect de marketing. Ca urmare, îmi voi cumpăra iPad-ul în altă parte.
Foarte multumita! Am făcut precomanda pt un iPhone 16 pro in acest magazin. Vreau sa ii multumesc in special lui Darius, care m-a ajutat cu transferul de date si mi-a explicat in detaliu tot ce aveam nevoie, cu multa răbdare și interes pt munca lui. Desi magazinul era plin si timpul de așteptare era destul de lung pentru o achiziție, baietii s au descurcat impecabil(doi pe tura) SI au făcut fata tuturor clienților. Cu siguranța erau obosiți insa apreciez ca acest aspect nu i-a afectat incat sa trateze clienții superficial. Felicitări pt profesionalism!
Dupa ce am cumparat de peste 10.000€ in ultimii ani, la ultima achizitie am primit un mouse defect. (A costat 500 lei, deci nimic pe langa alte lucruri cumparate de la ei) mi refuza orice retur/inlocuire. Chiar inlocuire am cerut, nici macar retur.
Desi am zeci de achizitii, asta a fost prima data cand am avut nevoie de ajutor. Imi pare rau ca nu m-am prins mai din timp ce fel de oameni sunt.
Cand mergeam sa cumpar in magazin ultimele macbookuri si imacuri eram tratat ca un rege. Patetic.
O firma jenanta, cu 0 suport pentru clienti. Foarte dezamagit de mine ca am ales sa fiu clientul lor in trecut.
Este cel mai fain magazin Istyle in care poti merge , in care vanzatorii sunt amabili,cu bun simt si super profesionisti 👍 …